חשבונית מסחרית

טיפ חזק למעבר חלק

המפתח למעבר חלק במכס הוא חשבונית מסחרית מלאה ומדויקת. רשויות המכס זקוקים לה להערכת מסים והיטלים אפשריים. מילוי תקין של פרטי החשבונית עוזר למנוע עיכובים.

תבנית של חשבונית מסחרית

כדי לעזור לכם למלא את החשבונית המסחרית שלכם, הכנו תבנית פשוטה לשימוש. שימו לב: התבנית מסופקת למטרות הדרכה ללקוחות. מילוי והגשת החשבונית המסחרית הן באחריותו של החתום עליה.

יסודות החשבונית מסחרית

מה נמצא במשלוח שלכם?

 

תיאור הסחורות

התיאור נותן לרשויות המכס אינדיקציה ברורה על מה נמצא במשלוח שלכם. על התיאור להסביר מהי הסחורה, ממה היא עשויה ועבור מה היא משמשת (אם רלוונטי). הוא צריך להיות ברור ולתאר את כל הפריטים הכלולים במשלוח.

 

קודים לתעריפי מכס

השיטה ההרמונית של קודי המכס (HS Codes) מסווגת סחורות כך שרשויות המכס ידעו אילו מיסים, הטלים ובקרות חלים עליהן. זה נתון לבחירה, אך מתן קוד עוזר לזרז את השחרור מהמכס.

$

העריכו את המשלוח שלכם במדויק

גם אם הפריט הוא דוגמית, מתנה או החזר, עדיין יש לו ערך של עלויות הייצור לכל הפחות. על הערך להיות מדויק ככל האפשר אם המכס יטיל ספק בהערכה שלכם, זה עשוי לגרום לעיכובים וקנסות. עצה נוספת - ציינו את ערך הסחורות באותו המטבע שציינתם החשבונית.

מדינת מקור

כאן מתואר היכן מיוצרות הסחורות. זה יכול להיות שונה במקום ממנו נשלחות הסחורות. במקרים מסוימים, תידרש תעודת מקור. למידע נוסף על תעודת מקור, צרו קשר עם לשכת המסחר המקומית שלכם.

בחרו את תנאי המכר הנכונים

עליכם למלא את תנאי המכירה (תנאי מכר) בכל חשבונית מסחרית. תנאי המכרIncoterms® 2010 מהווים תקן מוכר בכל העולם ונוסדו על ידי לשכת המסחר הבינלאומית. הם מאפשרים לרשויות המכס לזהות את בעל המשלוח בכל רגע במסלול שלו.

אם יש לכם חוזה מכירה, יצויינו בו תנאי המכר. אם אין לכם חוזה מכירה, עליכם לבחור באחד מתנאי המכר החלים על המשלוחים שלכם להובלה באוויר או ביבשה. לדוגמא, משמעות (DAP (Delivered at Place, היא שאתם כשולחים משלמים על השילוח, אך הנמען הוא האחראי לשלם מיסים והטלים.

לעבור את המכס בצורה חלקה

כעת תוכלו לראות כיצד ניתן לעבור את המכס בצורה חלקה עם חשבונית מסחרית נכונה. אתם יכולים למלא חשבונית מסחרית משלכם, או לחסוך זמן ולהשתמש בתבנית החשבונית המסחרית שלנו.

בעצם הביקור והשימוש באתר זה, אתם מסכימים להצבת קבצי עוגיות (Cookies) ידי TNT ושותפיה. גלו עוד