Przygotowanie firmy na rok 2021

Aktualizacja dotycząca brexitu

Zakończył się okres przejściowy po brexicie, a Wielka Brytania i Unia Europejska nawiązały umowę o handlu i współpracy, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2021 r. Obecnie analizujemy szczegóły tej umowy, jednak istnieją dodatkowe wymagania, o których należy pamiętać przed wysyłką towarów pomiędzy Wielką Brytanią a UE.

 

Przydatne informacje na 2021 r. można znaleźć pod adresem fedex.com/Brexit, gdzie będziemy również umieszczać wszelkie informacje o zmianach, które mogą być konieczne w przyszłości.
 

TNT dokonuje stopniowych inwestycji w dostosowanie systemów, procesów, zasobów i rozwiązań dla klientów w celu zapewnienia pełnej gotowości do wprowadzenia zmian po 1 stycznia 2021 roku. Aby odzwierciedlić te inwestycje i wzrost kosztów odprawy przesyłek, od 1 stycznia 2021 r. będziemy stosować dopłatę w wysokości 22.20 PLN w przypadku wszystkich przesyłek przewożonych z Wielkiej Brytanii do UE i z UE do Wielkiej Brytanii*.

 

Wszystkie inne obowiązujące opłaty dodatkowe związane z przewozem przesyłek przez granicę będą miały zastosowanie i będą oparte na instrukcjach klienta dla TNT związanych z odprawą przesyłki.

 

* Nie przewiduje się, że zapis będzie dotyczył przewozu przesyłek między Irlandią a Irlandią Północną.