Servisní oznámení

Buďte stále informováni o událostech ve světě, které mohou mít vliv na doručení vašich mezinárodních zásilek

Oznámení

Společnosti FedEx a TNT v České republice se sloučily!

1. března 2022 se společnosti Federal Express Czech s.r.o. a TNT Express Worldwide, spol. s r.o. sloučily fúzí. Co se změnilo a co zůstává stejné? Všechny důležité informace naleznete zde.

Aktualizace našich Přepravních podmínek

Aktualizovali jsme Přepravní podmínky společnosti TNT Europe. Aktualizované Podmínky, platné od 1. června 2021, si můžete zobrazit zde. Pokud budete od 1. června nadále využívat služeb společnosti TNT, vyjadřujete tím svůj souhlas s aktualizovanými Podmínkami (pokud nebude výslovně dohodnuto jinak).

Dočasný příplatek

Abychom v této náročné době mohli svým zákazníkům poskytovat ty nejlepší možné služby, zavádíme od 6. dubna až do odvolání dočasný příplatek na všechny mezinárodní zásilky FedEx Express a TNT. Příplatek se nevztahuje na vnitrostátní zásilky.

 

Dočasné pozastavení přepravy zásilek TNT Economy z Evropy do USA, Kanady a Latinské Ameriky

Z důvodu omezené nákladní kapacity na trhu se aktuálně potýkáme s velmi vysokou poptávkou po zásilkách z Evropy do USA, Kanady a Latinské Ameriky. Zejména je potřeba urgentně přepravit určité lékařské a zdravotnické zboží.  

 

Abychom zajistili nepřerušený provoz i v tomto limitujícím prostředí, zavedli jsme dodatečná opatření ke kontrole poptávky, například:

 

  • S platností od 29. května 2020 až do odvolání: Dočasné omezení všech zásilek Economy z Evropy do USA, Kanady a Latinské Ameriky - povoleno je pouze 100 kg na zasílatele denně.
  • S platností od 29. června až do odvolání: Dočasné pozastavení přepravy zásilek TNT Economy z Evropy do USA, Kanady a Latinské Ameriky.

Chceme zdůraznit, že jsme nadále připraveni poskytovat své služby a že budeme nadále přijímat zásilky Express (TNT a FedEx) a zásilky FedEx Economy spadající do limitu 100 kg.

Nové požadavky na aktualizaci adres při přepravě do nebo z Irska

Aktualizujeme naše seznamy měst a PSČ pro generování přepravních nebo vyzvedávacích štítků u zásilek do nebo z Irska. Tato změna platí od 24. srpna 2020. Návod, jak aktualizovat kódy PSČ, najdete zde.

Vnitroevropské expresní služby s doručením do následujícího dne

Naše vnitroevropské expresní služby s doručením do následujícího dne se na většině trhů vracejí zpět ke standardním přepravním časům. Některé nabízené přepravní časy mohou být stále ovlivněny a opožděny.

 

Podrobnější informace o dopadu na naše služby najdete zde.

Jak přizpůsobit své podnikání nové situaci?

Potřebujete rychle reagovat na nepředvídatelné výzvy, kterým vaše podnikání čelí? Pomůžeme vám. V naší příručce najdete tipy na zefektivnění provozních systémů a jak i nadále úspěšně přepravovat své zboží.

Kvůli pandemii COVID-19 je výrazně omezeno cestování po celém světě. Bohužel tato omezení mají negativní vliv na schopnost splnit naše vysoké standardy přepravních služeb. TNT bude i nadále fungovat tak, jak to dovolují vládní omezení a předpisy. Bohužel kvůli okolnostem, které nemůžeme ovlivnit, se může stát, že nebudeme schopni dodržet dodací lhůty. Jsme vděčni našim zákazníkům za trpělivost a podporu během této kritické doby. Náš tým dělá vše, co je v jeho silách, aby naše přepravní služby byly těmito událostmi co nejméně ovlivněny.