Avrupa'daki Yakıt Ek Ücretleri


TNT tüm gönderiler için endeks tabanlı bir yakıt ek ücreti uygular. ABD Körfez Kıyısı (USGC) kerosen tipi jet yakıt için spot fiyatı esas alır (ABD Enerji Bilgi İdaresi tarafından burada yayınlandığı şekilde).

Hafta

Haftalık Fiyat

Galon başına dolar

Yakıt ek ücreti

Tüm hizmetler


20 Şubat 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, TNT Yakıt Ek Ücreti aşağıdaki tabloya göre haftalık olarak ayarlanacaktır:

TNT Avrupa

Fiyat Aralığı

Galon başına dolar *

Yakıt ek ücreti

* at least – but less than

Yakıt ek ücreti endeksinin uygulanmasında iki haftalık bir gecikme olacaktır. Örneğin 21 Ocak 2019 için yakıt ek ücreti, 11 Ocak için bildirilen ortalama spot fiyatı esas alacaktır. Yakıt ek ücretine yapılan değişiklikler her Pazartesi gününden itibaren geçerli olacaktır. Her hafta için yakıt ek ücreti hakkında bilgiler, ek ücret geçerli olmadan önce, genelde Cuma günü erişilebilir olacaktır.

eia.gov adresinde paylaşılan yakıt fiyatı geciktiğinde, TNT daha uzun bir gecikme kullanabilir.

TNT önceden bildirmeksizin yakıt ek ücreti endeksini ve tabloyu değiştirme hakkını saklı tutar. Yakıt ek ücretinin miktar ve süresinin belirlenmesi tamamen TNT'nin takdir yetkisindedir. Yakıt ek ücreti maksimum değerin üzerine çıkar veya minimum değerin altına inerse ya da tetikleme noktalarında değişiklik olursa, yukarıdaki tablo güncellenecektir.

Her TNT gönderisi için yakıt ek ücreti, net taşıma ücreti ve aşağıda listelenen taşıma ile ilgili ek ücretler üzerinden hesaplanır.

22 Ağustos 2022'den itibaren, her TNT uluslararası gönderisi için yakıt ek ücreti hesaplanırken geçerli Tepe Ek Ücreti dikkate alınacaktır.
2 Ocak 2023'ten itibaren, her bir TNT gönderisi için yakıt ek ücreti değerlendirilirken geçerli Ek Taşıma Ücreti (Paketleme veya Ağırlık) dikkate alınacaktır.

  •        Boyutu Aşan Gönderiler;
  •        Taşınamayan Ek Ücret;
  •        Artırılamayan Ek Ücret;
  •        Kapsam Dışı Dağıtım Ek Ücreti
  •        Alıcı ödemeli;
  •        Ev Teslimatı Ek Ücreti;
  •        Yanlış Adres Sorununu Çözümleme;
  •        YENİ: Tepe Ek Ücreti (Yalnızca uluslararası);
  •        YENİ: Ek Taşıma Ücreti - Paketleme;
  •        YENİ: Ek Taşıma Ücreti - Ağırlık.

Bu ek ücretler hakkında daha fazla bilgi almak için bu bağlantıyı ziyaret edin.

20 Şubat 2023 tarihinden itibaren TNT Yakıt Ek Ücreti artacaktır. Güncellenmiş tablo 17 Şubat'tan itibaren kullanıma sunulacaktır.

Yakıt ek ücreti ile ilgili ek haberler ve güncellemeler için lütfen düzenli olarak bu sayfayı kontrol edin.
 


Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi