Uluslararası Gönderi Yapmak

Uluslararası gönderi yapmak çok kolay. 5 yalın adımda ilk gönderinizi verebilirsiniz.

Gümrük yönetmeliklerini kontrol edin

Yetersiz gümrük bilgisi, gönderinizin gecikmesine neden olur ve size ek maliyet oluşturur. Hangi vergilerin ödeneceğini bilmek ve eksiksiz ve kapsamlı bir ticari fatura hazırlamak önemlidir.

Gümrük harç ve vergileri

Uluslararası gönderilerin çoğu gümrük vergilerine tabidir. Varış yerine ve gönderi değerine göre değişkenlik gösterdiği için sizin veya alıcınızın ne ödeyeceğini önceden bilmesinde fayda var.

Neleri gönderemeyeceğinizi öğrenin

Birçok ülke, ülkeye giren ve çıkan mallar üzerinde katı kurallar uygular. Uyumsuzluk nedeniyle gönderi alıkoyulma ya da imha edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Gönderinizi göndermeden kısıtlı, yasak ya da uluslararası yaptırımlara aykırı olup olmadığını araştırarak emin olun.

Güvenli paketleyin

Taşıma esnasında gecikme ve hasar riskini azaltmak için gönderinizi doğru paketlediğinizden emin olun. Gönderinin gideceği ülkenin kurallarına göre paketlenmesi ve etiketlenmesi zamanınızı alacak olsa da buna değer.

Gönderi kaydı verin

Neredeyse yola çıkmaya hazır!
Size uygun bir TNT hizmeti seçip toplama saatini kararlaştırın. Gönderinizi takip etmek için Gönderi Takip Özelliğini kullanmayı unutmayın.

Gerçekten büyümek için dünyaya açılın

Asya

Dünyanın her neresinden olursa olsun, bir şirket için Asya'ya gönderi yapmak, kirtik gibi adım olabilir. 2,7 milyon olan nüfusunun çoğu, hızla büyüyen orta sınıfa ait olan Hindistan ve Çin'in, Doğu'daki ihracatın odak noktası olması hiç de şaşırtıcı değil. Şirketler lüks mallara rağbet, özel ekipman ve hammaddelere talebin arttığının farkındalar ve bu gidişatın yakın zamanda değişmeyeceğini düşünüyorlar. 

Avrupa Birliği Ülkeleri

Başka ülkelerde üretilen mallara artan oranda talep gösteren çok renkli Avrupa'ya yapılan ihracat işinizin ülke sınırlarının ötesinde büyümesini sağlar. Dahası, gelişmiş taşıma alt yapısı ve ortak Avrupa Briliği ithalat kuralları sayesinde, diğer pazarlara olduğundan daha kolay taşınmasını sağlanır. AB üyesi ülkeler tüketim ekonomisindeki en büyük on ülkenin ilk beşini oluşturduğundan, Avrupa halen güvenilir bir pazar olmayı sürdürüyor.

Amerika

Kuzeyde dev bir yerleşik tüketici ekonomisini ve Latin Amerika'da dünyanın en hızlı gelişen ekonomilerinden bazılarını kapsayan Amerika, ihracatlarını artırmak isteyen şirketler için çeşitlilik içeren kapsamlı bir pazar olabilir. Özellikle Meksika ve Brezilya'da lüks mal talebindeki patlama, Amerikan pazarının ihracatçılara çok çekici gelmesine neden olmuştur.

Uluslararası Gönderi Sık Sorulan Sorular

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi alın