Palivový příplatek v Evropě

s výjimkou služeb Night Express, Velké Británie a Irska

Poznámka: Níže uvedený palivový příplatek platí pro služby Express. Na služby Night Express je aplikovaný jiný palivový model. Palivový příplatek pro Night Express naleznete zde.

 

TNT uplatňuje na všechny zásilky indexovaný palivový příplatek.

 

Aktuální výše příplatku:

2. 12. 2018 - 31. 12. 2018 - 19,00 %

28. 10. 2018 - 1. 12. 2018 - 18,50 %

30. 9. 2018 - 27. 10. 2018 - 17,50 %

 

 

 

Palivový příplatek je založený na indexu aktuální tržní ceny kerosenového tryskové paliva U.S. Gulf Coast (USGC). V minulosti se příplatek měnil měsíčně na základě průměrné aktuální ceny kerosenového tryskové paliva za galon, kterou zveřejňuje U.S. Energy Information Agency (EIA). Pro stažení nejnovější cenové tabulky z jejich webových stránek, klikněte sem.
S účinností od 1. ledna 2019 bude tabulka indexu palivových příplatků aktualizována na týdenní bázi. Výše palivového příplatku bude upravována s ohledem na průměrnou aktuální cenu kerosenového tryskového paliva, a to v souladu s následující tabulkou:

Mějte prosím na paměti, že při aplikaci palivového příplatku dochází k dvouměsíčnímu zpoždění. Například průměrná měsíční cena kerosenového tryskové paliva za duben bude zveřejněna v průběhu druhého týdne v květnu a bude použita pro stanovení palivového příplatku v červnu.

 

Společnost TNT si vyhrazuje právo na změnu indexu palivového příplatku bez předchozího upozornění. Výše palivového příplatku a její doba platnosti jsou stanoveny na základě výhradního úsudku TNT. Pokud palivový příplatek stoupne nad maximální hodnotu, klesne pod minimální hodnotu nebo dojde ke změně spouštěcích bodů, výše uvedená tabulka bude aktualizována.

 

Prosím, kontrolujte tuto stránku pravidelně pro případné aktualizace a novinky o palivovém příplatku.