Gönderi̇ eti̇ketleme tali̇matları

Eti̇ketler nasıl doldurulmalı, nasıl yapıştırılmalı?

Anlaşılır etiketleme büyük avantaj sağlar: Gönderinizi gideceği yere sorunsuz bir şekilde götürmemizi ve yol boyu gereken özeni göstermemizi sağlar. Yönlendirme ve özel elleçleme etiketlerinizi doğru hazırlamaya birkaç dakikanızı ayırmanız, büyük fark yaratabilir.

Eti̇ketleme rehberi̇

1. Eski̇ eti̇ketleri̇ çıkarın

Etiket kalabalığı karışıklık riski doğurur. Yeni etiketleri asla eskilerinin üstüne yapıştırmayın.

2. Yeni̇ eti̇ket basın

Kaydınızla birlikte oluşturulan yönlendirme etiketlerini yazdırmak için mümkünse kendiden yapışkan kağıt kullanın. Yoksa, normal kağıt kullanın ve şeffaf cebe yerleştirin. TNT kuryeniz toplama sırasında size yedek konşimento cebi verebilir.

3. Bi̇r kopyasını da i̇çi̇ne koyun

Dış etiketin başına birşey gelebileceğini düşünerek, kolinizi kapatıp yapıştırmadan önce içine sevk evrakının bir kopyasını- ya da en azından alıcının adresini içeren bir ikinci kağıt - koymak iyi bir fikirdir.

4. İyi̇ce yapıştırın

Yönlendirme etiketlerini (ya da şeffaf cepleri) kolilerin üst alanına veya paletlerin yan tarafına yapıştırın, barkodun bütünüyle düz olduğundan ve başka bir yüzeye dönmediğinden emin olun. Üzerinin kapanmaması için, etiketleri bantlama/ sargı işlemlerinden sonra yapıştırın. Gerekirse kumaş ya da ahşap yüzeyler için ilave yapıştırıcı, bant ya da zımba kullanın.

5. Açık bırakın

Etiketlerinizin üzerini asla örtmeyin ya da okunurluğunun engellenmesine mani olun. Plastiğin arkasından siz görüyor olsanız bile, tarayıcılarımız barkodu okuyamayabilir.

Daha fazla bi̇lgi̇ i̇çi̇n

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi