Muitinės formalumai

Atlikite tinkamai ir siųskite greitai

Kad muitinės formalumai būtų sutvarkyti sklandžiai, būtina teisingai paruošti sąskaitą. Pastaroji reikalinga muitinei, kad ji galėtų įvertinti galimus mokesčius ir muitus. Tinkamai užpildyta sąskaita padeda išvengti vėlavimo.

Komercinės sąskaitos šablonas

Norėdami padėti Jums užpildyti sąskaitą paruošėme patogų naudoti šabloną. Atkreipiame dėmesį, jog šis šablonas yra rekomendacinio pobūdžio. Už teisingą sąskaitų užpildymą ir pateikimą atsako pasirašanti įmonė ir ją atstovaujantis asmuo.

Svarbiausi sąskaitos elementai

Kas yra jūsų siuntoje?

 

Prekių aprašas

Parodo muitine siuntos turinį. Aprašas turi paaiškinti, kas siunčiama, iš ko tai padaryta ir kam naudojama (jei reikia). Jis turi būti aiškus ir išvardyti visus siuntoje esančius daiktus.

 

Tarifų kodai

Suderintosios sistemos (SS) kodai klasifikuoja prekes, todėl muitinė žino, kokie mokesčiai, muitai ir kontrolė gali būti taikomi. Tai neprivaloma, bet nurodžius kodą išmuitinimas vyksta greičiau.

$

Tiksliai įvertinkite savo siuntą

Net jei daiktas yra mėginys, dovana ar grąžinama prekė, jis turi vertę (bent jau gamybos savikainą), kuri turi būti kuo tikslesnė. Jei muitinė suabejos Jūsų įvertinimu, ji gali užlaikyti siuntą ar net skirti baudą. Dar vienas patarimas: nurodykite prekių vertę ta pačia valiuta, kurią nurodėte sąskaitoje.

Kilmės šalis

Kilmės šalis nurodo, kur prekės buvo pagamintos. Kilmės šalis ir siuntėjo šalis gali skirtis. Kai kuriais atvejais gali prireikti kilmės sertifikato. Norėdami daugiau sužinoti apie kilmės sertifikatą, kreipkitės į artimiausius prekybos, pramonės ir amatų rūmus.

Pasirinkite tinkamas „incoterm“ sąlygas

Nurodykite pardavimo sąlygas („Incoterm“) kiekvienoje sąskaitoje. Incoterms® 2010 yra visame pasaulyje pripažįstamas standartas, sukurtas Tarptautinių prekybos, pramonės ir amatų rūmų. Jis leidžia muitinės įstaigoms nustatyti siuntos savininką bet kuriame kelionės etape.

Jei pasirašėte pirkimo-pardavimo sutartį, „Incoterm“ sąlygos bus nurodytos joje. Jei pirkimo-pardavimo sutarties nėra, turite pasirinkti vieną iš „Incoterm“ sąlygų, kurios taikomos Jūsų siuntoms, gabenamoms žemės ar oro transportu. Pvz., DAP (angl. „Delivered at Place“, pristatyta į vietą) reiškia, kad Jūs, kaip siuntėjas, mokate už gabenimą, tačiau už muitus ir mokesčius atsakingas gavėjas.

Sklandus muitinis įforminimas

Dabar žinote, kaip tinkamai paruošti sąskaitą, kad muitinis įforminimas būtų sklandus. Galite ją paruošti patys arba sutaupyti laiko ir naudoti mūsų siūlomą sąskaitos šabloną.