Yakıt ek ücretleri̇

Faturanızı tanıyın

Bazı ek ücretler, TNT gönderileriniz için zorunlu ve geçerli olan ek masraflardır.

TNT ile gönderi̇ yaparken, aşağıdaki̇ ek ücretler geçerli̇di̇r.

Ek hizmet ücretleri̇

TNT ek hizmet ücretlerini bu bağlantıdan indirip inceleyebilirsiniz.

Yakıt ek ücretleri̇

TNT, tüm gönderiler için endeks tabanlı yakıt ek ücreti uygular. Bölgenizde geçerli yakıt ek ücretleri detayları için buraya tıklayınız.

Bölge dışı lokasyonlar

Hemen hemen ihtiyacınız olan her yerde toplama ve teslim hizmeti sunuyoruz. Bazı uzak ve daha güç ulaşılabilir lokasyonlar için, yapılan ek maliyetleri karşılamak amacıyla ilave bölge dışı ek ücret uygulanır.

 

  • Bölge dışı alan posta kodlarının listesini indirin.


Güvenli̇k ücreti̇

TNT, müşterilerinin gönderilerini elinde bulundurduğu süre zarfında korumak için ek prosedür, faaliyet ve yatırımlar uygulamaya koymuştur. Bu ek masrafları kısmen karşılamak için, tüm gönderilere İleri Güvenlik Ek Ücreti uygulanır.

 

Tüm uluslararası Ekspres, Ekonomi Ekspres ve Özel Ekspres gönderilerine kilogram başına 0.05€ oranında* uygulanan ek ücret, gönderi başına minimum 0.50€ ve maksimum 10.00€’dur.

 

Tüm hava gönderileri için, kilo başına 0.09€ ek ücret uygulanır. Minimum ek ücret 100kg ağırlığa dayanır. Maksimum ağırlık belirlenmemiştir.

 

*TNT gönderinin, gerçek ağırlık veya hacimsel ağırlık üzerinden ücretlendirilip ücretlendirilmeyeceğini hesaplamak için hacimsel dönüşüm faktörü kullanır.

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi alın