Інтернет шахрайство

Дізнайтесь, що робити, якщо ви думаєте, що стали жертвою шахрайства. TNT відомо, що шахраї використовують наші ідентифікаційні дані на веб-сайтах та у повідомленнях електронної пошти, щоб ввести в оману Інтернет покупців.

Шахрайські комунікації, як правило, стосуються запитів на здійснення авансових грошових переказів у якості оплати за товари, замовлені через Інтернет, перш ніж товар нібито буде відправлено TNT. Або це може стосуватись повідомлень, що запитують авансовий платіж перед випуском лотерейного виграшу, або ключів від квартири.

 

TNT не пропонує умовні послуги (третіх сторін). Якщо вас просять здійснити авансовий платіж за таку послугу через систему Western Union чи подібні установи, це ознака шахрайства.

 

Ми радимо всім клієнтам остерігатися таких запитів на здійснення авансових платежів он-лайн, та інформуємо, що наявність номеру накладної (або номеру для відстеження відправлення) не є безумовним доказом того, що товар знаходиться на зберіганні чи під контролем TNT.

 

Якщо у вас виникли сумніви відносно автентичності каналу зв’язку TNT, або відносно того, чи дійсно вантаж, що доставляється TNT призначений для вас, будь ласка зв’яжіться з нашим відділом по обслуговуванню клієнтів у вашій країні. Ви знайдете відповідний (міжміський) номер телефону для обслуговування клієнтів на відповідному веб-сайті країни, де працює TNT.

 

TNT докладає всіх можливих зусиль, щоб запобігти цим шахрайським діям. Наш департамент обслуговування клієнтів, безпеки та юридичні департаменти тісно співпрацюють, щоб інформувати наших клієнтів про шахрайські дії та зменшити їх кількість. Крім того, ми співпрацюємо з міжнародними (національними) організаціями (в тому числі із урядами, Western Union, eBay, Управлінням сумлінної конкуренції) для запобігання Інтернет шахрайства.

Що робити, якщо ви вважаєте, що стали жертвою шахраїв

Для того, щоб ліквідувати шахрайський веб-сайт або електрону адресу якомога швидше, і таким чином запобігти подальшим діям шахраїв, ми просимо вас повідомити про них, надіславши лист на адресу crime@tnt.com. Будь ласка, зверніть увагу, що Ви отримаєте відповідь після пересилки такого повідомлення.

 

Крім того, ми радимо Вам повідомити про цей випадок у місцеві органи поліції. Нам знайомі таки випадки, що призвели до арештів.

Які міри приймає tnt для боротьби з шахрайством

Ми просимо клієнтів, що постраждали від шахраїв, направити нам якомога більше інформації. Ця інформація передається нашому департаменту з міжнародної безпеки, який збирає всі існуючі докази. Потім ми використовуємо її для офіційного звернення до компанії, що є власником шахрайського веб-сайту або електронної адреси. Ми тісно співпрацюємо з більшістю найвідоміших провайдерів Інтернет послуг (ISPs), в тому числі з Microsoft, Yahoo та AOL. Після того, як TNT направляє провайдерам Інтернет послуг документарні підтвердження, заходи, як правило, приймаються протягом 24-48 годин. Завдяки таким спільним зусиллям, понад 1,500 шахрайських веб-сайтів та електронних адрес вже було ліквідовано. Під час цього процесу ми також надаємо клієнту консультації та допомогу в роботі з поліцією, якщо клієнт вирішує повідомити про випадок шахрайських дій. Нам знайомі таки випадки, що призвели до арештів.

Підвищення обізнаності

Протягом багатьох років ви докладаємо зусиль щодо інформування та роз’яснення усім працівникам клієнтських служб проблем електронного шахрайства, з якими ТНТ довелось зіткнутися. Ці внутрішні платформи та документи сприяли підвищенню обізнаності персоналу компанії в області електронного шахрайства. Таке навчання проводиться в різних формах, серед яких представлені наступні:
 

  • зустрічі між департаментом Міжнародної безпеки та контролю та клієнтськими службами
  • публікація регулярних інформаційних бюлетенів
  • розповсюдження стандартних відповідей на клієнтські запити
  • керівництво з надання допомоги клієнтським службам в ідентифікації та реакції на інциденти електронного шахрайства.

Електронні торги або питання, пов’язані з інтернет діяльністю

Якщо Ви здійснюєте транзакції купівлі через Інтернет за допомогою eBay, ми радимо Вам ознайомитись з інформацією стосовно використання платіжних послуг, що надаються Службою безпеки eBay.
 

Western Union також розміщує рекомендації з підвищення обізнаності споживачів щодо шахрайства на своєму міжнародному веб-сайті.

Відвідуючи та використовуючи цей сайт, ви даєте згоду приймати файли «cookies» від компанії TNT та її партнерів. Дізнатися більше