İhracat kontrolleri ve yaptırımlar

Yaptırımlara ve ihracat düzenlemelerine nasıl uyulur?

 

Gönderilerin bazı ülkelere gönderilmesi; gönderilerin türüne, menşei ve varış ülkesine veya işleme dahil olan taraflara göre ihracat kontrolleri ve devam eden uluslararası yaptırımlardan etkilenir.

TNT şu anda uluslararası yaptırımlar uygulanan çoğu ülkeye hizmet vermesine karşılık, yalnızca Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerce uygulanan düzenlemelere ve yaptırımlara uygun olarak göndereceğiz. Sınırlı ancak yasal ticaretin yapılması konusunda ayrıntılar için lütfen TNT'nin Kural ve Koşullarına ve stratejik ürünlerin ele alınmasına ve yaptırımlı varış yerlerine bakın. 

Yasaklı/ Kısıtlı taraflar

Yasaklı taraf listeleri uluslararası yaptırım rejimlerinin ve ihracat kontrol gerekliliklerinin bir parçasıdır. TNT reddedilmiş taraf olarak listelenmiş kişi ve kurumlardan gönderi kabul etmez.
 

Faydalı bağlantılar:


Stratejik ürünler

Stratejik ürünler askeri veya ikili kullanım ürünleridir; hem sivil hem de askeri amaçlar için kullanılabilirler. TNT herhangi bi stratejik ürünü sınıflandırmaz, bu ihracatçının sorumluluğundadır. Hizmet kabiliyetlerimiz konuma göre değişir, ancak her zaman uygulanabilir lisanslar hakkında açık bilgiler gerektirir. Daha fazla bilgi için lütfen yerel müşteri temsilcisi ile iletişime geçin.


Faydalı bağlantılar:Yaptırımlı varış yerleri

Uluslararası yaptırımlara bağlı kalmak için, TNT bazı hizmetleri veya gönderiler için uygulanan ek gereklilikleri askıya almıştır. Aşağıda, TNT hizmetlerini etkileyen her bir yaptırım programının ülkeye göre genel bir özeti bulunmaktadır.
 

Faydalı bağlantılar:

Masak

Mali̇ suçlar araştirma kurulu

Suç geli̇rleri̇ni̇n aklanmasi ve terörün fi̇nansmaninin önlenmesi̇.

 

Suç geli̇rleri̇ni̇n aklanmasi ve terörün fi̇nansmaninin önlenmesi̇

Bilindiği üzere, Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanının Önlenmesiyle ilgili olarak 5549 Sayılı yasa kapsamındaki yönetmelik ve tebliğlerde açıklandığı üzere "Taşımacılık Faaliyetiyle" iştigal eden Kargo Şirketlerinin, müşterilerinden istenen bilgi ve belgeleri "Kimlik Tespiti Yükümlülüğü" kapsamında elde etme zorunluluğu olduğundan, müşterilerimizden kimlik tespiti ile ilgili bilgi ve/veya belgeleri alma gerekliliği bulunmaktadır.

Yasayla ortaya konmuş bulunan bu gereklilik konusunda göstereceğiniz iş birliği için teşekkür ederiz.
 

Saygılarımızla,


TNT International Express Taş. Tic. LTD.ŞTİ.

 

Masak ile ilgili Kanun, Tebliğ ve Yönetmelikler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.