Mezinárodní přeprava

Zasílání do zahraničí nemusí být obtížné. Začněte s posíláním do zahraničí v pěti snadných krocích.

Zkontrolujte celní předpisy

Nedostatek relevantních znalostí ohledně celního řízení může způsobit zpoždění vašich zásilek a stát vás peníze navíc. Pro zjednodušení celého procesu je důležité vědět, jaké daně se musí zaplatit, a mít správně vyplněnou a přehlednou obchodní fakturu.

Poplatky a cla

Mezinárodně zasílané zboží často podléhá celním poplatkům. Protože se liší podle místa určení a hodnoty zásilky, ujistěte se, že dobře víte, co budete muset vy nebo příjemce platit.

Podívejte se, co nesmíte posílat

Řada zemí uplatňuje přísnou regulaci toho, co smí vstoupit do země nebo ji opustit; u některého zboží tedy hrozí, že bude zadrženo nebo zničeno, protože těmto požadavkům nevyhovuje.  Nezapomeňte si zjistit, které zboží je ve vašem místě zakázáno nebo omezeno.

Balte chytře

Správně zabalené zboží snižuje riziko zpoždění a poškození během přepravy. Dbejte prosím na to, aby byla zásilka dobře zabalená, řádně označená a v souladu s předpisy specifickými pro danou zemi.

Objednejte si přepravu

A je téměř hotovo!
Vyberte si službu TNT, která vám vyhovuje, a sjednejte si dobu vyzvednutí. Nezapomeňte svou zásilku sledovat pomocí služby Sledování zásilky.

Rozvíjejte se v globálním měřítku

Asie

Zasílání do Asie může pro společnosti po celém světě znamenat rozhodující krok. Samotná Indie a Čína mají 2,7 miliard obyvatel a mnozí z nich vytvářejí rychle rostoucí střední třídu. Není tedy překvapením, že se Východ stal centrem zájmu pro export. Společnosti již zaznamenaly prudce rostoucí poptávku po luxusním zboží, speciálních zařízeních a surovinách – trend, který se pravděpodobně nebude v blízké budoucnosti měnit. 

EU

Různorodý kontinent s velkou poptávkou po zboží z jiných zemí; vývoz do Evropy může podpořit exponenciální růst vašeho podniku. Vyspělá dopravní infrastruktura a společné dovozní předpisy pro celou EU navíc zasílání do Evropy oproti jiným trhům dále zjednodušují. Mezi členskými státy EU je pět z deseti největších spotřebitelských ekonomik, díky tomu zůstává Evropa mimořádnou sázkou na jistotu.

Amerika

Díky spojení vyspělé ekonomiky na severu s jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik v Latinské Americe může být Amerika atraktivním a lukrativním trhem pro společnosti, které se snaží rozšířit vývoz. Rozmach poptávky po luxusním zboží v Mexiku a zejména v Brazílii způsobil, že je americký trh pro exportéry velmi atraktivní.

Často kladené otázky ohledně mezinárodní přepravy