Poradnik

Wszystko w jednym miejscu. Dowiedz się m.in. jak nadawać przesyłki, przygotować się do odprawy celnej
czy interpretować cennik.

Wysyłaj za granicę

Wysyłka za granicę nie musi być skomplikowana. Zobacz, jak Twoja firma może eksportować towary i zwiększać zasięg o kluczowe miejsca na całym świecie.

Przygotuj się do odprawy celnej

W przypadku wysyłki towarów za granicę mogą pojawić się opóźnienia spowodowane odprawą celną. Zobacz, czego należy oczekiwać w przypadku wysyłki międzynarodowej i jak ograniczyć czas oczekiwania na granicy.

Nadaj mój produkt

Niezależnie od tego, czy chodzi o dokumenty, ładunki, czy coś wymagającego nieco więcej planowania, znajdziemy najlepszy sposób na doręczenie Twojej przesyłki.

Nadawaj przesyłki bezpiecznie

W ramach naszej globalnej sieci dysponujemy specjalistami ds. wysyłki różnych towarów i materiałów niebezpiecznych, dzięki czemu możemy zadbać o bezpieczeństwo Twoje i osób zajmujących się przesyłkami, które je zawierają.

Poznaj cennik

Poznanie kosztów wysyłki umożliwia skuteczniejsze planowanie. Dowiedz się, jak kalkulowane są nasze ceny.

Poznaj opłaty dodatkowe

Opłaty dodatkowe są obowiązkowe i mogą zostać dodane do Twojej faktury za wysyłkę. Są one z reguły naliczane z tytułu cen paliw bądź dostaw poza ustalony obszar lub też w przypadku rzeczy, których nie można układać jedna na drugiej.

Zapakuj swoją przesyłkę

Zadbaj o bezpieczne i punktualne doręczenie przesyłki, prawidłowo ją pakując. To jedna z najważniejszych czynności ograniczających ryzyko opóźnień i uszkodzeń podczas transportu.

Oznacz przesyłkę

Prawidłowe oznaczanie przesyłek jest bardzo ważne.
Dzięki temu możemy dostarczać je we właściwe miejsce oraz skutecznie obsługiwać je podczas transportu.

Oblicz rozmiar i  ciężar

Ciężar i wymiary Twoich towarów to główne czynniki wpływające na cenę wysyłki. Poznaj wszystkie potrzebne informacje na temat obliczania rozmiaru przesyłki i tego, jak wpływa on na cenę.

Sprawdź miejsce docelowe

Dostarczamy przesyłki do ponad 220 krajów i terytoriów. Znajdź informacje o swoim miejscu docelowym i sprawdź ewentualne sankcje lub obowiązujące przepisy eksportowe.

Jak dowiedzieć się więcej

Inne powiązane tematy: Czym są baterie litowe?  |  Niezbędne informacje na temat faktur handlowych  |  Zasady samodzielnego pakowania TNT  |  Przygotowywanie kartonów  |  Przygotowywanie przedmiotów niestandardowych  |  Przygotowywanie palet  |  Kontrola eksportowa  |  Zaopatrzenie medyczne  |  Sprzęt przemysłowy  |  Towary branży nowoczesnych technologii  |  Części motoryzacyjne


Szukasz innych informacji?

Spróbuj skorzystać z wyszukiwarki w nagłówku strony lub sprawdź dział „Najczęstsze pytania” bądź „A–Z”.


Możesz też po prostu zapytać nas o to.