Komercinė sąskaita

Tinkamai paruoškite sąskaitą ir siųskite be trukdžių

Kad muitinio įforminimo procedūra praeitų sklandžiai, būtina pateikti teisingą ir pilną komercinę sąskaitą. Šis dokumentas reikalingas muitinės pareigūnams, kad jie galėtų įvertinti, ar siuntai taikytini mokesčiai ir rinkliavos. Tinkamai paruošta sąskaita padeda išvengti vėlavimo.

Komercinės sąskaitos šablonas

Norėdami padėti Jums užpildyti sąskaitą, paruošėme patogų šabloną. Atkreipiame dėmesį, jog šis šablonas yra rekomendacinio pobūdžio. Už tinkamą sąskaitų užpildymą ir pateikimą atsako pasirašanti įmonė ir jai atstovaujantis asmuo.

Svarbiausi sąskaitos elementai

Kas yra Jūsų siuntoje?

 

Prekių aprašas

Aiškus nurodymas muitinės pareigūnams, kas yra Jūsų siuntoje. Aprašas turi paaiškinti, kas siunčiama, iš ko tai padaryta ir kam tai naudojama (jei reikia). Jis turi būti aiškus ir išvardyti visus siuntoje esančius daiktus.

 

Suderinti tarifų kodai

Prekės klasifikuojamos pagal Suderintosios sistemos (SS kodus), kad muitinės pareigūnai žinotų, kokie mokesčiai, muitai ir kontrolė gali būti taikomi. Tai neprivaloma, tačiau nurodžius kodą išmuitinimas atliekamas greičiau.

$

Tiksliai įvertinkite savo siuntą

Net jei daiktas yra pavyzdys, dovana ar grąžinama prekė, jis vis viena turi vertę, lygią bent jau pagaminimo kaštams. Vertė turi būti nurodyta kuo tiksliau. Jei muitinė suabejos Jūsų nurodyta verte, ji gali užlaikyti siuntą arba skirti baudą. Dar vienas patarimas: nurodykite prekių vertę ta pačia valiuta, kurią nurodėte sąskaitoje.

Kilmės šalis

Kilmės šalis nurodo, kur prekės buvo pagamintos. Ji gali skirtis nuo šalies, iš kurios prekės siunčiamos. Tam tikrais atvejais gali prireikti kilmės sertifikato. Norėdami daugiau sužinoti apie kilmės sertifikatą, kreipkitės į vietinius Prekybos, pramonės ir amatų rūmus.

Pasirinkite tinkamas "Incoterms" sąlygas

Nurodykite pardavimo sąlygas ("Incoterms") kiekvienoje komercinėje sąskaitoje. „Incoterms® 2010“ yra pasauliniu mastu pripažintas standartas, sukurtas Tarptautinių prekybos, pramonės ir amatų rūmų. Jis leidžia muitinės pareigūnams nustatyti siuntos savininką bet kuriuo jos vežimo momentu.

Jei pasirašėte pirkimo-pardavimo sutartį, "Incoterms" sąlygos bus nurodytos joje. Jei neturite pirkimo-pardavimo sutarties, turėsite pasirinkti vieną iš "Incoterms" sąlygų, taikomų Jūsų siuntoms, gabenamoms žemės ar oro transportu. Pvz. DAP (angl. "Delivered at Place" – pristatyta į vietą) reiškia, kad Jūs, kaip siuntėjas, mokate už siuntimą, bet gavėjas yra atsakingas už mokesčius ir muitus.

Sklandus muitinis įforminimas

Dabar žinote, kaip tinkamai paruošti sąskaitą, kad muitinis įforminimas būtų sklandus. Galite užpildyti ją patys arba taupydami laiką naudoti mūsų paruoštą komercinės sąskaitos šabloną.