Rekrutacja

Pragniemy, aby nasi pracownicy rozwijali się wraz z rozwojem firmy. Dlatego każdy proces rekrutacyjny rozpoczyna się od ogłoszenia naboru wewnętrznego. Dzięki temu pracownicy TNT mają szansę na rozwijanie swoich kompetencji w interesujących ich obszarach. Kilkuetapowy proces rekrutacji pozwala nam na dokładne zweryfikowanie kompetencji kandydatów. Chcemy mieć pewność, że zatrudnione osoby będą dobrze czuły się w naszej organizacji, a stawiane im zadania będą źródłem obopólnej satysfakcji.

Rozwój osobisty

Tworzymy pozytywne środowisko pracy, w którym nasi pracownicy - bez względu na staż, wiek, płeć, miejsce pracy - mogą się rozwijać. Wszyscy zatrudnieni pracownicy przechodzą intensywne szkolenie wstępne. Jego głównym celem jest wszechstronne wzdrożenie pracownika.

Co roku, w oparciu o wyniki oceny rocznej, dla każdego pracownika opracowywany jest też indywidualny program szkoleniowy. Dostosowany do potrzeb, pozwala na doskonalenie własnych kompetencji.

Dbamy o najwyższą jakość działań rozwojowych - regularnie mierzymy satysfakcję pracowników z odbytych szkoleń i ich efektywność.

Rozwój pracowników realizowany jest również poprzez angażowanie ich w pracę zespołów projektowych i grup poprawy jakości.

Począwszy od 2001 roku regularnie badamy satysfakcję pracowników i realizujemy plany naprawcze sformułowane na podstawie ich wyników.

Korzyści z zatrudnienia

Dbamy o komfort pracy i życia. Wszyscy nasi pracownicy mają możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej oraz ubezpieczenia na życie. Wspólnie realizujemy nie tylko codzienne zadania, ale też i pasje - rozwijamy talenty.

Przykładem są mistrzostwa piłki nożnej TNT rozgrywane co roku w belgijskim Lommel. W 2008 roku męska drużyna piłkarska TNT Polska już po raz drugi stanęła na podium. Pokonaliśmy ponad trzydziestu rywali zdobywając złoty puchar w TNT Worldcup. Debiut drużyny żeńskiej był również bardzo udany.

TNT dla innych

W ciągu kilku lat partnerstwa TNT z World Food Programme (agenda ONZ do walki z głodem) nasi pracownicy i kurierzy nauczyli się wiele o potrzebach krajów borykających się na co dzień z głodem. Z roku na rok coraz więcej osób zaraża się ideą pomocy potrzebującym w krajach rozwijających się. Popularnością cieszy się program, w ramach którego z dobrowolnych odpisów od pensji fundowane są posiłki dla dzieci w szkołach. Wolontariat pracowniczy obejmuje również wyjazdy do krajów objętych bezpośrednią pomocą w sytuacjach kryzysowych – nasi pracownicy byli w Tanzanii i Sudanie.

Staramy się zwrócić uwagę opinii publicznej na problem głodu poprzez udział w marszach – „Dla siebie i dla innych” w Krakowie i „Walk the World” w Warszawie. Marsze Walk the World odbywają się w 280 miastach świata.

Nasi pracownicy są wrażliwi społecznie. Podjęli wiele inicjatyw na rzecz innych. Poniżej prezentujemy niektóre z nich.

  • W ciągu 2007 roku w naszym gdańskim oddziale nasi kurierzy nagrali płyty CD. Pierwsza edycja zawierała Bożonarodzeniowe kolędy w ich wykonaniu; druga - z okazji Dnia Dziecka - bajki i wiersze. Dochód ze sprzedaży płyt został przeznaczony na cele charytatywne.
  • Od kilku miesięcy pracownicy warszawskiego biura mogą uczyć się podstawowych technik samoobrony od swojego kolegi – instruktora wietnamskich sztuk walki.
  • Od kilku lat wspieramy rehabilitację kolegi, który uległ wypadkowi.
  • Organizujemy akcje dla podopiecznych Fundacji Wspólna Droga. Jesteśmy Partnerem Strategicznym programu "Partnerstwo dla Dzieci", którego celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu z powodu ubóstwa lub patologii. W ramach partnerstwa w 2009 roku nasi pracownicy zorganizowali między innymi akcję "Pierwszy Dzwonek". W jej wyniku zebraliśmy blisko 4000 przyborów szkolnych. 

TNT dla środowiska

Dbamy również o środowisko naturalne. Ostatni rok to coraz intensywniejsze działania TNT na rzecz upowszechnienia korporacyjnego programu Planet Me, którego celem jest między innymi kształtowanie proekologicznych zachowań. Chcemy zużywać mniej papieru, energii elektrycznej i wody oraz prowadzić pojazdy tak, by jak najmniej szkodzić środowisku.