Генеральні умови перевезення TNT у Європі

(дата набуття чинності: 1 січня 2023 р.)

Щоб переглянути попередні версії умов і положень перевезення TNT для Європи,  натисніть тут.

1. Застосування.

1.1 Ці Умови поширюються на пересилання відправлень з Європи, а також між країнами і територіями в Європі та в їхніх межах. Ці Умови не поширюються на відправлення в межах Німеччини й Польщі, для яких діють окремі внутрішні генеральні умови перевезення. На деяких ринках можуть діяти місцеві умови або правила поштових пересилань, що замінюють або доповнюють ці Умови (завжди доступні на сайті tnt.com у відповідних країнах і територіях). Відправлення з неєвропейських країн регулюються місцевими тарифами й умовами, встановленими афілійованим підприємством чи філією TNT або незалежним підрядником, який прийняв відправлення. Відправлення, що повертаються, регулюються положеннями й умовами, що діють в країні або на території, з якої повертається відправлення. Див. сайт tnt.com для отримання додаткової інформації про будь-які послуги TNT.

1.2 На міжнародні повітряні перевезення поширюється дія Монреальської конвенції або Варшавської конвенції залежно від того, що може бути застосовано. На міжнародні перевезення автомобільним транспортом поширюється дія CMR, якщо це може бути застосовано. Внутрішні відправлення (між певними пунктами всередині однієї країни) регулюються законодавчими нормами відповідної країни, цими Умовами, а також будь-якими застосовними внутрішніми умовами перевезення компанії TNT.

1.3 Остання онлайн-версія цих Умов, яка опублікована і зберігається на відповідному місцевому сайті tnt.com, має переважну силу та замінює собою попередні або інші версії Умов. Передаючи відправлення TNT, відправник погоджується з Умовами, що діють на момент передачі. TNT залишає за собою право в односторонньому порядку змінювати або доповнювати ці Умови.  

1.4 У випадку суперечності між цими Умовами та будь-якими іншими документами TNT на перевезення, зокрема умовами перевезень, зазначеними в накладній, подорожньому листі або транспортної етикетці TNT, ці Умови мають пріоритет, якщо вони не суперечать застосовним конвенціям чи іншим обов'язковим застосовним законам, зокрема застосовним місцевим правилам поштових пересилань.

1.5 TNT може іноді змінювати або припиняти доступні послуги. Такі зміни чи припинення поширюються на відправлення, передані в компанію TNT після відповідної дати. Докладніша інформація про чинні послуги розміщена на сайті tnt.com.

1.6 У цих Умовах усі рішення компанії TNT приймаються на власний розсуд компанії TNT.

2. Визначення. 

«Авіанакладна» або «Накладна» означає будь-який транспортний документ, подорожній лист, транспортну накладну, маркування, штамп, електронний запис або інший аналогічний документ, який використовується в системі перевезень TNT, щоб ініціювати пересилання відправлення. 

«Додаткові послуги» означають усі послуги, які не належать до транспортних послуг.

«Відправлення B2C» означають відправлення в рамках комерційної угоди між компанією‑відправником (що діє в рамках своєї професійної діяльності) і споживачем‑одержувачем (що діє поза рамками своєї професійної діяльності).

«Робочий день» означає будь-який день, у який здійснюються ділові операції в країні, території чи регіоні відправлення або в країні чи регіоні призначення. Робочі та вихідні дні в різних країнах, територіях або регіонах різняться. Зверніться до представників компанії TNT для отримання інформації щодо можливого порушення установленого терміну доставки.

«Комерційна доставка» означає доставку на комерційні або службові об'єкти, за винятком (a) житлових будинків або приватного житла; (b) місць здійснення підприємницької діяльності з дому або приватного житла, визначеного відправником як житлове приміщення; (с) відправлень В2С.

«Збори» означають транспортні збори й будь-які інші збори або доплати, що періодично нараховуються або стягуються відповідно до цих Умов, зокрема паливні збори й інші доплати, збори при митному оформленні, додаткові збори, збори за розширену відповідальність або страхування, збори за повернення, збори за спеціальну обробку, податки та мита, імпортні та експортні збори, а також інші обґрунтовані витрати, понесені компанією TNT у зв'язку із транспортуванням відправлення. Докладніша інформація про будь-які інші збори та доплати розміщена на сайті tnt.com. Компанія TNT стягуватиме податок на додану вартість відносно своїх зборів відповідно до застосовного законодавства й нормативних актів.

«CMR» означає Конвенцію про договір міжнародного дорожнього перевезення вантажів 1956 року з поправками, внесеними в 1978 році. 

«Умови» означають ці генеральні умови перевезення, періодично оновлювані на сайті tnt.com. 

«Конвенції» означають Варшавську конвенцію, Монреальську конвенцію та CMR в сукупності.

«Заявлена вартість для митниці» означає ціну продажу або вартість заміни вмісту відправлення для цілей митного оформлення.

«Установлений термін доставки» означає опублікований установлений термін доставки для послуги TNT або установлений термін доставки, указаний службою підтримки клієнтів TNT для конкретного відправлення, з урахуванням товару, що міститься у відправленні, дати, точного пункту призначення, ваги й вартості відправлення.

«Розширена відповідальність» означає суму (за наявності), зазначену відправником в накладній, яка становить максимальну суму відповідальності компанії TNT у випадках, коли компанія TNT несе відповідальність згідно з застосовною конвенцією або місцевим законодавством у зв'язку з відправленням, за яке відправник сплатив необхідну суму. 

«Європа» означає наступні країни: Австрія, Азербайджан, Албанія, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Велика Британія, Вірменія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Македонія, Мальта, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чеська Республіка, Чорногорія, Швейцарія та Швеція у сукупності. 

«Страхування» означає суму, зазначену відправником в накладній, яка становить максимальну суму, на яку компанія TNT приймає на себе ризик у зв'язку з відправленням, за яке відправник сплатив необхідну суму.

Значення слова «Витоки» викладено в розділі 7 («Підготовка відправлення»).

«Монреальська конвенція» означає Монреальську конвенцію від 28 травня 1999 року, а також усі наступні застосовні Протоколи. 

«Пакунок» означає будь-яку посилку або відправлення, що передаються відправником TNT для транспортування і приймаються TNT від відправника.

«Заборонені предмети» означають предмети й типи відправлень, визначені в розділі 10 («Заборонені предмети») цих Умов.

«Одержувач» означає фізичну або юридичну особу, вказану в накладній як одержувач відправлення.

«Доставка на адресу місця проживання» означає доставку, здійснену до будинку або приватного житла, включно з місцями, де бізнес ведеться з дому, або доставку, для якої відправник вказав адресу доставки як за місцем проживання.

«Відправник» означає фізичну або юридичну особу, вказану в накладній як відправник відправлення.

«Послуги» означають додаткові послуги й транспортні послуги в сукупності. 

«Відправлення» означає один або декілька пакунків, що перевозяться по одній накладній.

«TNT» означає компанію Federal Express Corporation, її дочірні й афілійовані підприємства та філії, а також їх відповідних співробітників і представників (наскільки це застосовно).

«Номер рахунка TNT» або «Рахунок TNT» означає номер, виданий компанією TNT клієнтові з метою підсумовування всіх операцій клієнта в системі TNT і виставлення відповідних рахунків платнику.

«Транспортні збори» означають тарифи, що періодично нараховуються компанією TNT за транспортування відправлень відповідно до цих Умов, за винятком інших зборів або доплат, які можуть нараховуватися або стягуватися, таких як паливні збори, збори під час митного оформлення, додаткові збори, збори за розширену відповідальність або страхування, збори за спеціальну обробку, податки та мита, імпортні та експортні збори та інші надбавки.

«Транспортні послуги» означають послуги з перевезення відправлень, що запропоновані й надаються компанією TNT відповідно до накладної TNT, за винятком накладних TNT.  

«Унікальні предмети» означають предмети, на які не розповсюджується розширена відповідальність або страхування у зв'язку з їх властивостями, зокрема дорогоцінні камені, дорогоцінні метали, ювелірні вироби, незахищені предмети меблів, скло, фарфор, предмети мистецтва, антикваріат, хутряні вироби, колекційні предмети, музичні інструменти, важливі документи (зокрема паспорти), смартфони, смарт‑годинники, планшети, ноутбуки, електронні екрани, плазмові екрани, плівки, касети, диски, карти пам'яті або будь-які інші носії даних чи зображень.

«Варшавська конвенція» означає Варшавську конвенцію від 12 жовтня 1929 року з урахуванням поправок, внесених Гаазьким протоколом 28 вересня 1955 року й усіма подальшими застосовними Протоколами, а також Гвадалахарською конвенцією від 18 вересня 1961 року. 

3. Збори.

Транспортні збори, що діють для відправлення, викладені в тарифних картках TNT або явним чином узгоджуються у відповідному договорі TNT про надання послуг перевезення. Розцінки на збори та послуги, надані компанією TNT, є приблизними й засновані на інформації, що надається відправником. Остаточний розмір зборів та вартість послуг можуть відрізнятися залежно від фактично переданого відправлення та застосування цих Умов. Компанія TNT не несе відповідальності й не робитиме жодного коригування, відшкодування або заліку коштів у зв’язку з розбіжністю між розміром зборів та вартістю послуг, вказаних до передачі відправлення, і тарифами, вказаними у виставленому клієнтові рахунку. Збори стягуються у розмірі, що є застосовним і чинним на момент укладення відповідного договору TNT про надання послуг перевезення, і компанія TNT має право періодично та без повідомлення міняти розмір зборів, зокрема розмір транспортних зборів, викладений в тарифних картках TNT.

4. Паливний збір та інші збори.

Компанія TNT залишає за собою право визначати й періодично та без повідомлення міняти розміри паливного збору та інших зборів, зазначені на сайті tnt.com. Термін дії та розмір таких зборів визначається TNT. Передаючи відправлення компанії TNT, відправник погоджується сплатити доплати, що діють на момент передачі. Докладніша інформація про чинні доплати розміщена на сайті tnt.com.

5. Уточнення рахунка й об’ємна вага. 

5.1 Збори TNT за вагу відправлення або за заявлену об’ємну вагу відправлення (залежно від того, що з них більше) та об’ємна вага обчислюються за рівнянням перерахунку об’єму, викладеного в тарифній картці TNT або на сайті tnt.com (залежно від обставин). TNT може перевірити вагу та (або) об’єм відправлення та (або) кількість предметів у відправленні. Якщо вони перевищують задекларовану вагу та (або) об’єм та (або) кількість предметів, відправник погоджується, що фактичну вагу відправлення та (або) фактичну об’ємну вагу відправлення (залежно від того, що з них більше) використовуватимуться для обчислення зборів TNT.  

5.2 TNT може провести аудит кожної накладної, щоб перевірити обрану транспортну послугу, вагу відправлення або пакунку чи кількість пакунків у відправленні. Якщо в накладній невірно вказані обрана транспортна послуга, вага або кількість пакунків, TNT може внести в накладну виправлення.

5.3 TNT може внести виправлення в рахунок‑фактуру й матиме право на стягнення збору за спеціальні послуги з внесення виправлень і доповнень в накладну. Використовувані методи й збори за внесення таких виправлень або коригувань можна дізнатися за запитом. 

6. Виставлення рахунка. 

6.1 Рахунки-фактури за транспортні та інші відповідні збори підлягають оплаті без утримання або взаємозаліку протягом 30 днів з дати виставлення рахунка. Для деяких країн можуть діяти інші умови оплати; детальну інформацію можна отримати за запитом. Рахунки‑фактури для оплати податків, зборів та інших відповідних витрат підлягають оплаті після отримання. Незважаючи на це, компанія TNT залишає за собою право вимагати оплати будь-яких витрат авансом. За загальним правилом компанія TNT щотижня виставляє рахунок за всі відправлення по факту з дати забирання, якщо не узгоджено інше. Рахунки TNT не містять копію підтвердження доставки.

6.2 У країнах, де це дозволено законом, компанія TNT може надавати електронні рахунки як стандартні, окрім випадків, коли платник явно просить про інше. 

6.3 TNT залишає за собою право спочатку направити платежі на оплату найстаріших рахунків‑фактур, у разі якщо кращі методи грошових переказів не використовуються або відомості про грошовий переказ не вказані разом з платежем.

6.4 У випадку несвоєчасної оплати TNT залишає за собою право стягувати збір за несвоєчасну оплату з урахуванням відсотків й адміністративних витрат. У такому випадку TNT може утримати відповідні збори, витрати й відсотки на свій розсуд відповідно до чинних законів ЄС або місцевих законів щодо несвоєчасної оплати. 

6.5 Якщо оплата буде виконана з рахунка TNT, сторона‑ініціатор відправлення повинна вказати чинний номер рахунка TNT в накладній, щоб компанія TNT могла прийняти відправлення. Списання коштів з рахунка TNT може виконуватися в такий спосіб: 

a. «За рахунок відправника»: TNT спише кошти з рахунка TNT відправника. 

b. «За рахунок одержувача»: TNT спише кошти з рахунка TNT одержувача. Застосовується тільки для перевезень в певні пункти.

6.6 Незалежно від будь-яких платіжних інструкцій або положень про інше відправник або сторона‑ініціатор імпортного відправлення (по ситуації) завжди буде нести кінцеву відповідальність за оплату зборів, а також в ситуації, якщо одержувач відмовиться платити.

6.7 Заяви про оскарження рахунків‑фактур повинні бути відправлені в TNT відправником або одержувачем відповідно не пізніше ніж (a) через 30 днів з дати виставлення рахунка‑фактури або (b) дати оплати рахунка‑фактури, залежно від того, що станеться пізніше. TNT прийме заяву про оскарження, тільки якщо в ній буде зазначено наступне: (a) номер рахунка-фактури; (b) номер накладної; (c) причина оскарження.

6.8 Податки та збори. Якщо це застосовно, на вміст відправлень можуть нараховуватися податки, збори та інші відповідні витрати. У разі якщо TNT сплачує митні платежі, податки, збори або інші витрати від імені платника, з платника стягується збір за послуги з митного оформлення, що розраховується за фіксованою ставкою або у вигляді відсотка від загальної суми платежів (залежно від того, що більше). Компанія TNT не несе зобов'язань за сплату податків, зборів та інших відповідних витрат, а також може вимагати, щоб відправник або одержувач заплатили компанії TNT до того як TNT виконає зобов’язання за будь-якими податками та зборами або іншими відповідними витратами. Такі податки та збори сплачує одержувач, за винятком випадків, коли компанія TNT визначить інше. За певних обставин рахунки за такі податки та збори можуть бути виставлені відправнику, зокрема в разі якщо відправлення направляється в країну третьої сторони, в якій одержувач не є резидентом. Рахунки‑фактури для оплати податків, зборів та інших відповідних витрат підлягають оплаті після отримання. Додаткову інформацію можна отримати в розділі 13 («Митне оформлення») і за запитом.

6.9 Конвертація валюти. Рахунки-фактури TNT повинні оплачуватися у валюті, яка в них вказана, або в місцевій валюті за обмінним курсом, який періодично надається компанією TNT.

7. Підготовка відправлення.

7.1 Обмеження за розміром і вагою. Обмеження за розміром і вагою пакунків та відправлень відрізняються залежно від країни походження та країни призначення, а також від послуги. 

7.2 Відправлення з кількох позицій. Обмежень щодо загальної ваги відправлення з кількох позицій немає, якщо вага окремих пакунків у відправленні не перевищує граничної ваги пакунка, встановленої для пункту призначення. 

7.3 Особливо великий вантаж. Відправлення, вага яких перевищує обмеження для певної послуги, зазначені в інструкції щодо підготовки відправлення на сайті tnt.com, мають бути попередньо узгоджені з TNT. Компанія TNT залишає за собою право не прийняти пакунки або відправлення, які вона вважає непридатними для транспортування або особливо великими, як пояснено в інструкції щодо підготовки відправлення на сайті tnt.com. 

7.4 Пакування. Усі пакунки повинні бути підготовлені й запаковані відправником для безпечного перевезення відповідно до властивостей і розміру товарів, з урахуванням стандартного поводження з ними під час транспортування і в сортувальному центрі та відповідно до інструкцій TNT і всіх застосовних угод, законів, норм і правил, зокрема тих, що регулюють пакування, маркування і позначення. 

7.5 Відправник повинен належним чином за допомогою відповідного пакування забезпечити захист предметів, які можуть бути пошкоджені внаслідок дії умов, що виникають під час перевезення, наприклад при змінах температури чи атмосферного тиску. Компанія TNT не несе відповідальності за будь-які пошкодження, що виникли внаслідок зміни температури чи тиску.

7.6 Компанія TNT не виконує перевезень транспортом з контролем температури, якщо явно не узгоджено інше. Компанія TNT не зобов'язана додавати у відправлення сухий лід або надавати послуги повторного заморожування, якщо явно не узгоджено інше, незалежно від наявності будь-яких усних або односторонніх письмових заяв клієнта або компанії TNT про зворотне. Якщо одержувач відмовляється від пакунка або якщо пакунок протікає, пошкоджений чи випускає запах (надалі разом — «Витоки»), такий пакунок за можливості повертається відправнику. Якщо відправник відмовляється від пакунка або якщо його неможливо повернути через витоки, відправник зобов’язаний і погоджується відшкодувати або іншим чином компенсувати компанії TNT усі видатки, платежі чи витрати, понесені у зв’язку з очищенням та утилізацією пакунка. Див. додаткову інформацію в розділі 8 («Відмова від відправлень»).

7.7 Маркування. Відправник несе відповідальність за належне надання всієї необхідної інформації в накладній. На кожне відправлення повинне бути нанесене чітке та стійке маркування з поштовою адресою (повне ім'я, вулиця, місто, країна), а також з поштовими індексами відправника й одержувача. У разі міжнародних відправлень адреса відправника повинна містити назву країни, в якій відправлення було передано компанії TNT. Відправник повинен прикріпити накладну й нанести будь-які інші необхідні позначення (наприклад, важкий вантаж) на видному місці на зовнішній поверхні відправлення. 

Докладніша інформація про підготовку відправлень доступна на сайті tnt.com або за запитом. 

8. Відмова від відправлень.

Компанія TNT залишає за собою право відмовити у прийнятті, затримати, скасувати, відкласти або повернути відправлення в будь-який час, якщо це вимагатиметься за законом (включаючи експортні, санкційні й митні закони і нормативні акти) та/або якщо це відправлення, на думку компанії TNT, може завдати шкоди іншим відправленням, товарам або людям, або викликати їх затримку; якщо перевезення цього відправлення заборонено законом або порушує будь-яку з цих Умов; якщо за рахунком TNT фізичної або юридичної особи, відповідальної за оплату, є заборгованості; якщо обсяг або тип відправлення істотно відрізняється від обсягу або типу відправлення, спочатку зазначеного відправником; або з будь-якої іншої причини. Той факт, що компанія TNT приймає відправлення, не означає, що таке відправлення, зокрема його зміст і якість, відповідає чинному законодавству та нормативним документам або цим Умовам. 

9. Огляд відправлень.

9.1 Компанія TNT може відкрити й оглянути будь-яке відправлення на вимогу уповноважених органів або на власний розсуд відповідно до чинного законодавства та нормативних документів. 

9.2 Відповідно до застосовних законів і нормативних документів компанія TNT може бути зобов'язана проводити різні види огляду відправлень. Відправник відмовляється від будь-яких претензій у зв'язку з пошкодженнями або затримками в результаті огляду. 

10. Заборонені предмети.

10.1 Компанія TNT забороняє перевезення наступних предметів в будь-які пункти призначення, і відправник погоджується не відправляти такі вантажі, за винятком випадків, коли з компанією TNT чітко узгоджено інше (залежно від пунктів відправлення та призначення можуть застосовуватися додаткові обмеження):

a. вогнепальна зброя, бойова техніка, боєприпаси та їхні частини (зокрема стрілецька зброя, викидні ножі, ножі-метелики, тростини з вкладною шпагою, кастети й електрошокери); 

b. верстати для 3D-друку, призначені для виробництва вогнепальної зброї або використовуються виключно для цієї цілі;

c. вибухові речовини (вибухові речовини класу 1.4 можуть бути прийняті для завезення до/вивезення з деяких країн; більше інформації можна отримати за запитом), феєрверки й інші запальні чи займисті вантажі;

d. предмети, що нагадують бомбу, ручну гранату чи інший вибуховий пристрій або зброю (зокрема нейтральні вироби, такі як муляжі, іграшкова зброя, сувенірні предмети, тренувально-навчальне приладдя й витвори мистецтва); 

e. Предмети військового призначення, що походять з будь-якої країни, у якій потрібна ліцензія на експортний контроль. 

f. Людські тіла, органи або частини тіл, людські ембріони, а також ембріони тварин, людські рештки після ексгумації або кремації. 

g. Живі тварини, у тому числі комахи й домашні тварини.  

h. рештки тварин, трупи чи опудала тварин (зокрема хутро тварин, слонова кістка й предмети з неї, об'єкти тваринного світу);  

i. Рослини й рослинні матеріали, у тому числі зрізані квіти (зрізані квіти можуть бути прийняті для завезення до та вивезення з деяких країн та територій, зокрема з Нідерландів до США й усіх країн Латинської Америки; більше інформації можна отримати за запитом).  

j. Швидкопсувні продукти харчування, а також продукти харчування й напої, що вимагають охолодження чи інших спеціальних умов зберігання. 

k. матеріали порнографічного й непристойного змісту (зокрема манекени, у тому числі секс-ляльки); 

l. Грошові кошти, які включають готівку та її еквіваленти (наприклад, оборотні фінансові документи на пред’явника, індосовані акції, облігації й касові доручення), колекційні монети й марки.  

m. Небезпечні відходи, які включають використані голки для підшкірних ін’єкцій і шприци, а також інші медичні, органічні та промислові відходи.  

n. Рідкий лід (заморожена вода). 

o. Контрафактна продукція, яка включає товари під товарним знаком, ідентичним до зареєстрованого товарного знака або таким, що практично не відрізняється від нього, без схвалення або контролю з боку власника зареєстрованого товарного знака (такі товари також часто називають «підробками» або «фальшивками»). 

p. Марихуана, включно з марихуаною, призначеною для використання в рекреаційних або медичних цілях, і отримуваний з марихуани канабідіол (КБД), будь-який продукт з вмістом тетрагідроканабінолу (ТГК), а також синтетичні канабіноїди.

q. Конопляна сировина або нерафінована конопля чи її складові частини (які включають стебла, листя, квіти й насіння конопель). 

r. тютюн і тютюнові вироби, які включають, серед іншого, сигарети, сигари, розсипний тютюн, бездимний тютюн або кальян; і

s. Електронні сигарети та їх компоненти, будь-які інші подібні пристрої, засновані на принципі випаровування або аерозолю, а також будь-які негорючі рідини або гелі, незалежно від вмісту нікотину, які можуть використовуватися з подібними пристроями.  

10.2 Компанія TNT забороняє наведені нижче типи відправлень до будь-якого пункту призначення, і відправник погоджується не відправляти їх (залежно від пункту відправлення та призначення можуть застосовуватися додаткові обмеження):

a. Посилки або товари, перевезення, імпорт або експорт яких заборонені законодавством, розпорядженнями або нормативними документами. 

b. Відправлення, для перевезення, імпорту або експорту яких компанії TNT необхідно отримувати будь-яку спеціальну ліцензію або дозвіл, якщо компанією TNT явно не узгоджено інше. 

c. Незадекларовані підакцизні відправлення або товари, які вимагають офіційного дозволу регуляторних органів і митного оформлення.  

d. Відправлення із заявленою вартістю для митниці, яка перевищує вартість, дозволену для ввезення в конкретний пункт призначення. 

e. Небезпечні товари, за винятком дозволених у розділі 12 («Небезпечні товари») цих Умов. 

f. Вологі пакування, пакунки, які мають витікання або будь-який запах.  

10.3 Компанія TNT не несе жодної відповідальності за заборонені предмети, незважаючи на умови, на яких вони були прийняті (у тому числі помилково або з повідомленням). Компанія TNT залишає за собою право не приймати пакунки через ці обмеження або в цілях забезпечення захисту чи безпеки. Компанія TNT може стягувати з відправника адміністративний збір за пакунки, які не були прийняті, а також витрати, пов’язані з поверненням товарів, якщо це застосовно. Докладніша інформація надається за запитом.

11. Експортний контроль.

11.1 Компанія TNT не перевозить відправлення, які порушують закони про експортний контроль. Відправник несе відповідальність і гарантує дотримання всіх застосовних законів, розпоряджень і нормативних документів, включаючи Правила експортного контролю США, Правила міжнародної торгівлі зброєю США, Правила контролю за іноземними активами США, а також застосовних експортних законів і державних нормативних документів будь-якої країни, пов’язаної з перевезенням відправлення. Стосовно відправлень відправник погоджується й гарантує дотримання всіх чинних санкцій уряду США, що забороняють експорт або повторний експорт товарів, послуг чи технологій у країни й території, на які розповсюджуються територіальні санкції США, а також з таких країн і територій. Крім того, компанія TNT не перевозить, а відправник погоджується не передавати для перевезення товари, торгівля якими обмежена чи заборонена економічними санкціями та законами про ембарго. Поточний список країн і територій, які не обслуговуються компанією TNT, див. на сайті TNT.com.

11.2 Крім того, компанія TNT не перевозить, а відправник гарантує, що не передаватиме компанії TNT будь-які відправлення, якщо відправник або будь-які сторони, залучені до перевезення відправлення, входять до санкційних списків, які опубліковані й ведуться: Управлінням з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США; Бюро промисловості й безпеки Міністерства торгівлі США; комітетами із санкцій ООН Державного департаменту США; Радою Європейського Союзу; будь-яким іншим компетентним органом. До цих списків відносяться, зокрема, Список осіб особливих категорій і заборонених осіб, Список іноземних осіб, що ухиляються від виконання санкцій, Список організацій і Санкційний список. Відправник також погоджується й гарантує, що не намагатиметься відправляти посилки суб’єктам, які знаходяться у власності або спільній власності будь-якої сторони, яка перебуває під економічними санкціями за рішенням відповідного компетентного органу.

11.3 Відправник повинен визначити відправлення, що вимагають ліцензій на експорт, дозволів або підлягають попередньому експортному контролю, і надати компанії TNT інформацію й усю необхідну документацію відповідно до застосовних законів і нормативних вимог. Відправник повинен за власні кошти визначити необхідність отримання застосовних ліцензій і дозволів на експорт відправлень, отримати необхідні ліцензії та дозволи й гарантувати, що одержувач має належні повноваження, які вимагаються застосовними законами й нормативними документами країни походження, країни призначення й будь-якої країни, яка здійснює юрисдикцію щодо цих товарів. Крім того, Відправник повинен гарантувати, що кінцеве використання або кінцевий користувач відправлених товарів не порушують будь-яких конкретних політик, що обмежують певні типи експорту, повторного експорту й перевезення спеціально перелічених товарів відповідно до Правил експортного контролю США.

11.4 Компанія TNT не несе відповідальності перед відправником чи будь-якою іншою особою за будь-які збитки або витрати, які включають, серед іншого, штрафи, пені та/або конфіскацію чи знищення відправлення, що виникли через недотримання відправником будь-яких експортних, санкційних чи митних законів, правил чи нормативних вимог або були спричинені діями, які компанія TNT ужила в цілях забезпечення відповідності застосовним законам і нормативним документам. Відправник також погоджується відшкодовувати компанії TNT будь-які збитки або витрати, які включають, серед іншого, штрафи, пені та/або конфіскацію чи знищення відправлення, що виникли через недотримання відправником будь-яких експортних, санкційних чи митних законів, правил чи нормативних вимог або були спричинені діями, які компанія TNT ужила в цілях забезпечення відповідності застосовним законам і нормативним документам.

12. Небезпечні вантажі. 

12.1 Виявлення небезпечних товарів. «Небезпечні товари» — це товари, які при перевезенні можуть поставити під загрозу людей, тварин, навколишнє середовище або перевізника. Відправник зобов'язаний вказати, чи містить відправлення небезпечні товари відповідно до Рекомендацій ООН з перевезення небезпечних товарів, класифікації Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних товарів (ADR), класифікації Міжнародної асоціації авіатранспорту (IATA) й чинних законів і нормативних документів.

12.2 Обмеження послуг. За виключенням обставин, зазначених у цьому розділі, компанія TNT не надає послуги у зв'язку з небезпечними вантажами. TNT може на власний розсуд приймати певні небезпечні вантажі, але лише після того, як TNT та відправник або одержувач узгодять особливі вимоги, пов’язані з небезпечними вантажами. Докладну інформацію щодо особливих вимог TNT разом із процедурою подання заявки на «затверджений статус замовника» можна отримати в службі підтримки клієнтів TNT. 

12.3 Додаткові платежі. За перевезення відправлень, що містять небезпечні вантажі, стягується збір за небезпечні вантажі. Розмір зборів залежить від класифікації та типу необхідних спеціальних послуг, зокрема від того, чи повинні товари бути доступними під час перевезення.

12.4 Нормативні документи щодо небезпечних товарів. Усі відправлення, що містять небезпечні товари, повинні відповідати всім застосовним законам і нормативним документам, зокрема Технічнім інструкціям з безпечного транспортування небезпечних товарів повітряним транспортом Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) та Правилам перевезень небезпечних товарів Міжнародної асоціації авіатранспорту (IATA). Для перевезення відправлень з небезпечними вантажами, що підпадають під дію Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних товарів (ADR), потрібно вжити спеціальних транспортних заходів, у зв'язку з чим відправник з підтвердженим статусом клієнта повинен зв'язатися з компанією TNT перед перевезенням. 

12.5 Підготовка відправлення. Відправник з підтвердженим статусом клієнта несе відповідальність за ідентифікацію, класифікацію, пакування, маркування, позначення та заповнення документації на відправлення, що містять небезпечні вантажі, згідно з усіма відповідними міжнародними договорами, законами та нормативними документами. Відправник також несе відповідальність за забезпечення виконання одержувачем всіх вимог застосовних договорів, законодавчих актів і нормативних документів. За необхідності кожне відправлення повинне супроводжуватися відповідною документацією про небезпечні товари (наприклад, Декларацією відправника про небезпечні товари IATA). Компанія TNT може вимагати, щоб відправник звернувся до кваліфікованого постачальника послуг з пакування та перевезення для вирішення проблеми з відправленням, яке містить небезпечні вантажі і не підлягає доставленню. Відправник повинен вказати всю необхідну інформацію і заповнити всі поля накладної, що стосуються небезпечних товарів. Відправники, які використовують електронні системи для відправлення небезпечних товарів, повинні вибрати (згідно з електронною системою) спеціальні послуги або зазначити, що відправлення містить небезпечні товари. 

12.6 Пакування. Пакування TNT не може використовуватися для відправлення небезпечних вантажів (зокрема сухого льоду), за винятком біологічних речовин категорії B (UN 3373), які можуть перевозитися в пакуванні TNT Medpak.

12.7 Передача й доставка небезпечних товарів. Небезпечні товари приймаються не в усіх пунктах TNT. У деяких пунктах TNT не приймаються певні класи небезпечних товарів; небезпечні товари заборонено перевозити за допомогою транспортних послуг компанії TNT. Компанія TNT залишає за собою право відмовити в перевезенні небезпечних товарів у будь-якому пункті, де прийом таких товарів заборонений чинним законодавством, або на розсуд компанії TNT. Якщо відправлення не може бути доставлене в пункт, який приймає небезпечні товари, воно повинно бути передане TNT за адресою клієнта.  

12.8 Заборона на зміну маршруту доставки. Небезпечні товари не можуть бути переспрямовані на іншу адресу, яка відрізняється від початкової адреси одержувача, зазначеної відправником. 

12.9 Потенційна відповідальність відправника. Відповідно до законодавства або нормативних документів компанія TNT може бути зобов'язана повідомити про невірно задекларовані або незадекларовані відправлення небезпечних товарів у відповідні регуляторні або державні органи. На відправника можуть накладатися штрафи та пені відповідно до чинного законодавства. 

13. Митне оформлення. 

13.1 Відправлення, що перетинають державні кордони, можуть підлягати митному оформленню. Відправник несе відповідальність за забезпечення перевезення вантажів із дотриманням усіх митних нормативних вимог, за надання всієї документації та інформації, необхідної для митного оформлення, а також за засвідчення й гарантування достовірності, точності й повноти (у момент відправлення й надалі) всіх свідоцтв і відомостей, що стосуються товарів і митного оформлення Відправлення, включно з кодом Гармонізованої системи. Час доставки відправлень, для яких потрібна додаткова документація на додаток до накладної (наприклад, комерційний рахунок), може бути збільшений. Компанія TNT залишає за собою право на свій розсуд стягувати з відправника штрафи, пені, компенсацію за ті чи інші витрати, зокрема плату за зберігання, що виникають в результаті правозастосовних дій з боку компетентних державних органів або в результаті невиконання відправником своїх зобов'язань, викладених у цьому документі. 

13.2 Відправник несе відповідальність за забезпечення відповідності міжнародних відправлень вимогам для ввезення в країну призначення згідно із застосовними законами, а також за виконання всіх вимог у зв’язку з отриманням ліцензій і дозволів, коли це потрібно, і виконує всі належні дії у зв’язку з цим власним коштом.

13.3 Відправник також може бути зобов’язаний надати додаткову інформацію для отримання дозволу на ввезення від інших регуляторних органів у країні призначення, перш ніж Відправлення буде доставлено Одержувачу. Митне оформлення Відправлень, які містять товари або продукти, що регулюються декількома державними органами в інших країнах призначення (зокрема, національними установами, відповідальними за безпеку харчової продукції, охорону здоров’я населення, фармацевтичні препарати, медичні вироби, рослини та тварин, продукти дикої природи, стандарти телекомунікаційного й іншого електронного обладнання, а також аналогічними органами), може вимагати більше часу. Усі витрати на відправлення й повернення вантажів назад, якщо їхнє ввезення не було дозволено, будуть стягнуті з Відправника.

13.4 Якщо відправлення затримано митницею або іншими органами через неправильне оформлення або відсутність документації, компанія TNT може спробувати зв’язатися з одержувачем. Якщо місцеве законодавство вимагає від одержувача надати правильну інформацію або документацію й одержувач не робить цього в розумний термін, визначений компанією TNT, відправлення може вважатися таким, що не підлягає доставці, відповідно до застосовних законів (див. розділ 18 [«Відправлення, що не підлягають доставці»]) Якщо Одержувач не надає необхідну інформацію або документацію й місцеве законодавство дозволяє Відправнику їх надати, компанія TNT може спробувати зв’язатися з Відправником. Якщо Відправник також не надає інформацію або документацію в розумний термін, визначений компанією TNT, Відправлення буде вважатися таким, що не підлягає доставці, відповідно до застосовних законів. Компанія TNT не несе жодної відповідальності за неможливість доставити відправлення через неправильне оформлення або відсутність документації, незважаючи на те, чи намагається компанія TNT зв’язатися з одержувачем або відправником. 

13.5 Якщо це дозволено місцевим законодавством, компанія TNT забезпечить митне оформлення міжнародних відправлень. Компанія TNT передає інформацію про відправлення митним та іншим регуляторним органам для оформлення. У відповідних випадках компанія TNT може стягувати збір за послуги з митного оформлення міжнародних відправлень, за сплату податків та зборів митному органу від імені платника, за послуги, що надаються на запит відправника, одержувача або третьої сторони, або для відшкодування витрат, перекладених на компанію TNT регуляторним органом за обробку поданої документації. Типи й розміри зборів залежать від країни. 

13.6 Компанія TNT виступає як представник Відправника або Одержувача (залежно від обставин) виключно для цілей митного оформлення та ввезення Відправлення. Коли це застосовно та прийнятно, Відправник може вповноважити компанію TNT або брокера, призначеного компанією TNT, підготувати й подати митні декларації та виконати всі пов’язані з цим дії як прямий представник Відправника або Одержувача, що діє від його імені, за його дорученням і під його відповідальність. Відправник гарантує, що одержувач уповноважує компанію TNT відповідно до цього положення, коли застосовно. 

13.7 У деяких випадках компанія TNT може на власний розсуд прийняти розпорядження скористатися послугами певного митного брокера, який не є брокером компанії TNT (або брокером, вибраним компанією TNT ), або брокера, призначеного відправником. У будь-якому випадку компанія TNT (або брокер, вибраний компанією TNT) залишає за собою право провести митне оформлення відправлення, якщо брокер не може бути встановлений, якщо брокер не бажає проводити митне оформлення або якщо компанія TNT не отримала повну інформацію щодо брокера (зокрема, ім’я, адресу, номер телефону й поштовий індекс).

14. Податки та збори.

14.1 З метою проведення митного оформлення певних вантажів компанія TNT може сплачувати податки та збори, нараховані митними чиновниками, від імені платника та стягувати за це додаткову плату. Щодо всіх Відправлень компанія TNT може зв’язатися з платником і вимагати підтвердження домовленостей про відшкодування як умови проведення митного оформлення та здійснення доставки, а також на розсуд компанії TNT вимагати сплату податків і зборів до випуску Відправлення для доставки Одержувачу. Додаткову інформацію можна отримати в центрі обслуговування клієнтів TNT. 

14.2 Якщо точність або обґрунтованість податків і зборів, нарахованих за Відправлення, оскаржується, компанія TNT або призначений нею брокер може вивчити транспортні документи, передані разом із Відправленням. Якщо компанія TNT дійде висновку, що податки та збори нараховано належним чином, Відправник зобов’язується сплатити податки та збори або забезпечити сплату податків і зборів Одержувачем (залежно від обставин).

14.3 У разі якщо компанія TNT сплачує митні платежі, податки, збори або інші витрати від імені платника, платнику нараховується збір за послуги з митного оформлення на основі єдиного тарифу або відсотка від загальної суми авансу. Розмір збору за послуги з митного оформлення залежить від країни призначення. Щоб дізнатися більше про збори під час митного оформлення, див. сторінку «Додаткові послуги та збори» на сайті tnt.com.

14.4 Якщо відправник не призначив платника в накладній, податки та збори автоматично нараховуватимуться одержувачу в дозволених випадках.

14.5 Незалежно від будь-яких платіжних інструкцій про інше, відправник завжди несе повну відповідальність за сплату податків та зборів, а також усіх комісій і доплат, пов’язаних із виконаною TNT сплатою податків та зборів, у разі якщо платіж не отримано. Якщо одержувач або третя сторона, від яких вимагається підтвердження відшкодування, відмовляється сплачувати податки та збори на вимогу, TNT можемо звернутися до відправника з таким самим запитом. Якщо відправник відмовляється вжити достатніх заходів для відшкодування витрат компанії TNT, відправлення може бути повернено відправнику (у такому разі відправник буде зобов’язаний сплатити початкові витрати та витрати за повернення) або поміщено на тимчасове зберігання, звичайний склад чи приписний митний склад, або вважатиметься таким, що не підлягає доставці. Якщо рахунок за транспортні збори, пов’язані з відправленням, виставляється на кредитну картку, компанія TNT залишає за собою право також виставити рахунок на оплату податків та зборів, пов’язаних із цим відправленням, на цю кредитну картку. 

14.6 Залежно від варіантів, доступних у певних пунктах, доставка відправлення може бути затримана, якщо компанія TNT не отримає належного підтвердження домовленостей щодо відшкодування їй податків та зборів, що підлягають сплаті. Такі затримки й будь-яке інше невиконання цих Умов уводять у дію відмову від зобов’язань. 

14.7 Оплата податків і зборів буде здійснена одним із таких способів виключно за рішенням компанії TNT: готівкою, чеком (персональним чеком або чеком компанії, за умови, що надано дійсну ідентифікаційну інформацію), кредитною карткою, поштовим переказом, дорожнім чеком, дебетуванням або списанням коштів із рахунку з відтермінуванням платежу. TNT не приймає попередню сплату податків та зборів. 

14.8 TNT не несе відповідальності за відправлення, залишені на митниці, й ці відправлення можуть вважатися такими, що не підлягають доставці. 

15. Вибір маршруту.

TNT визначає маршрут усіх відправлень. Маршрут може періодично змінюватися без попереднього повідомлення. TNT не розголошує інформацію про маршрут або заходи мережевої безпеки для захисту вантажів, що перевозяться. У зв'язку з цим перевірки мережі компанії TNT або її транспортних засобів не допускаються, якщо відсутня відповідна законодавча або юридична вимога. 

16. Доставка.

16.1 Доставка відправлень здійснюється за адресою одержувача відповідно до розділів 16.7 і 16.8 нижче. Компанія не зобов’язана доставляти Відправлення Одержувачу особисто. TNT може доставити відправлення одержувачу або іншій особі, яка, як видається, має право на отримання відправлень від імені одержувача. Адреси відправлення обов’язково повинні містити повну адресу одержувача, номер його телефону та адресу електронної пошти. 

16.2 Для деяких міжнародних пунктів призначення можливе використання абонентських скриньок, якщо відправник надасть TNT номер телефону одержувача для забезпечення доставки. 

16.3. Компанія TNT за жодних обставин не несе відповідальність у разі виникнення претензій, пов’язаних із затриманням або арештом товарів митними чи іншими державними органами під час транзиту.

16.4. Відправлення, адресовані в готелі, лікарні, урядові відомства або установи, університетські містечка та інші місця, які мають власне поштове відділення чи ділянку централізованого приймання, можуть бути доставлені в таке поштове відділення або ділянку централізованого приймання, якщо компанією TNT не обумовлено інше перед відправленням.

16.5. Будь-яка зміна адреси за запитом, яка не є переадресацією або виправленням адреси, вважається компанією TNT новим відправленням, і за нього стягуються нові транспортні збори.

16.6. За доставку в суботу, якщо така можливість існує, стягується плата за спеціальну обробку в тих країнах, де субота не є звичайним робочим днем.

16.7. Компанія TNT може відмовитися забирати чи доставляти відправлення або використовувати альтернативні способи забирання й доставки в цілях забезпечення безпеки своїх працівників або у випадках, якщо компанія TNT вважає, що її послуги можуть бути використані з порушенням застосовних законів, нормативних документів або правил.

16.8 Інструкції щодо доставки від одержувача: відправлення В2С  

a. У деяких пунктах відправлення B2C можуть бути доставлені відповідно до додаткових інструкцій, отриманих TNT від одержувача. Відправник явно визнає і погоджується з тим, що такі інструкції можуть привести до зміни інструкцій щодо доставки або установленого терміну доставки, узгоджених компанією TNT з відправником. 

b. Відправник визнає і підтверджує, що інструкції від одержувача можуть включати, серед іншого: (i) перенесення доставки на інший час; (ii) доставку сусідові, швейцару або адміністратору; (iii) доставку за іншою адресою або іншій особі, за умови, що ця інша адреса розташована в тій самій країні, яка вказана в накладній; (iv) надання інструкцій щодо місця, де потрібно залишити відправлення B2C без отримання підпису під час доставки; (v) доручення залишити відправлення B2C у пункті видачі (наприклад, у магазині); або (vi) будь-яку комбінацію вищевказаних інструкцій. У разі анулювання відправником та (або) одержувачем усього перевезення або його частини до доставки всі збори компанії TNT все одно підлягають сплаті.  

c. TNT може періодично змінювати доступні варіанти доставки відправлень В2С залежно від географічних та інших обмежень. Див. сайт tnt.com для отримання додаткової інформації про доступні варіанти доставки й умови. 

d. Якщо одержувач надав додаткові інструкції щодо доставки відправлень іншого типу, відправник погоджується дотримуватися вимог розділу 16.

17. Повторна доставка.

17.1 Комерційні доставки.  Компанія TNT спробує здійснити повторну доставку автоматично або за запитом, якщо: (a) за адресою одержувача немає осіб, які можуть розписатися за відправлення, а також відсутня зафіксована відмова від підпису; (b) відправник вибрав варіант підписання накладної TNT, але одержувач, який має право розписатися за доставку, відсутній; або (с) компанія TNT визначила, що може залишити відправлення на зберіганні. Якщо комерційна доставка не була здійснена після трьох спроб та/або після зберігання протягом п’яти робочих днів з дати першої спроби доставки і, якщо застосовно, проведено митне оформлення в країні призначення, відправлення буде вважатися таким, що не підлягає доставці (див. розділ 18 [«Відправлення, що не підлягають доставці»]).

17.2. Доставки на адресу місця проживання й відправлення B2C.  Якщо доставку на адресу місця проживання не вдалося здійснити на адресу одержувача або на сусідню адресу з першої спроби, коли відправник чи одержувач вибрав варіант підписання накладної TNT, компанія TNT може (на свій розсуд) спробувати виконати повторну доставку, зберігати відправлення до отримання подальших інструкцій щодо доставки від відправника чи одержувача або доставити відправлення до пункту, визначеного самою компанією TNT. Якщо здійснити доставку на адресу місця проживання шляхом повторної спроби чи декількох спроб неможливо, або якщо відправник чи одержувач не надає додаткових інструкцій щодо доставки, або якщо TNT не може здійснити доставку в інше місце, визначене TNT, відправлення може вважатися таким, що не підлягає доставці (див. розділ 18 [«Відправлення, що не підлягають доставці»]).

18. Відправлення, що не підлягають доставці.

18.1 Відправлення, що не підлягає доставці — це відправлення, що не може бути доставлене через причини, які включають, серед іншого, такі: (a) адреса одержувача неповна, нерозбірлива, невірна або її неможливо знайти; (b) не вдалося зв'язатися з одержувачем відправлення або одержувач не зміг одержати відправлення; (c) адресат відправлення перебуває в регіоні, який не обслуговується компанією TNT; (d) офіс одержувача зачинений; (e) доставка неможлива через відсутність або відмову відповідної особи прийняти доставку чи підписати накладну на відправлення; (f) відправлення не може пройти митне оформлення; (g) відправлення може спричинити пошкодження або затримку інших відправлень чи майна або заподіяти тілесні ушкодження людям; (h) відправлення містить заборонені предмети; (i) одержувач не може або відмовляється оплатити відправлення за рахунок одержувача; (j) відправлення було неправильно упаковано; (k) вміст чи упаковка відправлення пошкоджені такою мірою, що повторне упакування не є можливим; (l) відправлення порушує закони чи нормативні акти з експортного контролю або санкцій США чи інших країн, включаючи, зокрема, відправку від особи чи з регіону, що підпадає під обмеження, або відправку такій особі чи в такий регіон; (m) з інших причин, вказаних в розділі 17 («Повторна доставка»).

18.2 Якщо відправлення є таким, що не підлягає доставці з будь-якої причини, компанія TNT спробує зв’язатися з відправником для організації повернення відправлення з урахуванням будь-яких місцевих нормативних обмежень. Якщо не вдалося зв’язатися з відправником протягом п’яти робочих днів або відправник не надав інструкцій в прийнятний термін, компанія TNT може повернути відправлення відправнику, відправити його на тимчасове зберігання, помістити відправлення на звичайний склад чи приписний митний склад або утилізувати його. Якщо відправлення неможливо доставити, розмитнити або повернути, компанія TNT може передати або утилізувати відправлення. Відправник несе відповідальність за оплату всіх видатків, витрат і платежів, понесених у процесі повернення, зберігання або утилізації відправлень, які не підлягають доставці, крім випадків, коли відправлення не підлягало доставці з вини компанії TNT.

18.3. Відправлення, які неможливо повернути у зв’язку з місцевими нормативними обмеженнями, відправляються на тимчасове зберігання, поміщаються на звичайний склад або приписний митний склад чи утилізуються відповідно до місцевого законодавства. Відправник надає свою згоду на оплату всіх витрат, понесених компанією TNT у зв’язку з таким розміщенням або утилізацією.

18.4 Збори за повернення відправлення будуть нараховані відправнику разом з початковими зборами, окрім випадків, коли неможливість доставки відправлення трапилася з вини компанії TNT. Крім того, будуть включені будь-які інші витрати, понесені компанією TNT в процесі повернення. Для повернення відправлень з небезпечними товарами, що не підлягають доставці, відправник повинен надати заповнену накладну на повернення й усі інші необхідні документи.

19. Час доставки для товарів преміум-класу.

Якщо компанія TNT не виконає доставку товарів категорії Express 9:00, 10:00 або 12:00 до установленого терміну доставки і якщо таке невиконання доставки не було спричинене подіями, зазначеними у розділі 21 («Відмова від зобов'язань»), а також якщо відправник або одержувач повідомить компанію TNT про свою претензію відповідно до розділу 23 («Претензії»), компанія TNT стягне плату тільки за фактично надану послугу з доставки (наприклад, до полудня), а не за первісно замовлену послугу (наприклад, до 9:00) в тій же категорії товарів Express. Компанія TNT на власний розсуд відшкодує різницю у вартості або зарахує кошти у відповідному рахунку.

20. Обмеження відповідальності. 

20.1 Стандартні обмеження відповідальності за транспортні послуги. Максимальна сума відповідальності компанії TNT за втрату, пошкодження або затримку в зв'язку з наданням транспортних послуг обмежена (залежно від того, що вище): (a) сумою, передбаченою застосовними конвенціями; або (b) сумою в розмірі 100 доларів США за відправлення (за виключенням випадків, коли відправник вирішив сплатити додатковий збір за розширену відповідальність або страхування, як описано в розділах 20.3 та 20.4). Вищевказані обмеження також поширюються на всі претензії, пов'язані з наданням внутрішніх транспортних послуг, у разі відсутності обов'язкових або менш суворих обмежень відповідальності у чинному національному транспортному законодавстві (за виключенням випадків, коли відправник вирішив сплатити додатковий збір за розширену відповідальність або страхування, як описано в розділах 20.3 та 20.4). 

20.2 Обмеження відповідальності за іншими претензіями. У випадках, на які не поширюється дія розділу 20.1 («Стандартні обмеження відповідальності за транспортні послуги»), максимальна сума відповідальності компанії TNT за втрату, пошкодження або затримку або будь-які інші претензії в зв'язку з наданням додаткових послуг або в зв'язку з іншими порушеннями договору становить 3,40 євро за кілограм і ні в якому разі не може перевищувати 10 000 євро за подію або серію взаємопов'язаних подій.

20.3 Максимальна сума відповідальності: розширена відповідальність (пропонується не в усіх пунктах – для отримання більш детальної інформації зверніться до служби підтримки клієнтів TNT).

a. У тих пунктах, де компанія TNT пропонує розширену відповідальність, відправник може сплатити додатковий збір за транспортну накладну з розширеною відповідальністю, що перевищує обмеження, вказані у попередніх розділах 20.1 та 20.2. 

b. Зазначена розширена відповідальність становить максимальну суму відповідальності TNT у зв'язку з відправленням. Розширена відповідальність діє лише в тому випадку, якщо компанія TNT несе відповідальність згідно з конвенціями або національним транспортним законодавством, що в обов'язковому порядку розповсюджуються на відправлення.

c. Якщо компанією TNT не зазначено інше, максимальна сума за розширеною відповідальністю становить 25 000 євро за відправлення (за виключенням відправлень документів – див. нижче). 

d. Сума відповідальності TNT за доведену втрату, пошкодження або за будь-якою іншою претензією у зв'язку з відправленнями документів не може перевищувати вартість відновлення відправлення, при цьому максимальна сума становить 500 євро за одне відправлення документів, якщо компанією TNT не зазначено інше. Розширена відповідальність надається не на всі відправлення документів. Для отримання додаткової інформації про цю можливість відвідайте сайт tnt.com або зверніться в службу підтримки клієнтів TNT.

20.4 Страхування (пропонується не в усіх пунктах – для отримання детальної інформації зверніться до служби підтримки клієнтів TNT).

a. У тих пунктах, де компанія TNT пропонує страхування, відправник може сплатити додатковий збір за транспортну накладну зі страхуванням, що перевищує обмеження, вказані у попередніх розділах 20.1 та 20.2.

b. Зазначене страхування становить максимальну суму, на яку компанія TNT приймає на себе ризик у зв'язку з відправленням. 

c. Якщо компанією TNT не зазначено інше, максимальна сума страхування становить 25 000 євро за відправлення. 

d. Сума страхового забезпечення компанії TNT обмежується згідно з Застереженням А Інституту лондонських страховиків про страхування вантажів.

e. Сума відповідальності TNT за підтверджену втрату, пошкодження або за будь-якою іншою претензією у зв'язку з відправленнями документів не може перевищувати вартість відновлення відправлення, при цьому максимальна сума становить 500 євро за одне відправлення документів, якщо компанією TNT не зазначено інше. Страхування надається не на всі відправлення документів. Для отримання додаткової інформації про цю можливість відвідайте сайт tnt.com або зверніться в службу підтримки клієнтів TNT.

20.5 Якщо відправник обере розширену відповідальність або страхування, діятимуть наступні умови:  

a. Можливі збитки, що перевищують заявлену вартість, несе відправник.

b. Збір визначається на підставі заявленої вартості і може різнитися залежно від місця відправлення. Для отримання додаткової інформації зверніться до служби підтримки клієнтів TNT. 

c. Відповідальність компанії TNT за доведену втрату, пошкодження, затримку або будь-які інші претензії у зв'язку з відправленням не може перевищувати вартість ремонту відправлення, його залишкову вартість або вартість заміни залежно від того, яка з цих сум менша. Компанія TNT має право вимагати незалежного підтвердження вартості вмісту відправлення, за яким подана претензія. 

d. Компенсація не надається за (i) непрямі збитки; (ii) затримки або збитки, викликані порушенням відправником своїх зобов'язань відповідно до цих Умов.

e. Компенсація за збитки, пов'язані з додатковими послугами, не надається. 

f. Заявлена вартість для розширеної відповідальності, страхування або митниці, що перевищує максимальні суми, передбачені цими Умовами, вважається недійсною. Така заявлена вартість автоматично буде знижена до дозволених меж для відправлення. Якщо компанія TNT приймає до перевезення відправлення із заявленою вартістю, що перевищує максимально дозволену, це не означає відмову від будь-яких положень цих Умов. Компанія TNT не може за запитом змінити заявлену вартість в накладній після її передачі компанії TNT. 

g. Якщо відправник не зазначив суму розширеної відповідальності або страхування для кожного окремого пакунка в накладній, а вказав загальну заявлену вартість відправлення в цілому, заявлена вартість кожного пакунка визначається шляхом ділення загальної заявленої вартості на кількість пакунків, зазначену в накладній. Заявлена вартість будь-якого пакунка у відправлені в жодному разі не повинна перевищувати заявлену вартість відправлення.

20.6 Унікальні предмети. Відповідальність компанії TNT за відправлення, що містять унікальні предмети в повному обсязі або частково, обмежується згідно з обмеженнями відповідної конвенції або обов'язковими застосовними місцевими законами. Розширена відповідальність та страхування не розповсюджуються на відправлення, що містять унікальні предмети.

21. Відмова від зобов'язань. 

21.1 Компанія TNT не несе жодної відповідальності за наступне:

a. Будь-які збитки (з додатковими обмеженнями, викладеними в цих Умовах), сума яких перевищує суму розширеної відповідальності або страхування (відповідно до обмежень, зазначених в розділі 20.3 [«Максимальна сума відповідальності: розширена відповідальність»] та розділі 20.4 [«Страхування»]), або обмеження відповідальності, зазначене в застосовній конвенції або (для відправлень з і між зазначеними пунктами в межах однієї країни) передбачене чинними й обов'язковими до виконання місцевими законами, залежно від того, що більше, навіть якщо компанія TNT знала або повинна була знати про можливість таких збитків. 

b. Фактичні, випадкові, супутні або непрямі втрати чи збитки, включно з витратами на альтернативні способи транспортування, втратою вигоди, доходів чи прибутку, експлуатаційних якостей, очікуваної економії, репутації або можливостей. 

21.2 Відправник приймає на себе всі можливі ризики втрати, пошкодження або затримки за винятком тих, які компанія TNT явно прийняла згідно з цими Умовами. За бажанням відправник може оформити страховку самостійно. TNT не надає страхове покриття.

21.3 Компанія TNT не бере на себе ніяких зобов'язань і відмовляється від будь-яких коригувань, відшкодувань або заліків за втрату, пошкодження, затримку, помилкову доставку, недоставку, надання помилкової інформації або ненадання інформації, викликані будь-якими із зазначених нижче подій (список не є вичерпним):

а. Дії, порушення або бездіяльність відправника, одержувача або будь-якої іншої сторони, зацікавленої у відправленні.

b. Характер відправлення або наявність пошкоджень, явних або прихованих дефектів чи крихкості відправлення.

c. Порушення цих Умов або інших умов або положень, які застосовуються до відправлення, зокрема перевезення заборонених предметів, небезпечних товарів, неправильний опис вантажу, неналежна фіксація, маркування або адресація відправлень.

d. порушення законів та/або нормативних актів щодо експортного контролю чи санкцій, які діють у США чи інших країнах;

е. Будь-які події, що перебувають поза межами контролю компанії TNT, зокрема пандемія або епідемія, повітряні катастрофи, дії соціально небезпечних елементів, дії органів державної влади або контрольних органів, що володіють законними або фактичними повноваженнями, дії або бездіяльність митних органів, бунти, страйки, що відбулися, або очікувані страйки чи інші місцеві конфлікти, громадянські заворушення, небезпеки в зв'язку зі збройними конфліктами або погодними умовами, порушення в роботі повітряних мереж або мереж наземного транспортування на місцевому рівні, на рівні держави або на міждержавному рівні, кримінальні дії осіб або організацій, зокрема терористичні акти, стихійні лиха, порушення або відмови мереж зв'язку або інформаційних систем (зокрема систем TNT), механічні затримки або умови, що становлять небезпеку для персоналу TNT.

f. Неналежне або недостатнє пакування, зокрема відмова відправника використовувати пакування, схвалене компанією TNT, у випадках коли таке схвалення запитане, рекомендоване або необхідне. Зокрема, комп'ютери, електроніка, крихкі предмети й спиртні напої повинні бути упаковані відповідно до інструкцій TNT, доступних на сайті tnt.com. Надання компанією TNT пакування, консультацій, допомоги та інструкцій щодо належного пакування відправлень не означає прийняття компанією TNT на себе відповідальності, за винятком випадків, коли компанією TNT явно зазначено інше в письмовій формі.

g. Дотримання усних чи письмових інструкцій щодо доставки, отриманих від відправника, одержувача або осіб, які заявляють, що виступають представниками відправника чи одержувача.

h. Затримка доставки, спричинена дотриманням політики компанії TNT щодо виплати зборів. 

i. Нездатність компанії TNT надати копію звіту про доставку або копію підпису, отриманого під час доставки.

j. Пошкодження, стирання або неможливість отримання даних, збережених на магнітних плівках, у файлах або на інших накопичувачах, або стирання чи пошкодження фотографічних зображень або звукових записів з експонованих плівок.

k. Недотримання компанією TNT вимог графічних позначень орієнтації пакунка (наприклад, стрілки «УГОРУ», маркування «ЦИМ КІНЦЕМ УГОРУ»).

l. Неповідомлення або затримка при повідомленні компанією TNT відправника або одержувача про будь-які затримки, втрату або пошкодження відправлення, неповну, невірну або неточну адресу одержувача або митного брокера, невірну, неповну або відсутню документацію або несплату податків та зборів, необхідних для пропуску відправлення.

m. Втрата або пошкодження окремого предмету, документально підтверджені відомості про отримання якого у компанії TNT відсутні, зокрема у випадках, коли при передачі відправлення компанії TNT товари були попередньо завантажені на причіп, встановлені на піддон або упаковані так, що кількість предметів або вміст відправлення неможливо було перевірити.

n. Втрата будь-яких персональних або фінансових даних, які включають номер соціального страхування, дату народження, номер посвідчення водія, номер кредитної або дебетової картки й інформацію про фінансовий рахунок.

о. Невидалення відправником інформації про відправлення, внесеної в систему або пристрій доставки компанії TNT, якщо відправлення не було передано компанії TNT.

p. Пошкодження, виявлені за допомогою індикатора ударів, нахиломіра або приладів для вимірювання температури.  

q. Недотримання встановленого терміну доставки будь‑яких відправлень з неповною або неправильною адресою (див. розділ 18 [«Відправлення, що не підлягають доставці»]).

21.4 Якщо компанія TNT не бере на себе зобов'язання, зокрема зобов'язання, що перевищують ті, які компанія TNT явно взяла на себе відповідно до цих Умов, відправник бере на себе зобов'язання і дає згоду відшкодувати компанії TNT і звільнити її від відповідальності за будь-які збитки, заподіяні відправленням компанії TNT чи третій особі, або від відповідальності за будь-які претензії третіх осіб, зокрема одержувача. 

Платежі, здійснені компанією TNT у зв’язку з претензією відправника або третьої особи, не вважаються прийняттям відповідальності або відмовою від положень, викладених у розділі 21.

22. Відсутність гарантій.

Компанія TNT не надає інших гарантій, безпосередніх або опосередкованих, окрім прямо зазначених у цих Умовах.

23. Претензії.

Компанія TNT приймає до розгляду претензії, які відносяться до відправлення, тільки якщо заявник дотримується застосовних конвенцій і наступної процедури; в іншому випадку жодні претензії до компанії TNT прийняті не будуть. 

23.1 Повідомлення про претензію. 

a. Про всі претензії у зв'язку з втратою, пошкодженнями (явними або прихованими), затримкою (зокрема претензії в зв'язку із псуванням швидкопсувних товарів) або відсутнім вмістом необхідно повідомити компанію TNT протягом 21 дня після (i) дати доставки відправлення (у випадку пошкодження або затримки), або (ii) очікуваної дати доставки (у випадку втрати, невиконання доставки або помилкової доставки). 

Прийом відправлення одержувачем без такого повідомлення про пошкодження у квитанції про доставку вважається явним доказом того, що відправлення було доставлено в належному стані. 

c. Про всі подібні претензії слід повідомляти на сайті tnt.com або звернувшись в службу підтримки клієнтів компанії TNT. 

23.2 Необхідна інформація. Усі повідомлення про претензії повинні включати повну інформацію про відправника та одержувача, а також номер відстеження TNT, дату відправлення, кількість місць і вагу відправлення. Компанія TNT розглядає претензії про наявність пошкоджень тільки в разі надання одержувачем вмісту, оригінальної транспортної картонної коробки й пакування для огляду представниками компанії TNT за адресою одержувача або в офісі компанії TNT перед винесенням рішення по претензії. 

23.3 Обмеження. Компанія TNT не зобов’язана вживати будь-яких заходів щодо претензії, доки не будуть оплачені всі збори; сума претензії не може вираховуватися з таких зборів. За одним відправленням може бути подана лише одна претензія. Ухвалення платежу за претензією анулює право вимоги відшкодування додаткових збитків або право вимоги додаткового відшкодування за цим відправленням. Відправники або одержувачі, пакунки яких були передані компанії TNT через експедитора, не мають прав на використання будь-яких засобів правового захисту або судового захисту за правом справедливості проти компанії TNT. 

23.4 Судові позови. Стягнення з компанії TNT шкоди у зв'язку з перевезенням можливе тільки в разі розгляду позову повноважним судом протягом двох років з фактичної дати доставки (у разі пошкодження, недостачі або затримки) або очікуваної дати доставки (у разі втрати, недоставки чи помилкової доставки), або відповідно до застосовуваного закону про позовну давність, залежно від того, який термін коротший.

24. Субпідряди.

Компанія TNT залишає за собою право доручити субпідряднику всі послуги або їх частину. 

25. Захист даних. 

25.1 Такі терміни, як «контролер», «персональні дані», «суб'єкт даних» й «обробка», мають значення, присвоєне їм Загальним регламентом про захист даних (ЄС) 2016/679 («GDPR») і будь-якими іншими законодавчими актами і нормативними документами, які відносяться до обробки персональних даних («Персональні дані») згідно з цими Умовами (усе разом — «Законодавство в сфері захисту даних»).

25.2 Компанія TNT і відправник підтверджують, що обидві сторони є повноправними контролерами стосовно обробки будь-яких Персональних даних сторонами або між сторонами з дотриманням цих Умов.

25.3 У зв'язку з обробкою Персональних даних відповідно до цих Умов відправник гарантує дотримання Законодавства в сфері захисту даних, зокрема надання інформації суб'єктам даних відповідно до Законодавства в сфері захисту даних, надання інформації, яка міститься в повідомленні про конфіденційність компанії TNT на сайті tnt.com, і отримання законних підстав відповідно до Законодавства в сфері захисту даних, наприклад виконання договору, законні інтереси чи згода.

25.4 Відправник відшкодує компанії TNT усі витрати, претензії, збитки та видатки, понесені компанією TNT у зв’язку з недотриманням відправником цього розділу 25.

25.5 Відправник гарантує, що законні підстави, зазначені в розділі 25.3, також дозволяють здійснювати передачу Персональних даних компанії TNT, її афілійованим особам, філіям, консультантам, аудиторам і будь-яким третім особам, задіяним компанією TNT для виконання своїх зобов'язань перед відправником відповідно до цих Умов у будь-якій країні в Європейській економічній зоні («ЄЕЗ»)та за її межами.

25.6 Будь-яка передача Персональних даних від відправника до компанії TNT або навпаки з ЄЕЗ чи Швейцарії до країни, що знаходиться за межами ЄЕЗ, чи за межі Швейцарії регулюється стандартними договірними положеннями між контролерами (Рішення (ЄС) 2021/914  – модуль I) (далі — «SCC») у такому самому значенні, що й у статті 46(2)(с) GDPR. З ними можна ознайомитися за цим посиланням: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/HTML/?uri=CELEX:32021D0914&from=EN. З цією метою SCC повністю включені в ці Умови за допомогою посилання. Приймаючи ці Умови, сторони (a) вважаються такими, що підписали SCC, (b) повною мірою приймають SCC, (c) зобов’язуються дотримуватися викладених у них умов і (d) погоджуються з тим, що будь-які зміни, внесені в це або подальше Рішення та (або) URL-адресу, поширюються на Рішення та (або) URL-адресу, зазначені в розділі 25.6, і замінюють їх. Відповідно до SCC компанія TNT як контролер виступає в ролі експортера даних, у тому числі й від імені своїх дочірніх компаній, а відправник як контролер виступає в ролі імпортера даних (або навпаки, якщо застосовно). Наведені вище положення не обмежують право компанії TNT приймати одноосібне рішення про використання іншого належного механізму передачі відповідно до Законодавства в сфері захисту даних. До Персональних даних, що передаються, може належати індивідуальна контактна інформація відправників і одержувачів, як-от імена й адреси, необхідні для ефективного надання послуг компанією TNT, зокрема доставки посилок і забезпечення можливостей відстеження, як докладніше або іншим чином викладено в цих Умовах і передбачено в Додатках до SCC.

25.7 Якщо Суд Європейського союзу, місцевий наглядовий орган чи аналогічний урядовий орган визначить, що Умови цього розділу 25 та (або) SCC не є законним методом передачі Персональних даних за межі ЄЕЗ чи Швейцарії, сторони проведуть добросовісні переговори й визначать альтернативний метод такої передачі в законний спосіб.

26. Повнота угоди.

Ці Умови являють собою повний текст угоди між сторонами та, відповідно до розділу 1 («Застосування»), мають пріоритет над будь-якими іншими усними або письмовими умовами та положеннями. Ці Умови можна анулювати тільки шляхом явної письмової угоди між сторонами. 

27. Переуступлення.

Ані права, ані обов'язки будь-якої зі сторін відповідно до цих Умов не можуть бути призначені або передані без попередньої письмової згоди іншої сторони, однак компанія TNT може призначити всі або деякі свої права й делегувати свої обов'язки за цими Умовами будь-якій афільованій особі. Без обмеження вищенаведеного, ці Умови є обов'язковими до виконання і діють в інтересах сторін, їх наступників і призначених осіб.

28. Збереження прав.

Нездатність компанії TNT забезпечити дотримання або застосування будь-якого положення цих Умов не вважається відмовою від цього положення й жодним чином не применшує право компанії TNT на застосування такого положення.

29. Обов'язкова сила закону.

Ці Умови не звільняють від жодної відповідальності, якщо звільнення від такої відповідальності заборонене законом. Якщо будь-яке положення, що міститься або згадується в цих Умовах, суперечить будь-яким застосовним обов'язковим міжнародним угодам, місцевим законам, постановам уряду, розпорядженням або вимогам, таке положення обмежується максимально дозволеними рамками й у такому вигляді залишається чинним як частина договору, укладеного між компанією TNT і відправником. Недійсність чи неможливість виконання будь-якого положення не впливає на інші частини цих Умов.

30. Медіація.

Бельгійське право передбачає для користувачів бельгійських вхідних чи вихідних поштових послуг право вимагати втручання уповноваженого з розгляду скарг (омбудсмена) в секторі поштових послуг (адреса: Boulevard du Roi Alber II 8 bte 4, 1000 BRUXELLES [фр.]; Koning Albert II-laan 8 bus 4, 1000 BRUSSEL [нідерл.]), за умови, що користувач попередньо ознайомить зі своєю скаргою компанію TNT. Таке втручання не обмежує дію положень цих Умов.

31. Регулююче право та юрисдикція.

За винятком випадків, передбачених будь-якою застосовною конвенцію, ці Умови й усі суперечки, що виникають у зв'язку з послугами компанії TNT за цими Умовами, регулюються нормами й судами країни або території, в якій відправлення було прийнято компанією TNT для надання послуг.

Відвідуючи та використовуючи цей сайт, ви даєте згоду приймати файли «cookies» від компанії TNT та її партнерів. Дізнатися більше