Pridėtinis kuro mokestis

TNT taiko indeksuojamą pridėtinį kuro mokestį visoms siuntoms.  

 

  • Spauskite čia ir gaukite išsamią informaciją apie Jūsų regione taikomą pridėtinį kuro mokestį.

Priemoka už paėmimą / pristatymą į atokią vietovę

Teikiame paėmimo ir pristatymo paslaugas praktiškai visur, kur jums reikia. Kai paėmimo / pristatymo vieta yra itin nutolusioje ir sunkiai pasiekiamoje vietovėje, kurią pasiekti reikalingos papildomos išlaidos, taikoma priemoka už paėmimą / pristatymą į atokią vietovę.

 

Priemokos – tai papildomi mokesčiai, kurie privaloma tvarka taikomi jūsų TNT siuntoms.

Siunčiant siuntas su TNT, taikomos toliau nurodytos priemokos. 

 

Mūsų priemokų pakeitimai (įsigalioja nuo 2024 m. sausio 1 d.)

2024 m. keičiame šių priemokų bazines sumas.

 NuoĮ
Neužkraunama**150 €/siunta200 €/siunta 
Pavojingi kroviniai:
sausasis ledas
10 €/siuntą12,50 €/siunta 
Atoki vietovė:
ne pristatymo sritis**
0,42 €/kg (min. 22 €) 0,45 €/kg (min. 22 €)
Neelektroninis važtaraštis5,00 €/siunta8,00 €/siunta

*Jei norite išvengti šios priemokos, vadovaukitės mūsų pateiktomis pakavimo gairėmis.

**Pašto kodas, kur taikoma ši priemoka, bus atnaujintas. Išsamią informaciją rasite čia.

Siuntoms taikomų papildomų mokesčių už specialųjį tvarkymą atnaujinimas (įsigalioja 2023 m. sausio 2 d.)

1.    Nauji papildomi mokesčiai už specialųjį tvarkymą

Nuo 2023 m. sausio 2 d. jūsų siuntoms gali būti pritaikyti nauji papildomi mokesčiai už specialųjį tvarkymą* nestandartiniams siuntiniams. Tai daroma atsižvelgiant į papildomus išteklius, kurie reikalingi efektyviam nestandartinių siuntinių gabenimui per mūsų tinklą užtikrinti.


a.    Papildomas mokestis už specialųjį tvarkymą netinkamai supakuotoms siuntoms

(40 € už siuntą)

Papildomas mokestis už specialųjį tvarkymą netinkamai supakuotoms siuntoms taikomas nestandartiniams siuntiniams, kurie nėra suderinami su standartiniais mūsų procesais ir gali kelti riziką mūsų įrangai, personalui ir kitiems siuntiniams. Šie nestandartiniai siuntiniai turi būti tvarkomi rankiniu būdu siekiant užtikrinti, kad jie neužkliūtų už konvejerių, neužblokuotų nuleidžiamųjų vamzdžių ar pavažų, nesugadintų rūšiavimo įrangos ir kitų siuntinių.

Papildomas mokestis už specialųjį tvarkymą netinkamai supakuotoms siuntoms taikomas siuntoms, kuriose bent vienas paketas ar siuntinys:

  • ne visiškai telpa į išorinę talpyklą ar pakuotę;
  • yra įdėtas į išorinę talpyklą ar pakuotę, kuri nėra pagaminta iš gofruoto kartono (įskaitant metalą, medį, tekstilę, odą, kietą plastiką, minkštą plastiką ar polistireninį putplastį, pavyzdžiui, poroloną);
  • yra įdėtas į išorinę talpyklą ar pakuotę, kuri apvyniota plėvele;
  • yra apvalus ar cilindro formos (įskaitant siuntimo tūtas, skardines, kibirus, statines, padangas, būgnus, kubilus);
  • yra apvyniotas metaline, plastikine ar tekstiline danga arba yra su ratais (pvz., dviratis), ratukais, rankenomis ar dirželiais, įskaitant siuntinius, kurių išorinis paviršius apvyniotas laisvai, arba išsikišęs siuntinio turinys;
  • gali kliūti arba sugadinti kitus siuntinius arba mūsų rūšiavimo sistemą.

b.    Papildomas mokestis už specialųjį tvarkymą nustatytą svorį viršijančioms siuntoms

(20 € už siuntą)

Taikomas siuntoms, kuriose bent vieno paketo ar siuntinio svoris viršija 31 kg (tačiau nesiekia 68 kg).  Atkreipkite dėmesį, kad papildomas mokestis už specialųjį tvarkymą nustatytą svorį viršijančioms siuntoms netaikomas paketui, siuntiniui ar dėžei ant standartinio padėklo.

Mūsų rūšiavimo sistemos pritaikytos paketams ar siuntiniams, sveriantiems iki 31 kg. Šį svorį viršijantys siuntiniai turi būti tvarkomi rankiniu būdu siekiant išvengti kitų siuntinių suspaudimo ar darbuotojų sužalojimo.

Jei apie šiuos papildomus mokesčius norite sužinoti daugiau, plačiau apie juos gali paskaityti čia.

Jei šių mokesčių norite išvengti, interneto svetainėje tnt.com galite perskaityti mūsų pakavimo patarimus ir rekomendacijas.


2.     Atnaujintos šiuo metu taikomų papildomų mokesčių apibrėžtys siekiant pritaikyti jas prie pasaulinių veiklos standartų

a
.     Papildomas mokestis už specialųjį tvarkymą ant konvejerio nekraunamoms siuntoms

Papildomas mokestis už specialųjį tvarkymą ant konvejerio nekraunamoms siuntoms taikomas tuo atveju, jei paketas sveria mažiau nei 30 kg ir bent vienas jo matmuo viršija nustatytą dydį: 1,21 m (ilgis) x 0,76 m (plotis) x 0,76 m (aukštis).


b.    Papildomas mokestis už specialųjį tvarkymą neužkraunamoms siuntoms

Papildomas mokestis už specialųjį tvarkymą neužkraunamoms siuntoms taikomas siuntai, kurioje yra bent viena dalis, platforma ar padėklas, kurių negalima krauti vieno ant kito. Neužkraunamos siuntos reiškia, kad paketo, platformos ar padėklo negalima saugiai krauti į krūvą vieno ant kito vertikaliai. Siunta papildomu mokesčiu apmokestinama vieną kartą, net jei vienoje siuntoje yra kelios dalys, kurios laikomos neužkraunamomis.

* Pasiliekame teisę pritaikyti papildomus tvarkymo mokesčius siuntoms, kurioms reikalingas specialus tvarkymas arba kurias turime supakuoti papildomai gabenimo metu. Siuntinio forma ir matmenys gali keistis gabenimo metu. Tai gali turėti įtakos ir papildomiems siuntinio mokesčiams. Jei gabenimo metu pasikeičia siuntinio forma ir matmenys, galime bet kuriuo metu atitinkamai pakoreguoti siuntai taikomus mokesčius.

TNT pasilieka teisę keisti tarifus, papildomus mokesčius, tranzito laiką ir zonas, kai mano, kad to reikia, apie tai pranešdama arba be įspėjimo, laikydamasi Gabenimo nuostatų ir sąlygų.

 

Papildomi mokesčiai už TNT paimtas siuntas, importuotas iš Indijos, Vietnamo ir Tailando

TNT siuntų, importuotų iš Indijos, Vietnamo ir Tailando sąskaitose faktūrose yra papildomas mokestis, kurio suma ir įsigaliojimo data nurodytos toliau esančioje lentelėje. Jis įvestas pakeitus mūsų verslo modelį. Tai neprieštarauja susijusiems mokesčių įstatymams. Šis mokestis bus taikomas visiems TNT klientams, kurių siuntų kilmės šalis yra Indija, Tailandas arba Vietnamas, įskaitant ir mokėtojus, nesančius šiose šalyse. Jei turite kokių nors su mokesčiu susijusių klausimų, paskambinkite mums telefonu, nurodytu TNT sąskaitoje faktūroje.

Siuntos išsiuntimo šalisPapildomas mokestisĮsigaliojimo diena
Indija18 %2020 m. birželio 1 d.
Vietnamas10 %2020 m. rugsėjo 1 d.
Tailandas7 %2020 m. rugsėjo 1 d.