Gönderinizi hazırlamak

Gönderinizi doğru bir şekilde hazırlamak, gönderinizin zamanında ulaşmasını sağlamanın en iyi yoludur. Bu, doğru paketleme malzemeleri ve etiketlerinin yanı sıra doğru boyutta kutu kullanma anlamına gelir.

Gönderi maliyetlerinizi anlamak

Hacimsel ağırlık, gönderi maliyetlerini belirleyen paket ağırlığını bulmak için kullanılır. Hacimsel ağırlık; gerçek ağırlığıyla ilgili olarak kapladığı alan miktarı anlamına gelen paket yoğunluğunu ifade eder, gönderiniz ne kadar büyükse hacimsel ağırlık da o kadar büyük olur.


Nasıl doğru şekilde paketlenir

Düzenlemeler

Paketinizin gönderdiğiniz durumda güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için ilgili paketleme düzenlemelerine bağlı kalmanız gerekmektedir.

Gönderi etiketleme

Etiketler varış yeri ve gönderiyle nasıl ilgilenilmesi gerektiği konusunda önemli bilgiler sağladığı için etiketlerin gönderinize doğru bir şekilde yapıştırılması önemlidir.

Kırılgan ve çok değerli gönderiler

Bu tür gönderiler ekstra dikkat gerektirir. Bu nedenle, taşıma esnasında hasar riskni azaltmak için bu gönderilerin doğru şekilde paketlenmesini ve işaretlenmesini sağlamak önemlidir.

Paketleme Kılavuzları

Mühür ve etiketleme talimatları ile güvenli bir şekilde kolilerinizi, paletlerinizi ve düzensiz türde gönderilerinizi nasıl paketleyeceğinize bakın; bu sayede gönderilerinizin doğru bir şekilde paketlenmesini ve taşınmaya hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Güncellenmiş kapsamlı paketleme yönergelerimiz 2023 yılının başlarında kullanıma sunulacaktır. Bu süre içinde, standart dışı gönderilerde (koliler, ögeler, kutular veya paketler) iki yeni ek ücretimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bazı paketleme ipuçları almak için lütfen  Hızlı Başvuru Kılavuzumuza  bakın.

TNT ile göndermeye başlayın

  • Her ölçekten şirketlere uygun
  • Sık gönderen göndericiler için kişiye özel fiyatlar
  • Zamandan tasarruf etmenizi sağlamak için paketinizi alıyoruz.
  • myTNT 2 ile anında çevrimiçi fiyat teklifi
Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi