Avrupa'daki Yakıt Ek Ücretleri


TNT tüm gönderiler için endeks tabanlı bir yakıt ek ücreti uygular. ABD Körfez Kıyısı (USGC) kerosen tipi jet yakıt için spot fiyatı esas alır (ABD Enerji Bilgi İdaresi tarafından burada yayınlandığı şekilde).

Hafta

Haftalık Fiyat

Galon başına dolar

Yakıt ek ücreti

Tüm hizmetler


6 Ocak 2020 tarihinden itibaren, TNT yakıt ek ücreti aşağıdaki tabloya göre haftalık olarak düzenlenecektir:

TNT Avrupa

Fiyat Aralığı

Galon başına dolar *

Yakıt ek ücreti

* en az – ancak bundan fazla

Yakıt ek ücreti endeksinin uygulanmasında iki haftalık bir gecikme olacaktır. Örneğin 21 Ocak 2019 için yakıt ek ücreti, 11 Ocak için bildirilen ortalama spot fiyatı esas alacaktır. Yakıt ek ücretine yapılan değişiklikler her Pazartesi gününden itibaren geçerli olacaktır. Her hafta için yakıt ek ücreti hakkında bilgiler, ek ücret geçerli olmadan önce, genelde Cuma günü erişilebilir olacaktır.

Yakıt fiyat endeksi ve yakıt ek ücreti arasında bir gecikme var. eia.gov adresinde paylaşılan yakıt fiyatı geciktiğinde, TNT daha uzun bir gecikme kullanabilir. eia.gov adresinde paylaşılan yakıt fiyatı geciktiğinde, TNT daha uzun bir gecikme kullanabilir.

TNT önceden bildirmeksizin yakıt ek ücreti endeksini ve tabloyu değiştirme hakkını saklı tutar. Yakıt ek ücretinin miktar ve süresinin belirlenmesi tamamen TNT'nin takdir yetkisindedir. Yakıt ek ücreti maksimum değerin üzerine çıkar veya minimum değerin altına inerse ya da tetikleme noktalarında değişiklik olursa, yukarıdaki tablo güncellenecektir.

Yakıt ek ücreti ile ilgili ek haberler ve güncellemeler için lütfen düzenli olarak bu sayfayı kontrol edin.
 


Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi