Avrupa'da yakıt ek ücreti̇

(İngi̇ltere ve İrlanda Hari̇ç)

TNT tüm gönderilere endeks tabanlı yakıt ek ücreti uygular. 

Geçerli Yakıt Ek Ücret Oranı:
 

28 Ekim 2018 - 1 Aralık 2018: %18.50

30 Eylül 2018 - 27 Ekim 2018: %17.50

2 Eylül 2018 - 29 Eylül 2018: %17.50

29 Temmuz 2018 - 1 Eylül 2018: %17.50

 

TNT'nin endekse dayalı yakıt ek ücret zammı, ABD Gulf Coast (USGC) kerosen jet yakıt spot fiyatına dayanmaktadır. ABD Enerji Bakanlığı (EIA) tarafından yayınlanan kerosen jet yakıtının galonu için spot fiyatın yuvarlanarak alınan ortalaması üzerinden aylık olarak belirlenecektir.
 

Internet sitesinden güncel tabloyu indirmek için burayı tıklayınız.

 

1 Ocak 2018'den itibaren geçerli olan yakıt ek ücreti tablosunu güncelledik. Yakıt ek ücreti, USGC kerosen jet yakıtı spot fiyatlarındaki değişime paralel olarak aşağıdaki tabloya göre aylık olarak ayarlanacaktır:

 

Yakıt ek ücret endeksinin uygulamasında 2 aylık gecikme olacağını lütfen unutmayın. Örneğin, Nisan ayındaki jet yakıtı için aylık ortalama spot fiyat, Mayıs’ın ikinci haftasında yayınlanır ve Haziran’da geçerli yakıt ek ücretini belirlemek için kullanılır. 

 

TNT yakıt ek ücreti ve tablosunu önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar. Yakıt ek ücreti ve geçerlik süresi, TNT'nin takdirindedir. Yakıt ek ücreti, azamî değerin üzerine çıkarsa veya asgarî değerin altında kalırsa ya da etki eden unsurlarda değişiklikler olursa, yukarıdaki tablo güncellenecektir.


Yakıt ek ücreti ile ilgili haberler ve güncellemeler için lütfen bu sayfayı düzenli olarak takip edin.

 

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi