Wysyłka międzynarodowa

Wysyłka za granicę nie musi przysparzać trudności. Zacznij wysyłać za granicę w 5 prostych krokach.

Sprawdź przepisy celne

Brak odpowiedniej wiedzy z zakresu przepisów celnych może powodować opóźnienia Twoich przesyłek i generować koszty. Istotna jest znajomość obowiązujących podatków oraz sporządzenie kompletnej i szczegółowej faktury handlowej.

Opłaty celne

Podczas wysyłki towaru za granicę urząd celny często nakłada opłaty celne. Upewnij się, że wiesz, jakie opłaty nałożone zostaną na Ciebie lub adresata przesyłki, ponieważ mogą one różnić się w zależności od miejsca przeznaczenia i wartości przesyłki.

Dowiedz się, co możesz wysyłać

W wielu krajach obowiązują surowe przepisy dotyczące tego, co można wwieźć lub wywieźć, a ich naruszenie może skutkować zatrzymaniem lub zniszczeniem towaru. Nie zapomnij sprawdzić informacji na temat towarów zabronionych i objętych ograniczeniami w miejscu przeznaczenia.

Pakuj z głową

Dbałość o właściwe zapakowanie towarów pomaga ograniczyć ryzyko opóźnienia przesyłki oraz jej uszkodzenia podczas transportu. Warto poświęcić więcej czasu na odpowiednie zapakowanie i oznaczenie przesyłki oraz zadbać o jej zgodność z przepisami danego kraju.

Nadaj przesyłkę

To już prawie wszystko!
Wybierz odpowiednią usługę TNT i zaplanuj czas odbioru. Pamiętaj, że możesz śledzić przesyłki dzięki
funkcji śledzenia przesyłek.

Wzrost dzięki globalnej obecności

Azja

Rozpoczęcie wysyłania przesyłek do Azji jest często ważnym krokiem dla firm na całym świecie. W samych Indiach i Chinach zamieszkuje 2,7 mld ludzi, z których wielu należy do coraz liczniejszej klasy średniej.
Dlatego nikogo nie dziwi to, że kontynent ten znalazł się w centrum uwagi eksporterów. Firmy zdały sobie sprawę z wagi szybko rosnącego popytu na towary luksusowe, sprzęt specjalistyczny i surowce. Nie przewiduje się, aby w najbliższym czasie tendencja ta uległa spowolnieniu. 

UE

Eksport do Europy, która jest różnorodnym kontynentem zgłaszającym duży popyt na importowane produkty, może gwałtownie zwiększyć zasięg Twojego przedsiębiorstwa. Ponadto zaawansowana infrastruktura i wspólne unijne przepisy transportowe sprawiają, że wysyłanie jest łatwiejsze niż w przypadku innych rynków. Europa, w której aż pięć państw członkowskich UE należy do dziesięciu największych gospodarek konsumenckich świata, pozostaje bardzo bezpiecznym kierunkiem rozwoju.

Ameryka

Dzięki stabilnej pozycji rynku konsumpcyjnego na północy i gospodarce Ameryki Łacińskiej, jednej z najszybciej rozwijających się na świecie, Ameryka często postrzegana jest jako zróżnicowany i lukratywny rynek dla firm zamierzających zwiększyć eksport. Gwałtowny wzrost popytu na dobra luksusowe, zwłaszcza w Meksyku i Brazylii, sprawia, że amerykański rynek jest dla eksporterów niezwykle kuszącą propozycją.

Najczęstsze pytania dotyczące wysyłki międzynarodowej