שחרור ממכס

בצעו זאת כראוי לשינוע מהיר

המפתח לטיפול נטול בעיות במכס הוא חשבונית מיסים מלאה ונכונה. רשויות המכס צריכות זאת להערכת מסים והיטלים אפשריים. מילוי נכון שלהן מסייע למניעת עיכובים.

דוגמה לחשבונית מיסים

כדי לעזור לכם למלא את החשבונית המסחרית שלכם, הכנו תבנית קלה לשימוש. שימו לב: תבנית זו מיועדת להדרכה ומהווה דוגמה בלבד. מילוי והגשה של החשבונית המסחרית הם באחריותה של הישות החותמת.

המרכיבים החשובים בחשבונית המיסים

מה כלול במשלוח שלכם?

 

תיאור הטובין

התיאור מספק לרשויות המכס אינדיקציה ברורה של מה שכלול במשלוח שלכם. התיאור אמור להסביר מה סוג הטובין, ממה הוא עשוי ולמה זה משמש (אם רלוונטי). עליו להיות ברור ולתאר את כל הפריטים הכלולים במשלוח.

 

מספר פרט המכס (קוד תעריף)

מערכת פרטי המכס מסווגת טובין כדי שרשויות המכס ידעו אלו מסים, היטלים ובקרות עשויים לחול. זהו מידע אופציונלי שאיננו מחייב אתכם, אך הוספת מספר פרט המכס עוזרת לזרז את השחרור מהמכס.

$

העריכו את שווי המשלוח שלכם בצורה נכונה

אפילו אם הפריט הוא דוגמית עדיין יש לו ערך, לכל הפחות של עלויות הייצור. על הערכת השווי להיות מדויקת ככל האפשר. אם המכס מפקפק בהערכת השווי שלכם זה עלול לגרור עיכובים וקנסות. טיפ נוסף, פרטו את ערך הטובין במטבע אותה אתם מציינים בחשבונית.

ארץ המקור

מתארת את המקום בו יוצרו הטובין. זה עשוי להיות שונה מהמקום ממנו הטובין נשלחים. במקרים מסוימים ייתכן שתידרש תעודת מקור. למידע נוסף על תעודת מקור, צרו קשר עם לשכת המסחר המקומית שלכם.

בחרו את תנאי המכר הנכונים

יש למלא את תנאי המכר (Incoterms) בכל חשבונית מסחרית. Incoterms® 2010 הם סטנדרטים מקובלים בעולם שנקבעו על ידי לשכת המסחר העולמית. הם מאפשרים לרשויות המכס לזהות את הבעלים של המשלוח בכל נקודת זמן במסע.

אם יש לכם חוזה מכר, תנאי המכר יצוינו בו. אם אין לכם חוזה מכר, עליכם לבחור את אחד מתנאי המכר הרלוונטיים למשלוחים שלכם, לשינוע ביבשה או באוויר. לדוגמא, DAP (נמסר במקום) פירושו שאתם כשולחים משלמים עבור המשלוח, אך המקבל אחראי על המסים וההיטלים.

עברו את תהליך המכס ללא בעיות

כעת תוכלו לראות איך לעבור דרך המכס ללא בעיות עם חשבונית מסחרית נכונה. תוכלו למלא חשבונית משלכם או לחסוך זמן ולהשתמש בתבנית החשבונית המסחרית שלנו.