Dopłata Peak

Ogłosiliśmy wprowadzenie dopłat w przypadku naszych międzynarodowych przesyłek paczkowych i frachtowych od 6 kwietnia 2020 r., ze względu na różne ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wydane w krajach na całym świecie.

Ze względu na ciągłe zakłócenia występujące w globalnym łańcuchu dostaw, przepustowość ładunków w sieci lotniczej nadal pozostaje ograniczona. Nieustannie dostosowujemy naszą sieć do obecnej sytuacji zwiększając jej wydajność tak, aby jak najlepiej spełnić Twoje potrzeby biznesowe. Oznacza to jednak dodatkowe koszty.

Mimo iż dopłaty za godziny szczytu ewoluują w czasie, w zależności od kilku czynników, tj. presja na przepustowość sieci, zapotrzebowanie i koszty operacyjne, nieustannie dążymy do zapewnienia klientom wyłącznie najlepszych możliwych usług.

Z dniem 7 marca 2022 r. wprowadzamy następujące zmiany w dopłatach za godziny szczytu:

  • W przypadku przesyłek z regionu APAC (Azja-Pacyfik)* do Europy, od 7 marca 2022 r. będzie naliczana dopłata podwyższona z 1,10 EUR do 1,30 EUR za kilogram.
  • W przypadku przesyłek z Europy do USA/Kanady, Chin, regionu Azji-Pacyfiku oraz Reszty świata, od 7 marca 2022 r. obowiązuje zwiększona kwota dopłaty z 0,20 EUR do 0,30 EUR za kilogram.

Dopłata będzie widoczna na fakturze.

Aktualizacja: 3 marca 2022 r.

W przypadku przesyłek z Chin, od 2 grudnia 2021 r. będzie naliczana dopłata podwyższona z 0,90 EUR do 1,10 EUR za kilogram.

W przypadku przesyłek z regionu APAC (Azja-Pacyfik) do Europy, od 13 grudnia 2021 r. będzie naliczana dopłata podwyższona z 0,20 EUR do 1,10 EUR za kilogram.

W przypadku przesyłek z regionu APAC (Azja-Pacyfik)* do Europy, od 7 marca 2022 r. będzie naliczana dopłata podwyższona z 1,10 EUR do 1,30 EUR za kilogram.

W przypadku przesyłek z Europy do USA/Kanady, Chin, regionu Azji-Pacyfiku oraz Reszty świata, od 7 marca 2022 r. obowiązuje zwiększona kwota dopłaty z 0,20 EUR do 0,30 EUR za kilogram.

Kwota dopłaty (PLN na kilogram)

Podane poniżej kwoty dopłat dotyczą płatników na terenie Europy. W przypadku przesyłek przychodzących lub stron trzecich, naliczana jest dopłata eksportowa lub importowa za godziny szczytu w zależności od kraju lub terytorium pochodzenia.

Wyeksportuj Miejsca przeznaczenia
Początek trasy Europa USA/Kanada Chiny APAC* Reszta świata
Europa 0,90 1,40 1,40 1,40 1,40


Min. opłata: 4.1 PLN / przesyłkę

Import Miejsca pochodzenia
Miejsce docelowe Europa USA/Kanada Chiny APAC* Reszta świata
Europa 0,90 0,90 6,00 6,00 0,90


Min. opłata: 4.1 PLN / przesyłkę

Data wejścia w życie: 7 marca 2022 r.

(*) Kraje i terytoria Azji-Pacyfiku (APAC) to: Australia, Kambodża, Indonezja, Japonia, Laos, Malezja, Nowa Zelandia, Filipiny, Singapur, Korea Południowa, Tajlandia, Timor Wschodni, Wietnam, Specjalny Region Administracyjny Hongkong, Specjalny Region Administracyjny Makau oraz Tajwan.
Pozostałe kraje i terytoria regionu APAC (Azja-Pacyfik) są określane jako „Reszta świata”. 

Tymczasowa dopłata do międzynarodowych usług Economy TNT (48N) — wyłącznie na terenie Europy

Kwota dopłaty (PLN na kilogram)

Kraj pochodzenia Kraj przeznaczenia
Europa
Europa  0,50


Brak opłaty minimalnej

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)