Przygotowujemy naszych klientów na brexit

Skorzystaj z listy kontrolnej

Podczas gdy negocjacje dotyczące Brexitu wciąż trwają, wielu przedsiębiorców niepewnie patrzy w przyszłość. Dlatego właśnie potrzebujesz usług godnych zaufania.
Nasza interdyscyplinarna grupa robocza ds. Brexitu ocenia jego potencjalne skutki i opracowuje plany, jak bezpiecznie przeprowadzić Twoją firmę przez wszelkie możliwe zmiany związane z tym wydarzeniem.
 

Aby pomóc Ci w przygotowaniach, zebraliśmy użyteczny zestaw narzędzi. Jest on regularnie aktualizowany w miarę rozwoju wydarzeń związanych z Brexitem i zawiera wszystko, co musisz wiedzieć, aby pomóc swojej firmie przygotować się na przyszłość.

Aktualizacja dotycząca brexitu

Planowany termin brexitu został przedłużony o sześć miesięcy.

Wielka Brytania opuści Unię Europejską 31 października (lub wcześniej, jeśli do tego czasu uda się osiągnąć porozumienie).

Przydatne narzędzia

W 2 minuty o wysyłce
w przypadku braku porozumienia

Zobacz naszą animację na temat ważnych zmian w procedurach dotyczących wysyłki pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską w przypadku Brexitu bez porozumienia.

Brexitowa lista kontrolna
FedEx i TNT
Czy Twoja firma jest gotowa na Brexit? Oto co należy zrobić, by być przygotowanym.

Niezbędnik dotyczący ewentualnego braku porozumienia w sprawie Brexitu 

Chcesz się dowiedzieć, jak brak porozumienia w sprawie Brexitu może wpłynąć na import i eksport towarów? Wyjaśniamy, co wprowadzone zmiany mogą oznaczać dla Twojej firmy.

Brexitowy słowniczek 
Uporządkowane alfabetycznie niezbędne terminy, które pomogą firmom zajmującym się eksportem i importem pomyślnie przejść przez Brexit.

Często zadawane pytania na temat brexitu

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania
dotyczące wpływu Brexitu na Twoją działalność.

Zasoby związane z brexitem

Przeczytaj dokumenty rządu Wielkiej Brytanii na temat przygotowań do braku porozumienia w sprawie brexitu

Przeczytaj ogłoszenia przygotowawcze UE

Zobacz, jak wypełnić fakturę handlową.  
Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi FedEx lub TNT.

Oto dlaczego możesz polegać na FedEx i TNT

W dobie przemian warto polegać na niezawodnych partnerach. Po przejęciu TNT przez FedEx mamy teraz łącznie 117 lat doświadczenia w dziedzinie wysyłki towarów na całym świecie. Dzięki niezrównanej wiedzy dotyczącej handlu międzynarodowego i tysiącom specjalistów ds. celnych zyskujesz pewność, że jesteśmy doskonale przygotowani na wszystkie wyzwania, jakie przyniesie przyszłość.

Wysyłaj więcej na nowe rynki

Dopilnowujemy, by Twoje towary dotarły do miejsc przeznaczenia we właściwym czasie. Połączenie niezrównanej europejskiej sieci drogowej z największą na świecie siecią towarowych połączeń lotniczych daje Ci pewność, dzięki której możesz zacząć podejmować przyszłe wyzwania biznesowe już dziś.


SZYBKI PRZEWÓZ PRZEZ GRANICE

Twoje deklaracje celne są prostsze, jeśli korzystasz z usług FedEx i TNT.  To dlatego, że obie firmy posiadają status AEO (Authorised Economic Operator), który jest uznanym na całym świecie znakiem jakości pozwalającym na szybką odprawę celną.


TWOJA FIRMA NA PIERWSZYM MIEJSCU

Uważnie śledzimy rozwój sytuacji związanej z Brexitem, więc masz pewność, że pomożemy Ci płynnie wdrożyć nowe procesy i regulacje. Mimo że nikt nie może przewidzieć, co przyniesie Brexit, zapewniamy Cię, że dołożymy wszelkich starań, aby spełnić wszystkie Twoje potrzeby wysyłkowe.

Skontaktuj się z nami

Chcielibyśmy poznać opinie wszystkich firm, niezależnie od ich rozmiaru oraz sektora działalności. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.