Uyarılar

Uluslararası gönderilerinizi etkileyebilecek dünya genelindeki gelişmelerden haberdar olun

Uyarı

16.08.2021

TNT Müşteri Hizmetleri aracılığıyla yapılan manüel gönderi kayıtları 1 Eylül 2021'den itibaren sona erecektir.

1 Eylül 2021'den itibaren Müşteri Hizmetleri departmanımız aracılığıyla yapılan manüel gönderi kayıtlarının artık Türkiye'de TNT tarafından sağlanan bir seçenek olmayacağını lütfen unutmayın. Bu tarihten sonra, çevrimiçi platformumuz myTNT, gönderi kayıtlarınız için birincil aracınız olacaktır.
 

Şirketimizdeki kağıt işlemlerimizi azaltarak dijitale geçme yönündeki girişimlerimizden olan basılı konşimentolar için 5,00€’luk bir ek ücreti son dönemde uygulamaya başladığımızı da ayrıca hatırlatmak isteriz. Bu ücret faturanızda 'Elektronik Olmayan Konşimento (NEC) Ek Ücreti' olarak görünür.


Sizi, en kısa zamanda çevrimiçi gönderi çözümümüz olan myTNT'yi kullanmaya davet ediyoruz. Böylelikle NEC Ek Ücretinden, konşimentoların okunabilirliğinin zayıf olması ve hazırlık gecikmeleri gibi manüel işlemlerinizle ilgili sorunlardan kaçınabilirsiniz.


myTNT'yi kullanmaya nasıl başlayacaksınız?

1. Mevcut TNT hesap numaranızı kullanarak hemen kaydolun.

2. myTNT hesabınız 48 saat içinde etkinleştirilecektir.

3. myTNT'nin avantajlarından faydalanmaya başlayın.

Avrupa'dan ABD, Kanada ve Latin Amerika'ya TNT Ekonomi gönderilerinin geçici olarak durdurulması

Piyasada mevcut olan sınırlı kargo kapasitesi nedeniyle, şu anda Avrupa'dan ABD, Kanada ve Latin Amerika'ya, özellikle acil tıbbi ve sağlık hizmetleri gönderilerini içeren büyük bir talep ile karşı karşıyayız.  

 

Bu kadar kısıtlı bir ortamda sürekli faaliyet göstermeye devam etmek için, talebi kontrol etmek adına ekstra önlemler uyguluyoruz, örneğin:

 

  • 29 Mayıs 2020'den itibaren bir sonraki duyuruya kadar geçerli olacak şekilde: Avrupa'dan ABD, Kanada ve Latin Amerika'ya yapılan tüm Ekonomi gönderilerinde taşıyıcı başına günde en fazla 100 kg'a izin verilecek şekilde kısıtlanması.
  • 29 Haziran 2020'den itibaren ve bir sonraki duyuruya kadar geçerli olacak şekilde: TNT Ekonomi gönderilerinin Avrupa'dan ABD, Kanada ve Latin Amerika'ya geçici olarak askıya alınması.

Faaliyete devam ettiğimizi vurgulamak isteriz ve 100 kglık kısıtlama dahilinde Ekspres gönderilerini (TNT ve FedEx) ve FedEx Ekonomi gönderilerini kabul etmeye devam edeceğiz

İrlanda ithalat/ihracat gönderi için yeni adres gereklilikleri

İrlanda için ithalat/ihracat toplama/gönderi etiketi oluşturmak için ilçe kayıtlarımızı ve posta kodlarını güncelliyoruz. Bu, 24 Ağustos 2020'den itibaren geçerli olacaktır. Posta kodlarını nasıl güncelleyebileceğinize buradan bakın.

İş Dayanıklılığı Oluşturma

Daha önce benzeri yaşanmamış zorluklar karşısında, işinizde karşılaşabileceğiniz lojistik güçlüklere hızlıca karşı koymanıza yardımcı olabiliriz.  Kılavuzmuz ile faaliyetlerinize nasıl dayanıklılık kazandırabileceğinizi keşfedin ve başarıyla gönderi yapmaya devam edin.

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi