הונאה באינטרנט

כיצד לפעול במקרה של הונאה באינטרנט. TNT מודעת לכך שישנם נוכלים העלולים להשתמש בזהות שלה באתרי אינטרנט ובהודעות דוא"ל לצורך הטעיית קונים באינטרנט.

ההודעות השקריות כוללות בדרך כלל בקשות לתשלום מקדמה בהעברה בנקאית על סחורות שהוזמנו באינטרנט לפני שליחתן, כביכול, על ידי TNT. לפעמים הן בקשות לתשלום מקדמה לפני קבלת פרס בהגרלה כלשהי, או מפתחות לדירה.

 

TNT אינה מספקת שירותי נאמנות (escrow) (שירותי צד שלישי). אם התבקשתם להעביר תשלום מראש עבור שירות כאמור דרך Western Union או דרך סוכנויות דומות, סימן שזו הונאה.

 

אנו מייעצים לכלל לקוחותינו להיזהר מבקשות כאלה לתשלומי מקדמות מקוונים. ציון מספר המטען (או מספר מעקב) אינו מהוה הוכחה לכך שהמטען אכן נמצא ברשות TNT או בשליטתה.

 

אם אתם חושדים במהימנות ההודעה שהגיעה מ-TNT או שאינכם בטוחים ש-TNT אכן מובילה מטען המיועד אליכם, פנו למחלקת שירות הלקוחות שלנו בארץ מגוריכם. ניתן לאתר את מספר הטלפון הרלוונטי (המקומי) של שירות הלקוחות באתר האינטרנט של TNT הרלוונטי לאותה מדינה.

 

TNT עושה את מרב המאמצים למנוע מעשי הונאה שכאלה. מחלקת שירות הלקוחות, מחלקת האבטחה והמחלקה המשפטית של TNT עובדות יחד, מודיעות ללקוחות על הונאות ומנטרלות אותן. נוסף על כך, אנו משתפים פעולה עם ארגונים לאומיים ובינלאומיים (כולל ממשלות, Western Union‏, eBay, הלשכה למסחר הוגן בבריטניה) כדי לעזור למנוע הונאות באינטרנט.

כיצד עליכם לפעול אם אתם חוששים שנפלתם קורבן להונאה

כדי להביא לסגירה מהירה ככל שניתן של אתרי אינטרנט וכתובות דוא"ל המעורבים בהונאה ולמנוע הונאות נוספות, נבקשכם להעביר אלינו את הודעת הדוא"ל השקרית אל e-crime@fedex.com. שימו לב: כשנקבל מכם את הודעת הדוא"ל לא נשלח אליכם כל אישור או תשובה.

 

כמו כן, אנו מציעים כי תדווחו על המקרה למשטרה. כבר קרו מקרים שדיווחים כאלה הובילו למעצרים.

כיצד TNT נלחמת בהונאות

לקוחות המקבלים הודעות שקריות מתבקשים להעביר אלינו מידע רב ככל האפשר. מידע זה מועבר הלאה למחלקת האבטחה העולמית, המרכזת את כל הראיות. אנו עושים שימוש במידע זה בעת הפנייה לחברות המארחות את אתרי האינטרנט או את כתובות הדוא"ל המעורבים בהונאה. אנו עובדים עם רוב ספקי האינטרנט הגדולים ISPs), כולל מיקרוסופט, יאהו ו-AOL). בדרך כלל, כש-TNT Express שולחת לספקי האינטרנט את המסמכים, הם נוקטים פעולה תוך 24 עד 48 שעות. מאמצים משולבים אלה הביאו כבר לסגירתם של יותר מ-1,500 אתרי אינטרנט וכתובות דוא"ל שהיו מעורבים בהונאות. במהלך הטיפול אנו מעניקים ייעוץ ותמיכה ללקוח בנוגע לפנייה למשטרה, אם הלקוח מחליט לדווח על המקרה. כבר קרו מקרים שדיווחים כאלה הובילו למעצרים.

הגברת המודעות

TNT מקפידה מזה שנים ליידע וללמד את צוות שירות הלקוחות על בעיות הפשיעה האלקטרונית שהיא נתקלת בהן. אמצעים פנימיים ומסמכים אלה מצליחים להעלות את מודעות החברה לפשיעה אלקטרונית. המאמצים ננקטים במספר מישורים כולל:
 

  • פגישות בין מחלקת האבטחה והתאימות העולמית ומחלקת שירות הלקוחות
  • פרסום של עלונים באופן שוטף
  • פרסום תשובות לשאלות נפוצות של לקוחות
  • מדריכי עזר לשירות הלקוחות לאיתור אירועי פשיעה אלקטרונית והטיפול בהם

רכישה במכרזים מקוונים ועוד נושאים הקשורים לאינטרנט

אם ביצעתם רכישה באינטרנט באמצעות eBay, אנחנו ממליצים שתקראו את המידע על השימוש בשירותי התשלום במרכז האבטחה של eBay.
 

גם Western Union מספקת הנחיות בנוגע למודעות להונאות באתר האינטרנט העולמי שלה.

בעצם הביקור והשימוש באתר זה, אתם מסכימים להצבת קבצי עוגיות (Cookies) ידי TNT ושותפיה. גלו עוד