Oszustwa internetowe

Prosimy o uważne przeczytanie poniższej informacji. Firma TNT jest świadoma, że różni oszuści podszywają się pod nią na stronach internetowej i w wiadomościach e-mailowych w celu wprowadzenia w błąd osób dokonujących zakupów w Internecie.

Takie nieuczciwe komunikaty zazwyczaj dotyczą żądania dokonania z wyprzedzeniem przelewu w celu uiszczenia zapłaty za towary zamówione drogą internetową przed ich rzekomym dostarczeniem przez TNT. Mogą to być także wiadomości zawierające żądanie dokonania płatności z góry przed wydaniem nagrody wygranej na loterii.

 

Radzimy wszystkim klientom zachowanie ostrożności w przypadku takich żądań dokonania płatności online z wyprzedzeniem – fakt istnienia numeru przesyłki (lub numeru śledzenia przesyłki) niekoniecznie stanowi dowód, że dana przesyłka znajduje się pod opieką lub kontrolą TNT.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności wiadomości z TNT lub co do faktu, czy firma TNT rzeczywiście posiada przesyłkę przeznaczoną dla Państwa, prosimy o kontakt z naszym działem Obsługi Klienta pod numerem infolinii 801 31 00 00.

 

Firma TNT podejmuje wszelkie odpowiednie starania, jakie leżą w zakresie jej możliwości, aby zapobiec występowaniu takich oszustw.

Co powinna zrobić osoba, która podejrzewa, że padła ofiarą oszustwa?

W celu jak najszybszego zamknięcia nieuczciwej strony internetowej lub adresu e-mailowego, a tym samym zapobiegnięcia dalszemu stosowaniu nieuczciwych praktyk, prosimy o przekazanie takiej nieuczciwej wiadomości e-mailowej na adres e-crime@fedex.com lub kontakt telefoniczny bezpośrednio z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 801 31 00 00 lub (22) 771 71 71.

 

Ponadto zachęcamy do zgłoszenia sprawy w miejscowym komisariacie policji. Odnotowano przypadki, w których doszło do zatrzymania osób odpowiedzialnych za takie wyłudzenia.

 

Informacje przesłane przez Państwa na adres e-crime są przekazywane do międzynarodowego departamentu ds. bezpieczeństwa TNT. Departament następnie wykorzystuje je do formalnego nawiązania kontaktu z firmą udostępniającą nieuczciwą stronę internetową lub adres e-mailowy. Nawiązaliśmy dobre relacje z większością głównych dostawców usług internetowych, w tym z firmami Microsoft, Yahoo i AOL. Po przesłaniu dokumentów od TNT do dostawcy usług internetowych dalsze działania podejmowane są zazwyczaj w ciągu 24-48 godzin.