Servisní oznámení

Buďte stále informováni o událostech ve světě, které mohou mít vliv na doručení vašich mezinárodních zásilek

Oznámení

Společnosti FedEx a TNT v České republice se sloučily!

1. března 2022 se společnosti Federal Express Czech s.r.o. a TNT Express Worldwide, spol. s r.o. sloučily fúzí. Co se změnilo a co zůstává stejné? Všechny důležité informace naleznete zde.

Dočasné pozastavení přepravy zásilek TNT Economy z Evropy do USA, Kanady a Latinské Ameriky

Z důvodu omezené nákladní kapacity na trhu se aktuálně potýkáme s velmi vysokou poptávkou po zásilkách z Evropy do USA, Kanady a Latinské Ameriky. Zejména je potřeba urgentně přepravit určité lékařské a zdravotnické zboží.  

 

Abychom zajistili nepřerušený provoz i v tomto limitujícím prostředí, zavedli jsme dodatečná opatření ke kontrole poptávky, například:

 

  • S platností od 29. května 2020 až do odvolání: Dočasné omezení všech zásilek Economy z Evropy do USA, Kanady a Latinské Ameriky - povoleno je pouze 100 kg na zasílatele denně.
  • S platností od 29. června až do odvolání: Dočasné pozastavení přepravy zásilek TNT Economy z Evropy do USA, Kanady a Latinské Ameriky.

Chceme zdůraznit, že jsme nadále připraveni poskytovat své služby a že budeme nadále přijímat zásilky Express (TNT a FedEx) a zásilky FedEx Economy spadající do limitu 100 kg.

Nové požadavky na aktualizaci adres při přepravě do nebo z Irska

Aktualizujeme naše seznamy měst a PSČ pro generování přepravních nebo vyzvedávacích štítků u zásilek do nebo z Irska. Tato změna platí od 24. srpna 2020. Návod, jak aktualizovat kódy PSČ, najdete zde.

Vnitroevropské expresní služby s doručením do následujícího dne

Naše vnitroevropské expresní služby s doručením do následujícího dne se na většině trhů vracejí zpět ke standardním přepravním časům. Některé nabízené přepravní časy mohou být stále ovlivněny a opožděny.

 

Podrobnější informace o dopadu na naše služby najdete zde.

Jak přizpůsobit své podnikání nové situaci?

Potřebujete rychle reagovat na nepředvídatelné výzvy, kterým vaše podnikání čelí? Pomůžeme vám. V naší příručce najdete tipy na zefektivnění provozních systémů a jak i nadále úspěšně přepravovat své zboží.

Kvůli pandemii COVID-19 je výrazně omezeno cestování po celém světě. Bohužel tato omezení mají negativní vliv na schopnost splnit naše vysoké standardy přepravních služeb. TNT bude i nadále fungovat tak, jak to dovolují vládní omezení a předpisy. Bohužel kvůli okolnostem, které nemůžeme ovlivnit, se může stát, že nebudeme schopni dodržet dodací lhůty. Jsme vděčni našim zákazníkům za trpělivost a podporu během této kritické doby. Náš tým dělá vše, co je v jeho silách, aby naše přepravní služby byly těmito událostmi co nejméně ovlivněny.