Tymczasowa dopłata

Informowaliśmy Cię niedawno o wprowadzonej tymczasowej dopłacie za wszystkie międzynarodowe przesyłki transportowane przez FedEx Express i TNT, która zaczęła obowiązywać od 6 kwietnia do odwołania. Dopłata nie będzie stosowana za przesyłki krajowe.

Poniższe dopłaty będą miały zastosowanie do przesyłek importowych i eksportowych pomiędzy wymienionymi krajami pochodzenia i przeznaczenia. Informujemy, że w przypadku płatników z siedzibą w Europie wysyłających przesyłki stron trzecich z krajów Azji i Pacyfiku do Ameryki Północnej i Południowej zastosowanie mogą mieć inne dopłaty.

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tej dopłaty ze względu na ograniczenia w ruchu granicznym występujące na całym świecie, spowodowane epidemią COVID-19. Niestety, nowe restrykcje wpłynęły negatywnie na globalny łańcuch dostaw i ograniczyły nasze możliwości transportowe. Musieliśmy ponieść dodatkowe koszty, dzięki którym nawet w obecnej sytuacji możemy świadczyć usługi i doręczać przesyłki.

Dopłata będzie obowiązywać do odwołania. Jeśli masz pytania związane z dopłatami, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym FedEx lub Biurem Obsługi Klienta.

Data aktualizacji: 22 czerwca 2020 r.

Od 29 kwietnia wysokość dopłaty za większość przesyłek międzynarodowych wysyłanych z Chin wzrosła z 0,9 EUR za kilogram do 1,8 EUR za kilogram.

Od 22 czerwca wysokość dopłaty za większość przesyłek międzynarodowych wysyłanych z Chin została zmniejszona z 1,80 EUR za kilogram do 0,9 EUR za kilogram.

Tymczasowa dopłata do usług międzynarodowych TNT

Kwota dopłaty (PLN za kilogram)

Kraj pochodzenia Kraj przeznaczenia
Chiny Pozostałe kraje Azji i Pacyfiku Reszta świata
Chiny - 4,10
Pozostałe kraje Azji i Pacyfiku 4,10 0,90
Reszta świata 0,90


Min. za paczkę: 4,10 PLN / przesyłka

Tymczasowa dopłata do międzynarodowych usług Economy TNT (48N) — wyłącznie na terenie Europy

Kwota dopłaty (PLN za kilogram)

Kraj pochodzenia Kraj przeznaczenia
Europa
Europa  0,50


Brak opłaty minimalnej

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)