Příprava zásilky

Správná příprava vaší zásilky je nejjistějším způsobem, jak zaručit její včasné doručení. Znamená to použít krabici správné velikosti a správné balicí materiály a štítky.

Dokumenty

Porozumějte cenám za dopravu

Volumetrická (objemová) hmotnost slouží k určení hmotnosti zásilky, která určuje náklady na přepravu. Volumetrickou hmotností máme na mysli hustotu zásilky, tzn. kolik místa zabírá v poměru ke své skutečné hmotnosti – čím větší zásilka je, tím větší je i její volumetrická hmotnost.


Jak správně zabalit zásilku

Předpisy

Chcete-li, aby vaše zásilka dorazila bezpečně a ve stejném stavu, jako když jste ji odesílali, je nutné řídit se při jejím balení příslušnými předpisy.

Označování zásilek

Je nezbytně nutné, aby k vaší zásilce byly správně připevněny štítky. Poskytují totiž přepravcům klíčové informace, například místo určení a pokyny k manipulaci.

Křehké a hodnotné zásilky

Tyto položky vyžadují zvláštní pozornost. Je proto důležité zajistit jejich správné zabalení a označení, čímž se sníží riziko poškození během přepravy.

Pokyny ke správnému balení

Podívejte se, jak správně zabalit zboží do balíku a na paletu nebo jak si poradit s nepravidelným tvarem zásilky. Přečtěte si i pokyny k lepení a označování zásilek štítky. Vaše zboží tak bude vždy správně zabaleno a připraveno k přepravě.

 

Posílejte s TNT

  • Pro firmy všech velikostí
  • Individuální sazby pro pravidelné odesílatele
  • Vyzvedneme váš balík a ušetříme váš čas
  • Okamžitá cenová nabídka v aplikaci myTNT 2