Oklejanie przesyłek

Jak prawidłowo wydrukować i nakleić etykietę przewozową

Czytelne oznakowanie jest kluczem do szybkiego doręczenia przesyłki. Dzięki niemu dowieziemy Twoją przesyłkę na właściwe miejsce, a na całej trasie będziemy się z nią obchodzili z wymaganą ostrożnością. Wystarczy kilka minut na przygotowanie drukowanej etykiety, aby być pewnym, że przesyłka dotrze na miejsce i bez opóźnień.

Przewodnik właściwego znakowania przesyłek

 

1. Usuń stare etykiety

Zbyt duża liczba etykiet może wprowadzać w błąd. Nigdy nie naklejaj nowych naklejek na stare.

2. Wydrukuj nowe etykiety

Jeśli to możliwe do druku etykiet używaj papieru samoprzylepnego. Jeśli nie posiadasz takiego, użyj zwykłego papieru i umieść etykietę w foliowej kopercie. Twój kurier może dostarczyć Ci foliowe koperty.

3. Umieść w paczce kopie dokumentów

Warto umieścić w przesyłce kopie dokumentów przewozowych, aby w razie uszkodzenia etykiety zewnętrznej można było zweryfikować adres doręczenia przesyłki.

4. Solidnie przymocuj

Umieść etykietę przewozową lub transparentną kopertę na górnej powierzchni pudełka lub na bocznej ścianie palety tak, aby kod kreskowy był umieszczony płasko i czytelnie. Etykiety przyklejaj dopiero po oklejeniu lub owinięciu opakowania, aby nie zostały zakryte.
Użyj dodatkowej taśmy klejącej lub zszywek, jeśli zapewni to lepsze przymocowanie etykiety.

5. Zapewnij czytelność

Nie owijaj, ani w żaden inny sposób nie zasłaniaj etykiet. Nawet jeśli Ty widzisz etykietę pod folią, którą owinięta jest paczka, nasze skanery mogą nie być w stanie prawidłowo odczytać kodu paskowego.

Dowiedz się więcej o pakowaniu przesyłek