Internetinė apgaulė

Sužinokite kaip elgtis, jei įtariate patyrę internetinę apgaulę.

TNT yra žinoma, kad sukčiai neteisėtai naudojasi svetainių tapatybe ir siunčia el. laiškus, siekdami suklaidinti internetu perkančius klientus.

 

Paprastai apgaulingame pranešime nurodoma iš anksto pervesti pinigus už internetu įsigytą prekę ir informuojama, kad prekės tariamai bus pristatytos naudojantis TNT paslaugomis. Taip pat galite gauti žinučių, kuriose nurodoma iš anksto sumokėti už loterijos laimėjimo legalizavimą arba buto raktus.

 

TNT neteikia jokių (trišalių) sąlyginio deponavimo paslaugų. third-party) services. eigu Jūsų prašoma iš anksto sumokėti už tokias paslaugas naudojantis  Western Union ar kitų pinigų pervedimo įmonių paslaugomis, tai gali būti apgavystė.

 

Rekomenduojame visiems klientams neskubėti vykdyti išankstinio mokėjimo internetu prašymų ir atkreipti dėmesį į tai, kad siuntos numeris (ar sekimo numeris) ne visada gali būti įrodymu, jog TNT saugo ar kontroliuoja tokią siuntą.

 

Jeigu abejojate, ar iš TNT gauta informacija yra patikima ir ar TNT iš tikrųjų gabena Jums skirtą siuntą, susisiekite su savo šalyje veikiančiu TNT klientų aptarnavimo skyriumi. Atitinkamo (šalies) Klientų aptarnavimo skyriaus telefono numerį rasite tos šalies TNT svetainėje.

 

TNT daro viską, kas įmanoma, kad užkirstų kelią tokiems sukčiavimo atvejams. Mūsų klientų aptarnavimo, apsaugos ir teisės skyriai glaudžiai bendradarbiauja, kad galėtų informuoti klientus apie sukčiavimo atvejus ir jų sumažinti. Be to, bendradarbiaujame su tarptautinėmis ir nacionalinėmis organizacijomis (įskaitant valstybės institucijas, „Western Union“, „eBay“ ir Sąžiningos prekybos biurą (angl. Office of Fair Trading)), kad užkirstume kelią sukčiavimui. 

Ką daryti, jeigu tapote apgavystės internetu auka?

Kad galėtume kiek įmanoma greičiau uždaryti apgaulingą svetainę ar panaikinti el. pašto adresą ir taip užkirsti kelią sukčiavimui, prašome Jūsų persiųsti apgaulingus el. laiškus adresu e-crime@fedex.com. Norėtume pranešti, kad persiuntę tokį el. laišką, atsakymo negausite.

 

Taip pat rekomenduojame apie apgaulės atvejį pranešti vietos policijai. Būta atvejų, kurie baigėsi sukčių suėmimu. 

Kaip TNT kovoja su internetine apgaule?

Prašome klaidingus pranešimus gavusių klientų persiųsti mums kiek įmanoma daugiau informacijos, kurią galėtume perduoti visuotinio saugumo skyriui, renkančiam visus įmanomus įrodymus. Naudodamiesi tokia informacija oficialiai kreipiamės į įmonę, kuriai priklauso apgaulinga svetainė ar el. pašto adresas. Glaudžiai bendradarbiaujame su daugeliu interneto paslaugų teikėjų (IPT), įskaitant „Microsoft“, „Yahoo“ ir „AOL“. TNT išsiuntus IPT dokumentus, dažniausiai paslaugų teikėjai veiksmų imasi per 24–48 valandas. Dėl tokių bendrų pastangų buvo panaikinta daugiau kaip 1 500 apgaulingų svetainių ir el. pašto adresų.

 

Šio proceso metu klientams teikiame rekomendacijas ir pagalbą bendraujant su policija, jeigu klientas nusprendžia apie tai pranešti. Būta atvejų, kurie baigėsi sukčių suėmimu.

Sąmoningumo skatinimas

Daug metų didelis dėmesys skiriamas Klientų aptarnavimo skyriaus darbuotojų informavimui ir mokymams apie elektroninius nusikaltimus, su kurias TNT susiduria. Naudojant šias tarptautines platformas ir dokumentus pavyko išplėsti bendrovės darbuotojų žinias apie elektroninius nusikaltimus. Ši informacija buvo perduota tokiais būdais:
 

  • Pasaulinio apsaugos ir atitikties bei Klientų aptarnavimo skyrių susitikimai;
  • reguliarus naujienlaiškių siuntimas;
  • standartinių atsakymų į klientų klausimus platinimas;
  • Klientų aptarnavimo skyriui skirtos elektroninių nusikaltimo atvejų nustatymo ir reagavimo į juos gairės.

 

Elektroninis aukcionas ir kitos internetu vykdomos operacijos

Jeigu pirkote interneto svetainėje „eBay“, rekomenduojame peržiūrėti su mokėjimo paslaugomis susijusią informaciją, kurią rasite „eBay“ klientų apsaugos centre (angl. Security Centre). 

„Western Union“ savo pasaulinėje svetainėje klientams taip pat pateikia rekomendacijas, kaip išvengti apgaulės