Firma kurierska jako operator logistyczny

: wtorek, 16 wrzesień 2008

Robert Mianowski, Dyrektor Generalny TNT Express Poland w wypowiedzi dla magazynu Logistyka a Jakość


Czy firma kurierska może być podwykonawcą dla operatora logistycznego? Czy sama powinna być operatorem? Czy firma kurierska może osiągnąć sukces jako operator logistyczny?

Rynek wciąż zwiększa oczekiwania wobec firm – to truizm, niemniej trend ten nie omija również naszego sektora. Klienci oczekują większej elastyczności, indywidualnego podejścia, usługi jakościowo doskonałej, a obsługi szybkiej i komfortowej. Często przedkłada się to na realizację wielu różnorodnych zleceń przez jednego podwykonawcę, co oszczędza zleceniodawcy czasu i środków na współpracę z wieloma podmiotami. W tej sytuacji kompleksowość usług – będąca istotą pojęcia „operatora logistycznego” – ma głębokie uzasadnienie.

O tym, że jest to efektywna strategia rynkowa, świadczy przykład TNT Express Poland. W ubiegłym roku wyróżniono nas złotym godłem Operatora Logistycznego. Tym samym zostaliśmy uznani najlepszą firmą kurierską w Polsce i zarazem liderem rodzimej branży transportowo-logistycznej.

Co warto podkreślić, wyboru tego dokonali klienci firm STL - ocenili TNT najwyżej m.in. w kategorii kompleksowości usług logistycznych. Zwycięstwo TNT w programie Operator Logistyczny Roku było doskonałym uwieńczeniem roku - najlepszego w dotychczasowej historii firmy. W kolejny weszliśmy z pozycją lidera rynku międzynarodowych usług kurierskich w Polsce i dobrymi wynikami naszej strategii wzmacniania pozycji na rynku usług krajowych.