Označování zásilek

Jak vytisknout a umístit štítky

Zřetelné označení zásilky je jasná výhoda. Umožňuje nám doručit vaši zásilku tam, kam směřuje, a současně zajistit adekvátní manipulaci během přepravy. Věnujte proto chvilku pozornosti správnému označení vaší zásilky přepravními štítky a nálepkami na speciální zacházení, které jsou při přepravě velmi důležité.

Průvodce správným označováním zásilek

 

1. Odstraňte původní označení

Příliš mnoho štítků může vést k omylu. Nikdy proto nelepte nové označení na to původní.

2. Vytiskněte nové štítky

Pokud je to možné, použijte pro tisk přepravních štítků samolepící papír. Pokud to není možné, použijte obyčejný papír a vložte jej do průhledného pouzdra na dokumenty. Zásobu takových pouzder vám na požádání poskytne náš kurýr při vyzvedávání zásilky.

3. Vložte dovnitř kopii průvodní dokumentace

Je vhodné umístit kopii přepravních dokumentů (nebo alespoň adresu příjemce) dovnitř krabice předtím, než ji uzavřete. Je to pro případ, kdyby se něco stalo s vnějším označením.

4. Správně zásilku polepte

Umístěte přepravní štítky (nebo pouzdra s dokumenty) na horní plochu krabic či na stranu palet a ujistěte se, že čárový kód je naprosto plochý a viditelný a že není ohnutý přes okraj. Štítky umísťujte až po kompletním zabalení, aby nedošlo k jejich zakrytí. Na tkané nebo dřevěné povrchy použijte v případě potřeby vysoce přilnavou lepicí pásku nebo svorky.

5. Štítky nepřekrývejte

Štítky nepřelepujte ani žádným jiným způsobem nepřekrývejte, včetně průhledné fólie. Naše skenery by mohly mít problém přečíst čárový kód.

Více o balení