Haydi Kitaplar TNT Ekspres Kitap Toplama Kampanyası’na

: 28 Mart 2011 Pazartesi

TNT Ekspres’in duyarlı bağışçıların desteği ile 11. yılını geride bıraktığı Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” kitap toplama kampanyası başlıyor. Kampanya TNT Ekspres’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi ile birlikte bu yıl da 1 Nisan – 23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.


11 yılda, 31 bin 668 kurum ve bireysel bağışçının desteği ile toplanan 4 milyon 350 bin kitap 2020 ihtiyaç sahibi okula ulaştırıldı. Bu yıl yeniden başlayan kampanyanın geçtiğimiz döneminde bağışlanan 497 bin 527 kitap Türkiye genelinde 157 okula 11 TNT Ekspres tırı ile ulaştırıldı.  TNT ulaştırma ağının yanısıra  çocuklara kitapların gönderilmesi adına gerçekleştirdiği operasyonlarda 500  çalışan kampanyaya destek verdi. Yüz binlerce öğrenciye umut ışığı olan TNT’nin kitap ulaştırdığı okullar Mardin, Şırnak, Van, Tunceli, Siirt, Kars, Hatay, Bitlis, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Sivas, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, İstanbul, Kütahya, Nevşehir, Samsun gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerde yer alıyor.

Kampanyaya destek vermek için yapılması gereken çok kolay; 444 0 868 no’lu telefonu aramak yeterli. TNT Ekspres Türkiye kuryeleri 444 0 868 no’lu telefonu arayarak kitap bağışlamak isteyenlerin kitaplarını kapılarından ücretsiz olarak teslim alıyor. Kampanya kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü yayınlar ile gençlik klasikleri, çocuk klasikleri, klasikler, üniversite ve Anadolu liseleri hazırlık kitapları, çocuk hikayeleri, psikoloji kitapları, çocuk romanları ve öğretmen eğitim kitapları toplanıyor. Bu kitaplar daha sonra TNT Ekspres Türkiye gönüllü çalışanları tarafından olarak tasnif ediliyor. Büyük bir titizlikle hazırlanan kitaplar, gidecekleri okulların öncelik ve ihtiyaçlarına göre ayrılıyor. TNT Ekspres tırlarına yüklenen yüz binlerce kitap yeni sahiplerine teslim edilmek için yola çıkıyor.

TNT Hakkında

TNT Express, dünyada ekspres teslimat hizmetleri sunan lider şirketlerden biridir. Dünyada 200’den fazla ülkede 2653 deposu ve operasyon merkezi ile haftada 4.4 milyon paket, doküman ve kargonun teslimatını gerçekleştirmektedir. 30,239 aracı ve 50 uçağı ile Avrupa’daki en geniş kapıdan-kapıya hava ve kara yolu teslimat ağına sahiptir. Daha detaylı bilgiye www.tnt.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.