TNT’ni̇n Kuzey Avrupa ülkeleri̇ne hi̇zmetleri̇ daha da güçleni̇yor

17 temmuz 2015

İsveç ve Finlandiya arası havayolu bağlantı sayısını artıran TNT, Kuzey Avrupa ülkeleri arasında öğleden önce ve zamanı belli teslim hizmeti verdiği bölgeleri de genişletti.

Hızlı hava taşımacılığının başlıca firmalarından TNT, Kuzey Avrupa’da İsveç ile Finlandiya arasındaki havayolu ağının gücüne dağıtım ağı kapasitesindeki artışı ekleyerek, bölgeye verdiği hizmetlerin kapasitesini artırdı.

 

Eylül ayından itibaren uluslararası çapta sunduğu öğleden önce teslim hizmetlerini İsveç, Danimarka, Norveç ve Finlandiya arasında daha da yaygınlaştıran TNT, böylelikle bölgede erişmini %15 artırdı ve %34 daha fazla firmaya ertesi gün öğleden önce teslim hizmetleri vermeye başladı. Özellikle bölge ülkeleri ile ithalat ve ihracatta acil gönderilere avantaj getiren yenilikler, İsveç’te Stockholm, Göteborg ve Malmö; Danimarka’da Aarhus ve Aalborg, Norveç’te Oslo ve Stavanger, Finlandiya’da da Helsinki operasyonlarını olumlu etkiledi.

 

TNT Avrupa Bölgesi’nden sorumlu Ian Clough “Ertesi gün öğleden önce teslim hizmetlerimizi yaygınlaştırmak Outlook stratejimizin bir parçasıydı. Bölgesel etkinliğimizin artırılması hava ve karayolu ağlarımıza getirdiğimiz iyileştirmelerle mümkün oldu. Talepler doğrultusunda 7 Eylül’den itibaren Liege’den Stockholm Arlanda (ARN) ve Örebro (ORB) havalimanlarına uçuşlarımızın sayısını artırdık.” dedi.

 

TNT Türkiye Genel Müdürü Çetin Yalçın ise, “İthalat gönderilerini müşterilerimize daha hızlı teslim etmemizi, ihracat gönderilerini ise daha geç teslim almamızı mümkün kılan bu iyileştirme yalnız otomotiv, tekstil ve elektronik müşterilerimiz için değil aynı zamanda İsveç, Finlandiya, Danimarka ve Norveç’le ticari ilişkileri olan kobi müşterilerimiz için de önemli bir gelişme oldu” şeklinde konuştu.

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi alın