Сповіщення щодо використання конфіденційної інформації компанією TNT

Ми дуже цінуємо вашу довіру. Тому ми, компанія TNT Express B.V. та наші операційні групи, філіали та підрозділи (далі за текстом —«TNT»), вживаємо всіх необхідних заходів для захисту ваших даних і відповідально підходимо до їх використання для надання послуг високої якості, яких ви від нас очікуєте. Компанія TNT намагається забезпечити максимальний рівень конфіденційності та безпеки особистих даних користувачів. У цьому сповіщенні пояснюється, яким чином компанія TNT збирає та використовує особисті дані користувачів.

Останнє оновлення: травень 2018 р.

1. Кого стосується це сповіщення вас?

Це сповіщення стосується вас, якщо ви є клієнтом TNT, одержувачем пакунку, доставленого TNT, постачальником послуг TNT, зв'язуєтесь із TNT, наприклад, відвідавши сайт www.tnt.com, використовуючи соціальні мережі або отримуючи електронних листів від TNT. Наші веб-сайти розраховані на широку аудиторію та не призначені для дітей. Ми не збираємо свідомо або навмисно особисті дані осіб віком до 16 років. Якщо вам не виповнилось 16 років, не надсилайте нам свої особисті дані та зверніться по допомогу до батьків або опікунів. Якщо ви вважаєте, що ваша дитина могла надіслати нам особисті відомості, за якими її можна було б впізнати, будь ласка, зверніться до нас за адресою dataprotection@tnt.com, аби ми їх видалили.

2. Яку інформацію збирає TNT?

Компанія TNT збирає особисті дані в рамках своєї бізнес-діяльності та з метою надання послуг. Термін «особисті дані» позначає будь-які відомості, за якими безпосередньо або опосередковано можна впізнати фізичну особу. Більшість своїх особистих даних ви надаєте безпосередньо компанії TNT. До таких даних належать:

 • Контактні дані: ваші ім'я, адреса, електронна пошта й номер телефону.
 • Фінансова інформація: номер банківського рахунку, статус оплати, рахунки-фактури.
 • Ідентифікаційна інформація: наприклад, номер водійського посвідчення.
 • Інформація облікового запису: дані для доступу до облікового запису, як-от адреса електронної пошти, пароль та інші відомості, зазначені у вашому обліковому записі.
 • Інформація стосовно відправлення та послуг: наприклад, номер відстеження відправлення, інформація про маршрут відправлення, дані про місцезнаходження, статус відправлення, адреса доставки, тип пакування, кількість одиниць товару, вага, зображення посилки, митна інформація тощо. 
 • Відомості та настройки користувача: до таких даних належать, наприклад, вартість відправлення, скарги, історія покупок та пов'язана з ними комерційна активність, настройки отримання повідомлень, інформація опитувань, настройки для здійснення покупок тощо.

3. Із якою метою TNT обробляє особисті дані?

Компанія TNT збирає, використовує, зберігає або в будь-який інший спосіб обробляє особисті дані у разі виникнення такої потреби та згідно з принципами відповідальності та ефективності керування бізнес-процесами TNT. Ми обробляємо особисті дані з метою виконання наших контрактних зобов'язань перед вами, дотримання юридичних вимог або в будь-яких інших законних ділових цілях TNT для надання якісних і безпечних послуг із доставки. Говорячи конкретніше, ми використовуємо особисті дані в наведених нижче цілях.

 • Розробка продуктів, дослідження та вдосконалення продуктів та/або послуг TNT. Компанія TNT обробляє особисті дані у разі виникнення потреби з метою розробки та вдосконалення продуктів та/або послуг, а також з метою проведення досліджень.
 • Виконання угод. До цієї категорії належить відстеження послуг TNT, комунікація з фізичними особами та іншими сторонами стосовно послуг, відповіді на запити щодо (додаткової) інформації, вирішення суперечок і підготування угод.
 • Керування стосунками та маркетинг у межах комерційної діяльності.  Компанія TNT може обробляти особисті дані в разі виникнення потреби з метою розробки та вдосконалення продуктів та/або послуг TNT, керування обліковим записом, обслуговування клієнтів та ведення (цільової) маркетингової діяльності для налагоджування стосунків із клієнтом та/або підтримання існуючих стосунків, а також розширення стосунків із клієнтом, діловим партнером або постачальником з метою проведення аналізу щодо особистих даних у статистичних або дослідницьких цілях.
 • Виконання ділових процесів, внутрішнього керування та звітності. Це передбачає виконання різних дій, пов'язаних із керуванням активами компанії, проведення внутрішніх аудиторських перевірок і розслідувань, фінансового та бухгалтерського обліку, впровадження засобів керування бізнесом, налагодження роботи центру з обробки даних для забезпечення ефективності, керування операціями зі злиття, придбання та розформування, а також обробку особистих даних з метою звітності та аналізу.
 • Захист і безпека. Обробка особистих даних може здійснюватись у межах заходів, пов'язаних із забезпеченням безпеки та охорони здоров'я, захистом активів компанії TNT та її клієнтів, постачальників або ділових партнерів, а також з метою визначення статусу та прав доступу клієнтів, постачальників і ділових партнерів.
 • Захист життєво важливих інтересів фізичних осіб. Це стосується обробки даних у разі виникнення потреби з метою захисту життєво важливих інтересів фізичної особи (наприклад, у разі виникнення потреби надання невідкладної медичної допомоги).
 • Дотримання правових зобов'язань. Це стосується обробки особистих даних у разі виникнення потреби з метою дотримання законів, правових норм і галузевих рекомендацій, яким підпорядковується компанія TNT (наприклад, перевірка наявності імен клієнтів, постачальників і ділових партнерів у списках заборонених осіб і компаній).

4. Хто має доступ до особистих даних?

TNT може надавати доступ до особистих даних стороннім особам за наведених нижче обставин:

 • TNT може передавати особисті дані користувачів дочірнім підприємствам, операційним групам, філіям і підрозділам або стороннім особам, якщо це необхідно в наведених вище цілях. У випадках, коли це доречно, TNT вимагатиме від сторонніх осіб вживати заходів для забезпечення захисту особистих даних згідно з політиками та правилами TNT. 
 • TNT може передавати особисті дані стороннім організаціям, що займаються обробкою даних. У таких випадках стороння організація має право використовувати особисті дані користувачів лише в наведених вище цілях та згідно з нашими інструкціями. TNT зобов'язується користуватись послугами лише тих організацій, які надають необхідні гарантії з впровадження відповідних технічних та організаційних заходів для захисту прав суб'єктів даних.
 • Працівники TNT мають право на отримання доступу до особистих даних користувачів лише в обсязі, необхідному для виконання своїх робочих обов'язків. У такому випадку доступ надається лише за необхідності у наведених вище цілях та лише працівникам, які підписали угоду про нерозголошення. 
 • TNT має право передавати особисті дані у випадку, коли цього вимагає закон, судова постанова або в контексті інших юридичних процедур, зокрема до правоохоронних або інших державних органів влади з метою визначення або дотримання законних прав користувачів; у зв'язку з корпоративними транзакціями, як-от розформування, злиття або консолідація; під час продажу активів або в малоймовірному випадку банкрутства.

5. Як довго TNT зберігає особисті дані?

Компанія TNT зберігає особисті дані протягом обмеженого терміну та видалятиме їх, коли обробка цих даних більше не потрібна. Точний термін зберігання даних залежить від їх типу та юридичних або комерційних цілей їх використання.

6. Яких заходів вживає TNT для захисту особистих даних?

Компанія TNT вжила необхідних технічних та організаційних заходів для захисту особистих даних користувачів від випадкової або незаконної обробки, у тому числі такі:

 • захист особистих даних від несанкціонованого доступу;
 • забезпечення конфіденційності особистих даних;
 • забезпечення цілісності та доступності особистих даних;
 • навчання працівників процедурам інформаційної безпеки;
 • сповіщення про фактичний або підозрюваний виток даних згідно з застосовним законодавством.

7. Де TNT зберігає та куди передає особисті дані?

Враховуючи специфіку діяльності та послуг компанії TNT, ми можемо у разі виникнення потреби передавати особисті дані за межі країни перебування користувача. У будь-якому випадку під час передавання особистих даних компанія TNT зобов'язується забезпечити необхідний рівень безпеки. Передавання особистих даних стороннім особам на території ЄС здійснюється за угодою, розробленою з урахуванням вимог до передавання особистих даних, визначених Європейською комісією. Для отримання додаткової інформації щодо заходів з безпеки надішліть нам запит електронною поштою за адресою dataprotection@tnt.com.

8. Які права ви маєте стосовно ваших особистих даних?

Згідно з чинним законодавством користувачі мають певні права по відношенню до своїх особистих даних. Звертаємо вашу увагу на те, що в більшості випадків ці права не є абсолютними, та ми не завжди зобов'язані за законом дотримуватись вимог користувачів. Нижче наведено перелік таких прав, які застосовуються в країнах Європейського союзу.

Право доступу

Користувачі мають право на отримання копії свої особистих даних, які ми зберігаємо, а також інформації щодо їх використання. Копія особистих даних надається у цифровому вигляді.

Право на виправлення

Ми вживаємо розумних заходів для забезпечення повноти й точності даних, які ми зберігаємо. У разі виникнення потреби користувач може звернутись до нас із запитом про внесення необхідних змін і виправлень.

Право на видалення

За певних обставин користувач може звернутись до нас із запитом про видалення його особистих даних, наприклад, якщо вони більше не використовуються в початкових цілях, застаріли або якщо користувач відкликав згоду на використання його особистих даних. Утім, існує ряд чинників, які слід брати до уваги під час реалізації цього права. Зокрема, ми можемо відмовити користувачу у виконанні його запиту через юридичні або нормативно-правові чинники.

Право на обмеження обробки

За певних обставин користувач може звернутися до нас із запитом про (тимчасове) припинення обробки його особистих даних, якщо ці дані є неточними або якщо користувач вважає, що його особисті дані не потрібні нам для використання.

Право на перенесення даних

За деяких обмежених обставин користувач може звернутись до нас із запитом про передачу наданих ним особистих даних сторонній особі на власний розсуд.

Право на заборону

Користувач має право заборонити обробку його особистих даних, яку ми здійснюємо в своїх законних інтересах. За виключенням випадків, коли ми маємо вагомі юридичні підстави для продовження обробки, після надсилання запиту про заборону ми будемо змушені припинити обробку особистих даних користувача. Утім, візьміть до уваги, що в такому випадку доступ до певних послуг і можливостей буде припинено.

Права, пов'язані з автоматичним прийняттям рішень

Користувачі мають право відмовитись від автоматичного прийняття рішень, у тому числі профілювання, якщо воно має юридичні або подібні суттєві наслідки для користувача. Якщо користувач не погоджується з автоматично прийнятим рішенням, він може зв'язатися з нами, використовуючи наведені нижче контактні дані, з проханням переглянути рішення.

Право на відкликання згоди

У певних випадках ми можемо звертатись до користувачів із проханням надати згоду на обробку особистих даних. У такому випадку користувачі мають право відкликати свою згоду в будь-який час. Отримавши такий запит, TNT припинить обробку даних користувача в якомога коротший термін. Утім, це жодним чином не вплине на законність обробки даних до відкликання згоди.

Щоб скористатись своїми правами, зв'яжіться з нами за допомогою наведених вище контактних даних.

9. Які особисті дані TNT збирає на своїх веб-сайтах?

У цьому розділі йдеться про механізми забезпечення безпеки, реалізовані на веб-сайті TNT (www.tnt.com) та його окремих сторінках, які використовуються для автоматичного збирання особистих даних.

Для збирання особистих даних використовуються файли «cookie» або подібні технології. Компанія TNT використовує особисті дані в наведених нижче цілях:

 • допомога в збиранні інформації про відвідування сайтів;
 • обробка відправлень;
 • аналіз відвідувань сайту для його оптимізації;
 • розміщення реклами, надання доступу до контенту з урахуванням інтересів відвідувачів і зв'язок із відвідувачами від імені компанії TNT та сторонніх осіб на власних і сторонніх сайтах;
 • збереження мовних та інших настройок користувача;
 • допомога з пошуком необхідної інформації на сайті;
 • безпека й захист онлайн-транзакцій;
 • збирання інформації щодо кількості відвідувачів та використання сайту з метою забезпечення ефективності його роботи та вивчення аудиторії;
 • системне адміністрування та усунення несправностей.

10. Куди звертатись у разі виникнення запитань або скарг?

Запитання або скарги щодо обробки особистих даних слід адресувати компанії TNT, використовуючи контактні дані, наведені вгорі цього сповіщення.

Також користувачі можуть подати скаргу до органів із захисту даних за місцем роботи, проживання або здійснення можливого порушення. Перелік органів, які займаються питаннями захисту даних в ЄС, наведено тут.

11. Чи передбачаються оновлення цього сповіщення?

TNT може час від часу оновлювати це Сповіщення щодо використання конфіденційної інформації. У випадку внесення суттєвих змін TNT вживатиме необхідних заходів для інформування користувачів. Актуальна версія цього сповіщення з усіма правками в будь-який час доступна на сайті www.tnt.com.

Відвідуючи та використовуючи цей сайт, ви даєте згоду приймати файли «cookies» від компанії TNT та її партнерів. Дізнатися більше