תנאים והגבלות של TNT שלפיהם מבוצעת הובלה אווירית עבור אירופה

(בתוקף החל מהתאריך 15 ביולי 2024)

1. יישום.

1.1 תנאים אלה חלים על הובלת משלוחים שמקורם באירופה, ובין ובתוך מדינות וטריטוריות באירופה. תנאים אלה אינם חלים על משלוחים בתוך גרמניה (intra-Germany) ובתוך פולין (intra-Poland), שעבורם חלים תנאים והגבלות נפרדים ומקומיים שלפיהם מבוצעת הובלה. בשווקים מסוימים, תקנות דואר או תנאים מקומיים עשויים לחול במקום תנאים אלה או בנוסף להם (במקרה כזה, הם זמינים ב-TNT.com במדינות ובטריטוריות הרלוונטיות). משלוחים שמקורם מחוץ לאירופה כפופים לתעריפים מקומיים ולתנאים ולהגבלות של חברת הבת של TNT, לסניף או לקבלן העצמאי שקיבל את המשלוח. משלוחים שמוחזרים כפופים לתנאים ולהגבלות הרלוונטיים למדינה או לטריטוריה שמהם מוחזר המשלוח. לקבלת מידע נוסף על כל חלק שהוא משירותי TNT, עיין ב-TNT.com.

1.2 ההובלה הבינלאומית של משלוח דרך האוויר תהיה כפופה לאמנת מונטריאול או לאמנת ורשה, כפי שרלוונטי. ההובלה הבינלאומית של משלוח דרך היבשה תהיה כפופה ל-CMR, כפי שרלוונטי. משלוחים המובלים בהובלה מקומית (בין מיקומים שצוינו במדינה אחת) כפופים לחוקי מדינה זו, לתנאים אלה ולכל ההתניות והכללים המקומיים והרלוונטיים של TNT שלפיהם מבוצעת הובלה.

1.3 הגרסה המקוונת האחרונה של תנאים אלה שפורסמה ונשמרת באתר TNT.com המקומי הרלוונטי גוברת על כל גרסה ישנה יותר או אחרת של התנאים, ומחליפה אותה. השולח, על-ידי מסירת משלוח ל-TNT, מסכים לתנאים הנמצאים בתוקף באותה עת. TNT שומרת לעצמה את הזכות לתקן תנאים אלה או להוסיף להם באופן חד-צדדי ובכל עת.  

1.4 במקרה של סתירה בין תנאים אלה לכל תיעוד הובלה אחר של TNT, לרבות התנאים וההתניות בכל שטר מטען אווירי של TNT, רשימת מטען (מניפסט) או תווית משלוח, תנאים אלה גוברים במידה שאינם מתנגשים עם האמנות הרלוונטיות, או חוקי חובה רלוונטיים אחרים, לרבות תקנות דואר מקומיות רלוונטיות.

1.5 השירותים הזמינים ניתנים לשינוי או להשעיה על-ידי TNT מעת לעת. שינוי או השעיה כאלה חלים על משלוחים שהועברו אל TNT לאחר תאריך זה. פרטים לגבי השירותים הנוכחיים זמינים ב-TNT.com.

1.6 בתנאים אלה, כל ההחלטות של TNT מתבצעות לפי שיקול הדעת הבלעדי של TNT.

2. הגדרות. 

המונח “שטר מטעןאווירי” או “שטר מטען” מתייחס לכל מסמך הובלה, רשימת מטען (מניפסט), שטר מטען, תווית, חותמת, רשומה אלקטרונית או פריט דומה של משלוח שנעשה בו שימוש במערכת ההובלה של TNT כדי ליזום תנועה של משלוח. 

המונח “שירותיםנוספים” מתייחס לכל השירותים שאינם שירותי הובלה.

המונח “משלוחיB2C” מתייחס למשלוחים שמבוצעים בהתאם לעסקה מסחרית בין עסק-שולח (שפועל למטרות מקצועיות) לצרכן פרטי-נמען (שאינו פועל למטרות מקצועיות).

המונח “יוםעסקים” מתייחס לכל יום שבו עסקים במדינה, בטריטוריה או באזור של מקור המשלוח, או במדינה או באזור של יעד המשלוח, פתוחים לעסקים. ימי עסקים וחופשות עשויים להשתנות בהתאם למדינה, לטריטוריה או לאזור. צור קשר עם TNT לקבלת מידע על התחייבויות למסירה שעשויות להיות מושפעות.

המונח “מסירה עסקית” מתייחס למסירה המתבצעת לאתר מסחרי או עסקי, להוציא (א) בתים או בתי מגורים פרטיים, (ב) מיקומים שבהם עסק מופעל מהבית או מבית מגורים שהוגדר על-ידי השולח כמקום מגורים וכן (ג) משלוחי B2C.

המונח “חיובים” מתייחס לחיובים עבור הובלה וכל חיוב נוסף אחר שנקבע או שהוטל בהתאם לתנאים אלה מעת לעת, לרבות דלק וחיובים נוספים אחרים, עמלות שירות של שחרור ממכס, חיובים נוספים, חיובי חבות מורחבת או ביטוח, חיובי החזרה, עמלות טיפול מיוחד, מכסים ומסים, חיובי יבוא וייצוא נוספים ועלויות נוספות שמחויבות על-ידי TNT באופן סביר אשר קשורות להובלת משלוח. פרטים על כל החיובים הנוספים האחרים זמינים ב-tnt.com. TNT תגבה מסי ערך מוסף על החיובים שלה, בהתאם לחוקים ולתקנות החלים.

המונח "CMR" מתייחס לאמנה בדבר חוזה להובלה הבינלאומית של סחורות דרך היבשה - 1956, כפי שתוקנה בשנת 1978. 

המונח"תנאים" מתייחס לתנאים ולהתניות אלה שלפיהם מבוצעת הובלה, כפי שהם מתעדכנים ב-TNT.com מעת לעת. 

המונח "אמנות" מתייחס לאמנת ורשה, לאמנת מונטריאול ול-CMR ביחד.

המונח "ערך מוצהר למכס" מתייחס למחיר המכירה או עלות ההחלפה של תכולת המשלוח, כנדרש למטרות שחרור מהמכס.

המונח "זמן התחייבות למסירה" מתייחס לזמן ההתחייבות למסירה שפורסם עבור שירות TNTאו לזמן ההתחייבות למסירה שהוצהר על-ידי שירות הלקוחות של TNT בעבור המשלוח, תוך התחשבות בסוג הסחורה שנשלחת, התאריך, היעד המדויק, המשקל וערך המשלוח.

המונח "חבות מורחבת" מתייחס לערך שצוין על-ידי השולח בשטר המטען, ומהווה את סכום החבות המרבי של TNT בנסיבות שבהן TNT נושאת בחבות במסגרת אמנה או חוק מקומי רלוונטיים, בנוגע למשלוח שעבורו השולח משלם את העמלה הדרושה. 

המונח "אירופה" מתייחס לאלבניה, ארמניה, אוסטריה, אזרבייג'ן, בלרוס, בלגיה, בוסניה והרצגובינה, בולגריה, קרואטיה, קפריסין, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גיאורגיה, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, אירלנד, ישראל, איטליה, לטביה, ליטא, לוקסמבורג, מקדוניה הצפונית, מלטה, מולדובה, מונטנגרו, הולנד, נורווגיה, פולין, פורטוגל, רומניה, רוסיה, סרביה, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוודיה, שווייץ, טורקיה, בריטניה ואוקראינה, ביחד. 

המונח "ביטוח" מתייחס לערך שצוין על-ידי השולח בשטר המטען, ומהווה את סכום הסיכון המרבי שאותו TNT לוקחת על עצמה, בנוגע למשלוח שעבורו השולח משלם את העמלה הדרושה.

המונח "דליפה" הוא בעל משמעות המוגדרת בסעיף 7 (הכנה למשלוח).

המונח "אמנת מונטריאול" מתייחס לאמנת מונטריאול מתאריך 28 במאי 1999, ולכל הפרוטוקולים הרלוונטיים העוקבים. 

המונח "חבילה" מתייחס לכל חבילה או יחידה הנמסרות על-ידי שולח ל-TNT לצורך הובלה ומתקבלות מהשולח על-ידי TNT.

המונח "פריטים אסורים" מתייחס לפריטים ולסוגי המשלוחים שנקבעו בסעיף 10 (פריטים אסורים) של תנאים אלה.

המונח "נמען" מתייחס לאדם הטבעי או ליישות המשפטית שצוין/ה על שטר המטען בתור נמען המשלוח.

המונח "משלוח לכתובת מגורים" מתייחס למשלוח המיועד לכתובת מגורים או לבית פרטי, כולל מיקומים שבהם עסק מנוהל מתוך כתובת מגורים או בית פרטי, או משלוח שבו הצהיר השולח על כתובת המסירה ככתובת מגורים.

המונח "שולח" מתייחס לאדם הטבעי או ליישות המשפטית שצוין/ה על שטר המטען האווירי כשולח המשלוח.

המונח "שירותים" מתייחס לשירותים נלווים ולשירותי הובלה ביחד. 

המונח "משלוח" מתייחס לחבילה אחת או יותר, שמועברות באמצעות שטר מטען יחיד.

המונח "TNT" מתייחס לחברת Federal Express Corporation, החברות הבנות, הסניפים והחברות המשויכות שלה, והעובדים והסוכנים שלהם (במידה הרלוונטית).

המונח "מספר חשבון TNT" או "חשבון TNT" מתייחס למספר שהונפק על-ידי TNT ללקוח מסוים, שנועד להבטיח את סיכום הפעילות בחשבון באמצעות המערכת של TNT ואת חיוב המשלם כראוי.

המונח "חיובי הובלה" מתייחס לתעריפים הנקבעים להובלת משלוח על-ידי TNT בהתאם לתנאים אלה מעת לעת, להוציא חיובים אחרים או חיובים נוספים אחרים שניתן לקבוע או להטיל, כגון חיובי דלק, עמלות שחרור ממכס, חיובי חבות מורחבת או ביטוח, חיובים נלווים, עמלות טיפול מיוחד, מכסים ומסים, חיובי יבוא וייצוא נוספים וחיובים נוספים אחרים.

המונח "שירותי הובלה" מתייחס לשירותים עבור הובלת משלוח המוצעים ומתבצעים על-ידי TNT בכפוף לשטר מטען של TNT, להוציא שטרי מטען אווירי של FedEx.  

המונח "פריטים ייחודיים" מתייחס לפריטים שלא חלים עליהם ביטוח או חבות מורחבת בשל טבעם, לרבות אבנים יקרות, מתכות יקרות, תכשיטים, רהיטים לא מוגנים, זכוכית, כלי חרסינה, חפצי אמנות, עתיקות, פרוות, פריטי אספנים, כלי נגינה, מסמכים חשובים לרבות דרכונים, טלפונים חכמים, שעונים חכמים, טאבלטים, מחשבים נישאים, מסכים אלקטרוניים, מסכי פלזמה, סרטי צילום, קלטות, דיסקים, כרטיסי זיכרון או כל טובין אחרים הכוללים נתונים או תמונות.

המונח "אמנת ורשה" מתייחס לאמנת ורשה מהתאריך 12 באוקטובר 1929, כפי שתוקנה על-ידי פרוטוקול האג מהתאריך 28 בספטמבר 1955, ובכל הפרוטוקולים הרלוונטיים העוקבים, וכן אמנת גוודלחרה ממתאריך 18 בספטמבר 1961. 

3. חיובים.

חיובי ההובלה החלים על המשלוח נקבעו בכרטיסי התעריפים (rate cards) של TNT, או בהתאם להסכמה מפורשת אחרת בהסכם שירותי הובלה רלוונטי של TNT. הצעות מחיר שסופקו על-ידי TNT עבור חיובים או שירותים מהוות הערכות בלבד, בהתבסס על המידע שסופק על-ידי השולח. החיובים הסופיים והשירותים עשויים להשתנות בהתבסס על המשלוח שנמסר בפועל ועל היישום של תנאים אלה. TNT לא תישא בחבות כלשהי כתוצאה מחוסר התאמה כלשהו בין חיוב או הצעת מחיר לשירות שנתנו לפני מסירת המשלוח לבין החיובים שהופקו בפועל למשלם וגם לא יבוצע שינוי, החזר כספי או אשראי מכל סוג שהוא בשל חוסר התאמה כאמור. החיובים החלים הם אותם חיובים רלוונטיים ותקפים במועד שבו נוצר הסכם שירותי ההובלה של TNT הרלוונטי, בכפוף לזכותה של TNT לשנות את החיובים, כולל חיובי ההובלה, שנקבעו בכרטיסי התעריף של TNT מעת לעת וללא הודעה מראש.

4. דלק וחיובים נוספים אחרים.

TNT שומרת לעצמה את הזכות להטיל ולשנות את חיוב הדלק שלה וחיובים אחרים שנקבעו בכתובת TNT.com מעת לעת וללא הודעה מראש. משך תוקפם וסכומם של שינויים אלה ייקבעו על-ידי TNT. השולח, על-ידי מסירת משלוח ל-TNT, מסכים לשלם את החיוב(ים) הנמצא(ים) בתוקף באותה עת. פרטים לגבי החיובים הנוספים הנוכחיים זמינים באתר TNT.com.

5. התאמות חשבונית ומשקל נפחי. 

5.1 TNT מחייבת בגין הגבוה מבין: המשקל המוצהר או המשקל בפועל של המשלוח, או המשקל הנפחי (ממדי) המוצהר או המשקל הנפחי בפועל של המשלוח.  המשקל הנפחי (ממדי) מחושב בהתאם למשוואת ההמרה הנפחית שנקבעה בכרטיס התעריפים (Rate card) של TNT או בכתובת TNT.com, כפי שרלוונטי. TNT רשאית לבדוק את המשקל בפועל ו/או הממדים בפועל (הנפח) של המשלוח ו/או את מספר הפריטים בתוך המשלוח, ואם הוא גבוה מהמשקל ו/או הממדים (הנפח) ו/או מספר הפריטים המוצהר, השולח מסכים כי המשקל בפועל של המשלוח ו/או המשקל הנפחי (ממדי) בפועל של המשלוח, הגבוה מביניהם, ישמש לצורך חישוב החיובים של TNT.  

5.2 TNT עשויה לערוך ביקורת של כל שטר מטען כדי לאמת את שירות ההובלה שנבחר, את המשקל של המשלוח/החבילה או את מספר החבילות במשלוח. אם שירות ההובלה שנבחר, המשקל בפועל ו/או המשקל הנפחי (ממדי) או מספר החבילות שצוינו בשטר המטען שגויים, TNT רשאית לבצע תיקונים לשטר המטען.

5.3 TNT עשויה לבצע התאמות של החשבונית ותהיה זכאית לחייב בעמלת טיפול מיוחד עבור הצורך בביצוע תיקונים בשטר המטען. השיטות המשמשות והחיובים החלים על תיקונים או התאמות אלה זמינים לפי בקשה. 

6. חיוב. 

6.1 חשבוניות עבור חיובי הובלה וחיובים קשורים נדרשות לתשלום באופן עקרוני, ללא ניכוי במקור או קיזוז, תוך 30 יום מתאריך החשבונית. עבור מדינות מסוימות, עשויים לחול תנאי תשלום שונים. פירוט זמין לפי בקשה. חשבוניות בגין מכסים, מסים וחיובים קשורים אחרים נדרשות לתשלום עם קבלתן. על אף האמור לעיל, TNT שומרת לעצמה את הזכות לדרוש תשלום מראש על כל חיוב. באופן עקרוני, TNT תחייב את כל המשלוחים למפרע שבוע מתאריך האיסוף, אלא אם הוסכם במפורש אחרת. החשבוניות של TNT אינן כוללות עותק של אישור מסירה.

6.2 כשהדבר מותר על פי חוק, TNT יכולה לספק חשבוניות אלקטרוניות כסטנדרט, אלא אם המשלם מעלה במפורש דרישה אחרת. 

6.3 TNT שומרת לעצמה את הזכות לשייך תשלומים לחשבוניות הישנות ביותר תחילה, במקרים שבהם שיטות תשלום מועדפות אינן בשימוש או שפרטי התשלום לא סופקו ביחד עם התשלום.

6.4 במקרה של איחור בתשלום, TNT שומרת לעצמה את הזכות להחיל עמלת תשלום מאוחר, ריבית על תשלום מאוחר ועלויות אדמיניסטרטיביות עבור תשלום מאוחר כזה. במקרה כזה, TNT עשויה להחיל את העמלות הרלוונטיות, עלויות ו/או תעריפי ריבית כפי שקבעה TNT ובהתאם לחוקי האיחוד האירופי או החוקים המקומיים הרלוונטיים בדבר תשלום מאוחר. 

6.5 אם תשלום צריך להתבצע באמצעות חיוב של חשבון TNT, הגורם שיוזם את המשלוח מוכרח להזין מספר חשבון TNT תקף ועדכני בשטר המטען על מנת ש-TNT תקבל את המשלוח. חיובים לחשבון TNT עשויים להיות בצורה של: 

א. (“Bill Sender” או “Bill Shipper”) "חיוב שולח": TNT תחייב את חשבון TNT של השולח. 

ב. (“Bill Recipient” or “Bill Consignee”) "חיוב נמען" או "חיוב מקבל": TNT תחייב את חשבון TNT של הנמען. קביל להובלה למיקומים נבחרים בלבד.

6.6 ללא קשר לכל הוראת תשלום או כל תנאי נוגד אחר, השולח (או הגורם היוזם עסקת משלוח יבוא, כפי שהמקרה עשוי להיות) יישאר תמיד האחראי האולטימטיבי לתשלום החיובים, ובנסיבות שבהן הנמען מסרב לשלם.

6.7 מחלוקות הקשורות לחשבוניות צריכות להישלח על-ידי השולח או הנמען, בהתאמה, אל TNT לא יאוחר מ-(א) 30 יום ממועד החשבונית או (ב) תאריך המועד לתשלום החשבונית, המאוחר מבין השניים. TNT תכיר בהגשת המחלוקת אך ורק אם הפרטים הבאים מצוינים בה: (א) מספר החשבונית, (ב) מספר שטר המטען וכן (ג) סיבה למחלוקת.

6.8 מכסים ומסים. אם רלוונטי, עשויים להיות מוטלים מכסים ומסים וחיובים קשורים אחרים על תכולת משלוחים. אם TNT מעבירה מכסים, מסים ועמלות אחרות לסוכנות המכס בשם המשלם, המשלם יחויב בעמלת שירות שחרור ממכס על בסיס תעריף קבוע או על בסיס אחוז מהסכום הכולל שהועבר (הגבוה מביניהם). TNT לא נדרשת להעביר תשלום של מכסים, מסים וחיובים קשורים אחרים, ועשויה לחייב את השולח, או את הנמען לשלם ל-TNT לפני ש-TNT מסלקת את החבות בגין מכסים, מסים וחיובים קשורים אחרים. הנמען יחויב בגין מכסים ומיסים אלה אלא אם TNT תקבע אחרת. בנסיבות מסוימות אחרות, השולח עשוי להיות מחויב במכסים ומסים כאלה, לרבות במקרה שבו המשלוח נשלח אל אתר צד שלישי שבו הנמען אינו תושב. חשבוניות בגין מכסים, מסים וחיובים קשורים אחרים נדרשות לתשלום עם קבלתן. פרטים נוספים זמינים בסעיף 13 (שחרור ממכס) ולפי בקשה.

6.9 המרת מטבעות. יש לשלם את החשבוניות של TNT במטבע הנקוב בחשבונית או במטבע המקומי לפי שערי המרה שמספקת TNT מעת לעת.

7. הכנת משלוח.

7.1 הגבלות גודל ומשקל. הגבלות גודל ומשקל של חבילה ומשלוח משתנות בהתאם לשילוב של מדינת המקור ומדינת היעד, ובהתאם לשירות. 

7.2 משלוח מרובה חבילות. אין הגבלה על המשקל המצטבר של משלוחים מרובי פריטים כל עוד כל חבילה נפרדת הנכללת במשלוח לא חורגת מהגבלת המשקל לחבילה שמוגדרת עבור היעד. 

7.3 משלוחים גדולים במיוחד. משלוחים החורגים מהגבלות המשקל הספציפיות של השירות המפורטים בהנחיות להכנת המשלוח ב-TNT.com דורשים תיאום מראש עם TNT. TNT שומרת לעצמה את הזכות לסרב לחבילות או משלוחים ש-TNT מחשיבה לבלתי מתאימים או לגדולים במיוחד, כפי שמתואר ביתר פירוט בהנחיות להכנת המשלוח ב-TNT.com. 

7.4 אריזה. השולח נדרש להכין ולארוז את כל החבילות להובלה בטוחה בהתאם לטיבם ולגודלם של הטובין, מתוך הנחה שהטובין יטופלו באופן הרגיל להובלה ולסביבת מרכזי מיון. כמו כן, השולח נדרש להכין ולארוז את כל החבילות באופן התואם לכל ההנחיות של TNT ולכל האמנות, החוקים, התקנות והכללים החלים, לרבות אלה שעוסקים באריזה, בסימון ובתיוג. 

7.5 השולח נדרש להגן באופן הולם, באמצעות אריזה מתאימה, על כל פריט שעלול להינזק כתוצאה משינויים פוטנציאליים כלשהם בתנאי ההובלה, כמו שינויי טמפרטורה או לחץ אטמוספרי. TNT לא תישא כל חבות שהיא בגין נזק שנגרם כתוצאה משינויים בטמפרטורה או בלחץ.

7.6 TNT לא מספקת הובלה עם בקרת טמפרטורה, אלא אם כן הוסכם במפורש אחרת. אלא אם כן הוסכם במפורש, TNT לא מחויבת להוסיף קרח יבש למשלוחים או לספק שירותים של הקפאה מחדש, וזאת למרות כל הצהרה שתינתן, בעל-פה או בכתב מהלקוח או מ-TNT. אם הנמען מסרב לקבל חבילה, או שהחבילה דולפת, נפגמת או מדיפה ריח (ביחד, "דליפה"), החבילה תוחזר לשולח, אם הדבר אפשרי. אם השולח מסרב לקבל את החבילה בחזרה, או אם לא ניתן להחזיר את החבילה עקב הדליפה, השולח יישא בחבות ומסכים לפצות ולשפות את TNT בצורה אחרת בגין כל העלויות, האגרות וההוצאות שנגרמו לה בקשר לניקוי והשלכה של החבילה. קבל מידע נוסף בסעיף 8 (סירוב או דחייה של משלוחים).

7.8 סימון. השולח אחראי למלא כהלכה את כל הפריטים הדרושים של שטר המטען. יש לסמן בצורה ברורה ועמידה כל משלוח עם השם, הרחוב, העיר והמדינה, כולל המיקוד, הן של השולח והן של הנמען. עבור משלוחים בינלאומיים, יש לציין את שם המדינה שבה המשלוח נמסר ל-TNT. השולח מוכרח לצרף את שטר המטען וכל תווית נדרשת אחרת (לדוגמה, משקל כבד) במיקום בולט על המשטח החיצוני של המשלוח אשר ניתן לראותו בבירור. 

פרטים נוספים על הכנת משלוחים זמינים בכתובת TNT.com או לפי בקשה. 

8. סירוב או דחייה של משלוחים.

TNT שומרת לעצמה את הזכות לסרב, להחזיק, לבטל, להשהות או להחזיר כל משלוח שהוא, בכל עת אם הדבר נדרש לפי חוק (כולל בקרות יצוא, סנקציות, חוקי ותקנות מכס), ו/או אם לדעת TNT המשלוח עשוי לגרום נזק או עיכוב למשלוחים, טובין או אנשים אחרים; אם ההובלה של המשלוח אסורה על‑פי חוק או מהווה הפרה של תנאי כלשהו מתנאים אלה; אם בחשבון TNT של האדם או של הישות שאחראים לתשלום אין מספיק אשראי; אם נפח או סוג המשלוח חורגים באופן משמעותי מנפח או מסוג המשלוח שצוינו במקור על‑ידי השולח ל‑TNT; או מכל סיבה אחרת. עצם העובדה ש‑TNT מקבלת משלוחים לא מהווה הוכחה לכך שמשלוחים אלה, כולל תכולתם ואיכותם, תואמים לחוקים ולתקנות החלים או לתנאים האלו. 

9. בדיקת משלוחים.

9.1 לפי בקשה של הרשויות המתאימות, או לפי שיקול דעתה של TNT ובהתאם לחוקים ולתקנות החלים, TNT רשאית לפתוח ולבדוק כל משלוח. 

9.2 בהתאם לחוקים ולתקנות החלים, ייתכן ש-TNT תידרש לבצע סריקות שונות של המשלוחים. השולח מוותר בזאת על כל תביעה אפשרית בגין נזקים או עיכובים כתוצאה מסריקות כאלו. 

10. פריטים אסורים.

TNT אוסרת על משלוח הפריטים הבאים לכל יעד, והשולח מסכים לא לשלוח אותם, אלא אם הוסכם במפורש אחרת על ידי TNT (הגבלות נוספות עשויות לחול בהתאם למקור וליעד):

א. נשק חם, כלי נשק, תחמושת וחלקיהם. בכך נכללים, בין היתר, אקדחים, סכיני קפיץ, סכיני פרפר, מקלות הליכה עם חרב, אגרופנים וטייזרים; 

ב. מכונות להדפסת תלת ממד שתוכננו לשם ייצור נשק חם, או שפועלות אך ורק לצורך זה;

ג. חומרי נפץ (חומרי נפץ מסוג class 1.4 עשויים לקבל אישור למיקומים מסוימים ומהם; מידע נוסף ניתן לקבל על פי בקשה), זיקוקין ופריטים אחרים בעלי אופי נפיץ או דליק;

ד. פריטים הדומים לפצצה, לרימון יד או להתקן או כלי נשק נפיץ אחר. בכך נכללים, בין היתר, מוצרים אינרטיים כגון העתקים, אקדחי צעצוע, פריטים חדשניים, עזרי אימון ועבודות אומנות; 

ה. פריטים צבאיים שמקורם בכל ארץ שבה נדרש רישיון בהתאם לפיקוח על היצוא; 

ו. גופות אנושיות, איברים של בני אדם או חלקי גוף אנושיים, עוברים של בני אדם ובעלי חיים, אפר של שרידי אדם או שרידי אדם שהוצאו מהקבר; 

ז. בעלי חיים בעודם בחיים, כולל חרקים וחיות מחמד;  

ח. גופות בעלי חיים, בעלי חיים מתים או בעלי חיים שפוחלצו. אלה כוללים, בין היתר, פרוות של בעלי חיים, שנהב ומוצרים הקשורים לשנהב וכן פריטים אחרים מעולם החי;  

ט. צמחים וחומרים צמחיים כולל סידורי פרחים (סידורי פרחים מאושרים למדינות ושטחים מסוימים ומהם, כולל הולנד לארה"ב, וכל מדינות אמריקה הלטינית; מידע נוסף ניתן לקבל לפי בקשה);  

י. מזונות מתכלים, ומזונות ומשקאות המחייבים קירור או בקרה סביבתית אחרת; 

יא. פורנוגרפיה וחומרי תועבה. אלה כוללים, בין היתר, בובות (כולל בובות מין); 

י"ב. כסף, כולל, בין היתר, מזומן ושווה ערך מזומן (לדוגמה, אמצעים סחירים, שטרות, שטרי מניה, אגרות חוב ומכתבי אשראי), מטבעות לאספנות ובולים; 

י"ג. כרטיסי הגרלה ומכשירי הימורים במקומות שבהם הימורים אסורים לפי החוק; 

נ'. פסולת כפי שהוגדרה בחוק ובתקנה החלים. היא כוללת, בין היתר, אשפה להשלכה, פסולת רפואית (כגון מזרקים ומחטים תת-עוריים, ציוד רפואי מזוהם או פריטים שנשלחים לחיטוי, מחזור או השלכה), סוללות המסוגלות להוות סיכון בטיחותי (כגון סוללות משומשות או פגומות) או פריטים המהווים סיכון סביבתי (כגון נורות פלואורסצנט משומשות); 

ט"ו. קרח רטוב (מים קפואים); 

ט"ז. טובין מזויפים, לרבות טובין שמוטבע בהם סימן מסחרי זהה לסימן מסחרי רשום או שלא ניתן להבחין בינו לבין סימן מסחרי רשום, ללא אישור או פיקוח של בעלי הסימן המסחרי הרשום (מוכרים גם בשם "טובין מזויפים" או "זיופים"); 

י"ז. מריחואנה, כולל מריחואנה שנועדה לשימוש פנאי או רפואי, וקנאבידול (CBD) שמקורו במריחואנה, כל מוצר בעל כמות כלשהי של tetrahydrocannabinol‏ (THC), וקנאבידולים סינתטיים

י"ח. צמחי קנביס גולמיים או לא מעובדים או חלקיהם (כולל גבעולי קנביס, עלי קנביס, פרחי קנביס וזרעי קנביס); 

י"ט. טבק ומוצרי טבק, כולל, בין היתר, סיגריות, סיגרים, טבק בתפזורת, טבק ללא עשן, נרגילה; וכן

ר'. סיגריות אלקטרוניות וחלקי הרכיבים שלהן, כל מכשיר דומה אחר המאדה או מרסס כל חומר לשאיפה וכל חומר שאינו דליק או בעיר, ללא קשר לנוכחות של ניקוטין, שיכול לשמש עם מכשירים כגון אלה. 

10.2 TNT אוסרת על סוגי המשלוחים הבאים לכל יעד, והשולח מסכים לא לשלוח אותם (הגבלות נוספות עשויות לחול בהתאם למקור וליעד):

א. משלוחים או סחורות שההובלה, הייבוא או הייצוא שלהם אסור על פי כל חוק, דין או תקנה, כולל משלוחים שעבורם השולח או מי מהצדדים המעורבים במשלוח רשומים ברשימת צדדים מוגבלים כלשהי המפורסמות והמנוהלות על ידי משרד האוצר האמריקני, אגף הבקרה על נכסים זרים (Office of Foreign Assets Control), משרד המסחר האמריקני, מחלקת התעשייה והביטחון (Bureau of Industry and Security), משרד החוץ האמריקני, ועדות הסנקציות של האומות המאוחדות, מועצת האיחוד האירופי וכל רשות רלוונטית אחרת, אלא במקרה של קבלת רישיון או הרשאה על ידי סוכנות הגוף הממשלתי הרלוונטית או במידה שדבר זה מותר במסגרת החוקים החלים;

ב. אלא אם כן הוסכם אחרת על ידי TNT, משלוחים שדורשים מ-TNT להשיג רישיון או היתר מיוחד לצורך הובלה, יבוא או יצוא. 

ג. משלוחים או סחורות שלא הוצהר עליהם החייבים בבלו, המחייבים אישור רגולטורי והיתרים;  

ד. משלוחים בעלי ערך מוצהר למכס העולה על זה המותר עבור יעד מסוים; 

ה. סחורות מסוכנות, למעט אלה המותרות בהתאם לסעיף 12 (סחורות מסוכנות) של תנאים אלה, וכן 

ו. חבילות רטובות, דולפות או הפולטות ריח מכל סוג.  

10.3 TNT אינה נושאת כל חבות שהיא בגין פריטים אסורים ללא קשר לאופן קבלתם (לרבות קבלה בשוגג או בהודעה מוקדמת). TNT שומרת את הזכות לסרב לקבל חבילות על סמך הגבלות אלה או מטעמי אבטחה או בטיחות. TNT תהיה רשאית לגבות עמלת טיפול בעבור חבילות שסורבו וכן בעבור העלות של החזרת הטובין, אם ניתן, לשולח. מידע נוסף זמין לפי בקשה.

11. בקרות יצוא.

11.1 TNT אינה מובילה משלוחים המפרים חוקי בקרות יצוא. השולח אחראי לציות, ומתחייב לציית, לכל החוקים, הכללים והתקנות החלים, לרבות תקנות מנהל היצוא (Export Administration Regulations) של ארה"ב, תקנות תעבורת הנשק הבינלאומיות (International Traffic in Arms Regulations) של ארה"ב, תקנות הפיקוח על נכסים זרים (Foreign Assets Control Regulations) של ארה"ב והחוקים והתקנות הממשלתיות החלות בכל מדינה הקשורה להובלה של המשלוח. השולח מסכים ומתחייב, בכל הנוגע למשלוחים, לציית לכל הסנקציות הטריטוריאליות החלות שהוטלו על ידי הממשל האמריקאי, האוסרות על היצוא או היצוא מחדש של טובין, שירותים או טכנולוגיה לארצות ולטריטוריות הנתונים לסנקציות טריטוריאליות של ארה"ב, או מהן. בנוסף, TNT אינה מובילה והשולח מסכים שלא למסור למשלוח, סחורות שהמסחר בהן מוגבל או אסור על פי סנקציות כלכליות וחוקי אמברגו. לקבלת הרשימה העדכנית של המדינות והטריטוריות שאותם לא משרתת TNT, יש לעבור אל tnt.com.

11.2 בנוסף, אלא במקרה של קבלת רישיון או הרשאה מסוכנות הגוף הממשלתי הרלוונטית או במידה שדבר זה מותר במסגרת החוקים החלים, TNT אינה מובילה משלוחים כלשהם, והשולח מתחייב לא למסור ל‑TNT משלוחים כלשהם להובלה, אם השולח או מי מהצדדים המעורבים במשלוח רשומים ברשימת צדדים מוגבלים כלשהי המפורסמות והמנוהלות על ידי משרד האוצר האמריקני, אגף הבקרה על נכסים זרים (Office of Foreign Assets Control), משרד המסחר האמריקני, מחלקת התעשייה והביטחון (Bureau of Industry and Security), משרד החוץ האמריקני, ועדות הסנקציות של האומות המאוחדות, מועצת האיחוד האירופי וכל רשות רלוונטית אחרת. השולח גם מסכים ומתחייב לא לנסות לבצע משלוח לכל ישות הנמצאת בבעלות צד כלשהו או הנמצאת תחת אינטרס בעלות משותף שנקבע על ידי רשות הרישום הרלוונטית, הכפופה לסנקציות כלכליות.

11.3 השולח יזהה את כל המשלוחים המחייבים הוצאת רישיונות או היתרים כלשהם של בקרת יצוא, או הנתונים לבקרות טרום יצוא רגולטוריות אחרות, ויספק ל-TNT את המידע וכל התיעוד הנחוץ כדי לציית לחוקים ולתקנות החלים. השולח אחראי, על חשבונו, לקביעת דרישות הרישוי והוצאת ההיתרים החלים על יצוא עבור המשלוח, על קבלת כל הרישיונות וההיתרים הנדרשים, ולוודא כי הנמען מורשה כנדרש על פי החוקים והתקנות החלים של מדינת המקור, מדינת היעד וכל מדינה הטוענת לסמכות שיפוט על הטובין. בנוסף, השולח אחראי לוודא כי שימוש הקצה או משתמש הקצה של הפריטים שנשלחו אינם מפרים כל מדיניות בקרה ספציפית המגבילה סוגים מסוימים של יצוא, יצוא מחדש והעברות של פריטים שפורטו במפורש, הכפופים לתקנות מנהל היצוא האמריקאי.

11.4 TNT אינה נושאת בכל חבות כלפי השולח או כל גורם אחר בגין כל הפסד או הוצאה ‑ לרבות, אך לא רק, קנסות,  עונשים ו/או דחייה, החזקה או השמדה של המשלוח ‑ אם השולח אינו מציית לכל בקרות הייצוא, סנקציות או חוקי המכס, הכללים או התקנות, או שנגרמו עקב פעולות שננקטו על ידי TNT במטרה לציית לחוקים ולתקנות החלים. השולח גם מסכים לשפות את TNT בגין כל הפסד או הוצאה – לרבות, אך לא רק, קנסות,  עונשים ו/או דחייה, החזקה או השמדה של המשלוח – שנגרמו עקב אי ציות של השולח לכל בקרות הייצוא, סנקציות או חוקי המכס, כללים או תקנות, או שנגרמו עקב פעולות שננקטו על ידי TNT במטרה לציית לחוקים ולתקנות החלים.

12. סחורות מסוכנות. 

12.1 זיהוי סחורות מסוכנות. "סחורות מסוכנות" הן פריטים שבעת הובלתם עלולים לסכן אנשים, בעלי חיים, את הסביבה או את המוביל. באחריות השולח לזהות אם המשלוח שלו מכיל סחורות מסוכנות, כפי שסווגו על ידי המלצות האו"ם בנוגע להובלת סחורות מסוכנות, הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO), ההסכם האירופי בדבר הובלה בינלאומית של חומרים מסוכנים בכבישים (ADR), האיגוד הבינלאומי לתובלה אווירית (IATA) והחוקים והתקנות החלים.

12.2 שירות מוגבל. למעט הנסיבות שצוינו בחלק 12 זה, TNT אינה מבצעת שירותים בנוגע לסחורות מסוכנות. TNT רשאית, לפי שיקול דעתה, לקבל סחורות מסוכנות מסוימות, אך רק לאחר ש-TNT והלקוח/הנמען הסכימו בהקשר זה על דרישות ספציפיות הקשורות לסחורות מסוכנות. פירוט הדרישות הספציפיות של TNT יחד עם נוהל הגשת בקשה ל'סטטוס של לקוח מאושר' זמינים בשירות לקוחות של TNT. 

12.3 חיובים נוספים. חיוב נוסף בגין סחורות מסוכנות יחול על משלוחים המכילים סחורות מסוכנות. החיובים הנוספים מבוססים על סיווג וסוג הטיפול המיוחד הנדרש, לרבות השאלה אם נדרשת נגישות לפריטים במהלך ההובלה.

12.4 תקנות לגבי סחורות מסוכנות. כל החבילות המכילות סחורות מסוכנות מוכרחות לציית לכל החוקים והתקנות החלים, הכוללים את ההנחיות הטכניות של הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO) בנוגע להובלה אווירית בטוחה של סחורות מסוכנות והתקנות לגבי סחורות מסוכנות של IATA. משלוחי סחורות מסוכנות הכפופים ל-ADR זקוקים לתיאומי הובלה מיוחדים ועל השולחים שהסטטוס שלהם הוא של לקוח מאושר, ליצור קשר עם TNT כדי לבצע תיאומים לפני שליחת המשלוח. 

12.5 הכנת המשלוח שולחים שהסטטוס שלהם הוא של לקוח מאושר אחראים לזהות, לסווג, לארוז, לסמן, לתייג ולהשלים את התיעוד עבור משלוחים של סחורות מסוכנות, בהתאם לכל האמנות הבינלאומיות, החוקים והתקנות החלים. השולח גם אחראי להבטיח שהנמען מציית לכל האמנות, החוקים והתקנות החלים. לכל משלוח צריך להיות מצורף תיעוד מתאים של סחורות מסוכנות (לדוגמה, טופס הצהרת IATA של השולח עבור סחורות מסוכנות) בעת הצורך. TNT רשאית לדרוש מהשולח לשכור ספק 'ארוז ושלח' מיומן לפתרון בעיה במשלוח של סחורה מסוכנת, שאינו ניתן למסירה. השולח מוכרח לספק את כל המידע הדרוש ולמלא את כל התיבות הקשורות לסחורות מסוכנות בשטר המטען. שולחים המשתמשים במערכות אלקטרוניות כדי לשלוח סחורות מסוכנות מוכרחים לבחור, בהתאם למערכת האלקטרונית, את השירותים, הטיפול או הסימון המיוחדים כדי לציין שהמשלוח שלהם מכיל סחורות מסוכנות. 

12.6 אריזה. אין להשתמש באריזה של TNT לשליחת סחורות מסוכנות (לרבות קרח יבש), למעט חומרים ביולוגיים מקטגוריה B‏ (UN 3373), שניתן לשלוח באריזת Medpak של TNT.

12.7 העברה ומסירה של סחורות מסוכנות. לא כל אתרי TNT מקבלים סחורות מסוכנות. באתרי TNT מסוימים לא מקבלים קטגוריות מסוימות של סחורות מסוכנות, לא בכל סוגי שירותי ההובלה מתקבלות סחורות מסוכנות. TNT שומרת את הזכות לסרב לקבל סחורות מסוכנות בכל אתר שבו לא ניתן לקבל סחורות כאלה בהתאם לחוק החל או לפי שיקול דעתה של TNT. אם לא מוסרים את הסחורות באתר מאויש של TNT אשר מקבל סחורות מסוכנות, יש למסור את המשלוח ל-TNT דרך הזמנת איסוף באתר הלקוח.  

12.8 ללא ניתוב מחדש. לא ניתן לנתב מחדש סחורות מסוכנות אל כתובת שאינה כתובת המען המקורי של הנמען שצוינה על ידי השולח. 

12.9 חבות אפשרית של השולח. החוקים או התקנות החלים עשויים לחייב את TNT לדווח לרשויות הרגולטוריות או הממשלתיות המתאימות על משלוחים של סחורות מסוכנות שאינם מוצהרים או שאינם מוצהרים כהלכה. השולח עשוי להיות כפוף לקנסות ולעונשים במסגרת הדין החל. 

13. שחרור ממכס. 

13.1 משלוחים שחוצים גבולות לאומיים עשויים להידרש להליך שחרור ממכס. השולח אחראי לוודא שהסחורות עומדות בכל דרישות המכס הרגולטוריות, לספק את כל התיעוד והמידע הנדרשים לצורך השחרור מהמכס, ולביצוע הצהרות והתחייבויות כי כל ההצהרות והמידע שהוא מספק בקשר לטובין ולשחרור המשלוח הם נכונים, מדויקים ומלאים וממשיכים להיות כך, לרבות קוד מערכת המכס (Harmonized System Code) המתאים. משלוחים המחייבים תיעוד בנוסף לשטר מטען (למשל, חשבונית מסחרית), עשויים לדרוש זמן הובלה נוסף. TNT שומרת לעצמה את הזכות לפי שיקול דעתה הבלעדי לחייב את השולח בכל העונשים, הקנסות, הנזקים או עלויות או הוצאות אחרות, לרבות דמי אחסון, הנובעים כתוצאה מפעולת אכיפה של רשות ממשלתית מוסמכת כלשהי, או עקב כשל השולח במילוי ההתחייבויות המפורטות לעיל.

13.2 השולח אחראי, על חשבונו, לוודא שהסחורות הנשלחות בשילוח בינלאומי אושרו לכניסה למדינת היעד בהתאם לחוקים החלים, ולמילוי כל דרישות הרישוי או הוצאת ההיתרים, כשרלוונטי.

13.3 השולח עשוי גם להידרש לספק מידע נוסף מסוכנויות רגולטוריות אחרות לצורך שחרור ממכס במדינת היעד לפני המסירה לנמען. משלוחים המכילים סחורות או מוצרים המוסדרים על ידי סוכנויות ממשלתיות מרובות במדינות יעד אחרות (כגון הסוכנויות הלאומיות האחראיות על בטיחות מזון, הגנה על בריאות הציבור, תרופות, מוצרים רפואיים, צמחים ובעלי חיים, תקשורת ותקנים אחרים לציוד אלקטרוני, וסוכנויות מקבילות) עשויים לחייב זמן נוסף לצורך שחרור מהמכס. השולח יחויב בכל החיובים עבור שליחה והחזרה ממדינות שבהן הכניסה לא אושרה.

13.4 כאשר משלוחים מוחזקים על ידי המכס או סוכנויות אחרות עקב תיעוד שגוי או חסר, TNT עשויה לנסות להודיע על כך לנמען. אם החוק המקומי מחייב שהנמען יספק את המידע או התיעוד הנכון, והנמען לא עושה זאת בתוך פרק זמן סביר בהתאם לשיקול דעתה של TNT, המשלוח עשוי להיחשב כבלתי ניתן למסירה בכפוף לחוקים החלים (ראה סעיף 18 [משלוחים שאינם ניתנים למסירה]). אם הנמען לא מספק את המידע או התיעוד הנדרש והחוק המקומי מאפשר לשולח לספק אותם, TNT עשויה לנסות להודיע לשולח. אם גם השולח לא מצליח לספק את המידע או התיעוד בתוך פרק זמן סביר בהתאם לשיקול דעתה של TNT, המשלוח ייחשב לבלתי ניתן למסירה בכפוף לחוקים החלים. TNT לא נושאת כל אחריות שהיא בגין חוסר יכולתה להשלים מסירה עקב תיעוד שגוי או חסר, בין אם נעשו ניסיונות ליצור קשר עם הנמען או עם השולח, ובין אם לא בוצעו ניסיונות כאמור. 

13.5 כשהדבר מותר על פי החוק המקומי, TNT תספק שחרור ממכס עבור משלוחים בינלאומיים. TNT תגיש את פרטי המשלוח למכס ולסוכנויות רגולטוריות אחרות לצורך שחרור ממכס. TNT רשאית לחייב בעמלות שירות של שחרור ממכס, כשהדבר רלוונטי, על משלוחים בינלאומיים עבור עיבוד לצורך שחרור, עבור העברת מכסים ומסים לסוכנות מכס בשם המשלם, עבור שירותים שהתבקשו על ידי השולח, הנמען או צד שלישי, או לצורך השבה של העלויות שהושתו על TNT על ידי הסוכנות הרגולטורית בגין ביצוע הגשה רגולטורית. סוגי האגרות, העמלות והתשלומים וסכומם עשויים להשתנות ממדינה למדינה. 

13.6 TNT תפעל כסוכן עבור השולח או הנמען (לפי העניין), אך ורק לצורך שחרור ממכס והכנסת המשלוח דרך המכס. כאשר הדבר ישים ומתאים, השולח יסמיך את TNT או עמיל מכס שנקבע על ידי TNT, לבצע ולהגיש הצהרות מכס ואת כל הפעולות הקשורות כנציג ישיר, בשמו ומטעמו ועל אחריותו של השולח או הנמען. השולח יוודא שהנמען הסמיך את TNT בהתאם להוראה זו, כשהדבר רלוונטי. 

13.7 במקרים מסוימים, בהתאם לשיקול דעתה הבלעדי של TNT, TNT עשויה לקבל הוראות להשתמש בעמיל מכס ייעודי שאינו עובד של TNT (ואינו עמיל המכס שנקבע על ידי TNT) או בעמיל מכס שנקבע על ידי השולח. בכל מקרה, TNT (או עמיל המכס שנבחר על ידה) שומרים את הזכות לשחרר את המשלוח אם לא ניתן לקבוע את זהות העמיל, אם העמיל לא מבצע את השחרור או אם לא סופקו פרטי עמיל מדויקים ומלאים (הכוללים שם, כתובת, מספר טלפון ומיקוד).

14. מכסים ומסים.

14.1 על מנת להשלים את השחרור מהמכס של פריטים מסוימים, TNT רשאית להעביר מכסים ומיסים בהתאם להערכה של פקידי המכס בשמו ומטעמו של המשלם, ולחייב בחיוב נוסף עבור פעולה זו. עבור כל המשלוחים, TNT רשאית לפנות למשלם ולדרוש כי יבטיח לשלם את החזר ההוצאות שישולמו על ידה כתנאי להשלמת השחרור מהמכס ולמסירת המשלוח או כל חלק ממנו, וכן, לפי שיקול דעתה הבלעדי של TNT, לדרוש תשלום בפועל של מכסים ומיסים לפני שחרור המשלוח לנמען. לפרטים נוספים פנה לשירות הלקוחות של TNT.

14.2 במקרה של מחלוקת בנוגע לדיוק או להתאמה של הערכת המכסים והמיסים בקשר למשלוח, TNT או עמיל המכס שנקבע על ידה רשאים לבחון את מסמכי השילוח שנמסרו עם המשלוח. אם TNT קובעת כי המכסים והמיסים הוערכו נכונה, השולח מסכים לשלם את המכסים והמיסים, או שהשולח מתחייב כי הנמען ישלם, לפי העניין.

14.3 אם TNT מעבירה מכסים, מיסים או תשלומי חובה אחרים לסוכנות מכס, בשם המשלם, יוטלו על המשלם עמלות שירות שחרור מהמכס, המבוססות על תעריף קבוע או על אחוז מהסכום הכולל ששולם מראש. עמלות השירות של שחרור מהמכס משתנות על פי מדינת היעד. למידע נוסף על עמלת השירות של שחרור מהמכס שנגבית, עיינו בדף 'שירותים וחיובים נוספים' בכתובת tnt.com.

14.4 אם השולח לא קובע משלם בשטר המטען, הנמען יחויב אוטומטית במכסים ובמסים, כשפעולה זו מותרת.

14.5 ללא קשר לכל הוראת תשלום נוגדת, השולח הוא האחראי הסופי לתשלום המכסים והמסים וכל האגרות, העמלות והחיובים הנוספים הקשורים להעברה של TNT של מכסים ומסים אם התשלום לא התקבל. אם הנמען או צד שלישי שממנו נדרש החזר כספי מסרבים לשלם את המכסים והמיסים לאחר בקשה, TNT רשאית לפנות לשולח לשם קבלת החזר זה. אם השולח מסרב לקבוע הסדרים משביעי רצון לביצוע החזר כספי ל-TNT, המשלוח עשוי להיות מוחזר לשולח (כאשר במקרה כזה, השולח יהיה אחראי הן לחיובים בגין המשלוח המקורי והן לחיובי ההחזרה), או להעביר לאחסון זמני, למחסן בונדד כללי (general order warehouse). או במחסן בונדד מכס (ערובה), או להיחשב כמשלוח שאינו ניתן למסירה. אם חיובי ההובלה עבור המשלוח נגבים דרך כרטיס אשראי, TNT שומרת על הזכות להסדיר מחשבון כרטיס האשראי גם חיובי מכסים ומסים שלא נגבו הקשורים למשלוח זה. 

14.6 בכפוף לאפשרויות הזמינות במיקומים מסוימים, אם TNT אינה יכולה לקבל אישור משביע רצון להסדרים לביצוע החזרים כספיים של הסכומים שהיא מעבירה עבור מכסים ומסים, המשלוח עשוי להתעכב. עיכובים כגון אלה, או כל כשל אחר במילוי תנאים אלה, מהווים חבויות שאינן חלות ולא יהוו כשלי שירות. 

14.7 תשלום עבור מכסים ומסים יבוצע באחד מאמצעי התשלום הבאים, בהתאם לשיקול דעתה הבלעדי של TNT: מזומן (בכפוף למותר בחוק), המחאה (אישית או עסקית, בתנאי שניתן אמצעי זיהוי תקף), כרטיס אשראי, הוראה כספית, המחאת נוסעים או חשבון חיוב או דחוי. TNT אינה מקבלת תשלום מוקדם של מכסים ומסים. 

14.8 TNT לא נושאת בכל אחריות שהיא בעבור משלוחים שננטשו במכס, ומשלוחים מסוג זה ייחשבו כבלתי ניתנים למסירה. 

15. ניתוב.

TNT קובעת את הניתוב של כל המשלוחים. הניתוב עשוי להשתנות מעת לעת ללא הודעה מראש. TNT אינה יכולה לחשוף את פרטי הניתוב או את אמצעי האבטחה המפורטים של הרשת, כדי להגן על הטובין המובלים בה. פירוש הדבר הוא גם כי ביקורות במיקומים או בכלי הרכב של רשת TNT אינן מורשות, אלא אם כן קיימת דרישה סטטוטורית או חוקית. 

16. מסירה.

16.1 המשלוחים נמסרים לכתובת הנמען בכפוף לסעיפים 16.7 ו-16.8 להלן. אין כל התחייבות לספק את המשלוח לידי הנמען באופן אישי. TNT עשויה למסור משלוח לנמען או לכל אדם אחר שנראה כבעל סמכות לקבלת מסירה של המשלוח מטעם הנמען. כתובות המשלוחים צריכות תמיד לכלול את הכתובת המלאה של הנמען, ומספר הטלפון וכתובת הדוא"ל שלו. 

16.2 כתובות תיבת דואר עשויות לשמש עבור מיקומים בינלאומיים מסוימים, בתנאי שהשולח מספק ל-TNT את מספר הטלפון של הנמען כדי לאפשר את המסירה. 

16.3 TNT לא תישא חבות, בשום מקרה שהוא, בגין כל תביעה שהיא שקשורה לתפיסה או החזקה של טובין במהלך הובלה על-ידי המכס או על-ידי רשויות ממשלתיות אחרות.

16.4 משלוחים לבתי מלון, אכסניות, בתי חולים, משרדים או מתקנים ממשלתיים, קמפוסים של אוניברסיטאות או יעדים אחרים שקיים בהם חדר דואר או אזור קבלה מרכזי, עשויים להימסר לחדר הדואר או אזור הקבלה המרכזי, למעט אם צוין או הוסכם אחרת על ידי TNT לפני ביצוע המשלוח.

16.5 TNT תתייחס לכל בקשת שינוי כתובת שאינה למטרת ניתוב מחדש, או תיקון של כתובת, כאל משלוח חדש, וחיובי הובלה חדשים עשויים לחול.

16.6 משלוחים בשבתות, אם זמינים, יהיו כפופים לעמלת טיפול מיוחד בארצות שבהן שבת אינה יום עסקים רגיל.

16.7 TNT רשאית לסרב לאסוף או למסור משלוח, או להשתמש בסידורי איסוף או מסירה חלופיים, לשמירה על בטיחות עובדיה או במקרים שבהם TNT סבורה כי השימוש בשירותיה עשוי להוות הפרה של חוקים, תקנות או כללים חלים כלשהם.

16.8 הוראות מסירה מהנמען: משלוחי B2C  

א. במיקומים נבחרים, TNT רשאית למסור משלוחי B2C בהתאם להנחיות נוספות שמתקבלות על-ידי TNT מהנמען. השולח מאשר ומסכים במפורש שהנחיות אלה יכולות לשנות את הוראות המסירה שהוסכם עליהן במקור או לשנות את זמן ההתחייבות למסירה שהוסכם עליו במקור בינו לבין TNT. 

ב. השולח מכיר ומסכים לכך שההנחיות מן הנמען עשויות להתייחס, בין היתר, ל: (i) עיכוב במועד המסירה, (ii) מסירה לשכן, שוער או איש קבלה, (iii) מסירה לכתובת אחרת או אדם אחר, בתנאי שכתובת זו נמצאת באותה ארץ שמצוינת בשטר המטען, (iv) מתן הנחיות היכן להשאיר משלוח B2C מבלי לקבל חתימה עבור המסירה, (v) השארת משלוח B2C בנקודת איסוף (למשל חנות מקומית), או (vi) שילוב כלשהו של כל ההנחיות הנזכרות לעיל.  במקרה של ביטול של ההובלה (או חלק ממנה) לפני המסירה על ידי השולח ו/או הנמען, כל החיובים נשארים בתוקפם ויש לשלם אותם ל-TNT.  

ג.  במקרה שהשולח ו/או הנמען לא יספק הוראות מסירה ספציפיות, TNT תפעל לפי נוהלי המסירה הרגילים שלה.

ד. TNT רשאית לשנות את הזמינות של אפשרויות המסירה עבור משלוחי B2C מעת לעת, בהתאם להגבלות הגאוגרפיות ולהגבלות אחרות. לקבלת מידע נוסף על זמינויות אפשרויות המסירה והתנאים, יש לעיין באתר tnt.com. 

ה. אם נמען יספק הנחיות מסירה נוספות עבור משלוחים שאינם משלוחי B2C, השולח מאשר ומסכים שסעיף 16 זה יחול עליו.

17. מסירה מחדש.

17.1 מסירות עסקיות.  TNT תנסה לבצע מסירה חוזרת באופן אוטומטי או על-פי בקשה אם: (א) אין בכתובת הנמען אדם הזמין לחתימה על קבלת המשלוח ולא צוין ויתור חתימה, (ב) השולח בחר באפשרות 'חתימה במעמד המסירה' של TNT ואין שום נמען מורשה זמין לחתום על המשלוח, או (ג) TNT, לפי שיקול דעתה הבלעדי, קובעת כי היא יכולה להחזיק במשלוח. אם המשלוח העסקי לא נמסר כעבור שלושה ניסיונות מסירה ו/או לאחר שהוחזק במשך חמישה ימי עסקים מיום ניסיון המסירה הראשון, והיכן שזה רלוונטי המשלוח שוחרר מהמכס בארץ היעד, הוא ייחשב לבלתי ניתן למסירה (ראה סעיף 18 [משלוחים שאינם ניתנים למסירה]).

17.2 משלוחים לכתובת מגורים ומשלוחי B2C.  אם אין אפשרות למסור משלוח לכתובת מגורים בניסיון הראשון לכתובת הנמען או לכתובת שכנה, כאשר השולח או הנמען בחרו באפשרות חתימה במסירה של TNT, ‏TNT רשאית, על-פי שיקול דעתה הבלעדי, לבצע ניסיון מסירה חוזר, להחזיק במשלוח עד שיתקבלו הנחיות מסירה נוספות מהשולח או מהנמען, או לשלוח אותו למיקום לפי בחירתה של TNT. אם אין אפשרות למסור משלוח לכתובת מגורים בניסיון(ות) חוזר(ים), או אם השולח או הנמען אינם מספקים הנחיות מסירה נוספות, אם TNT אינה יכולה לשלוח למיקום אחר לפי בחירתה של TNT, ניתן יהיה להחשיב את המשלוח כבלתי ניתן למסירה (ראה סעיף 18 [משלוחים שאינם ניתנים למסירה]).

18. משלוחים שאינם ניתנים למסירה.

18.1 משלוח שאינו ניתן למסירה הוא משלוח שלא ניתן למסור אותו ביעדו מסיבות שכוללות, בין היתר, כל אחת מהסיבות הבאות: (א) כתובת הנמען שגויה, אינה מלאה, לא קריאה/משובשת או אינה ניתנת לאיתור, (ב) לא ניתן ליצור קשר עם הנמען או שהנמען לא מצליח לקבל לידיו את המשלוח,‏ (ג) המשלוח ממוען לאזור ש-TNT אינה משרתת, (ד) מקום העסקים של הנמען סגור, (ה) לא ניתן להשלים את המסירה עקב חוסר זמינות או סירוב של אדם מתאים לקבל את המשלוח או לחתום על קבלת המשלוח, (ו) לא ניתן לשחרר את המשלוח מהמכס, (ז) סביר להניח שהמשלוח יגרום נזק או עיכוב למשלוחים או לרכוש אחר, או פגיעה גופנית, (ח) המשלוח מכיל פריטים אסורים, (ט) הנמען לא יכול או מסרב לשלם בעבור משלוח מסוג 'חיוב הנמען', (י) המשלוח לא נארז כהלכה, (כ) התכולה או האריזה של המשלוח פגומים במידה כזו שעטיפה מחדש אינה אפשרית, (ל) המשלוח מפר חוקים ו/או תקנות בקרות יצוא או סנקציות המוטלים על ידי ארצות הברית או גורם רלוונטי אחר, ובכלל אלה שליחה אל גורם או מיקום מוגבלים או מהם,  או (מ) אחת מהסיבות שנקבעה בסעיף 17 (מסירה מחדש).

18.2 אם משלוח אינו ניתן למסירה מכל סיבה שהיא, TNT תנסה להודיע לשולח כדי לתאם החזרה של המשלוח, זאת בכפוף להגבלות רגולטוריות מקומיות. אם לא ניתן ליצור קשר עם השולח בתוך חמישה ימי עסקים או שהשולח לא מצליח לספק הנחיות בתוך פרק זמן סביר, TNT רשאית להחזיר את המשלוח לשולח, או להעביר את המשלוח לאחסון זמני, למחסן בונדד כללי (general order warehouse), או למחסן בונדד מכס (ערובה), או להשליך את המשלוח בהתאם לחוק המקומי. אם לא ניתן למסור, לשחרר מהמכס או להחזיר משלוח כלשהו, TNT רשאית להעביר או להשליך את המשלוח בהתאם לחוק המקומי. השולח יחויב בכל העלויות, החיובים והעמלות שנגרמו עקב ההחזרה, האחסון או ההשלכה של משלוח שאינו ניתן למסירה, אלא אם המשלוח לא ניתן למסירה באשמת TNT.

18.3 משלוחים שלא ניתן להחזירם עקב הגבלות רגולטוריות מקומיות יועברו למחסן בונדד כללי (general order warehouse), לאחסון זמני, למחסן בונדד מכס (ערובה) או יושלכו בהתאם לחוק המקומי. השולח מסכים לשלם את כל העלויות הנגרמות ל-TNT במקרה של העברה לאחסון או השלכה.

לשולח תישלח הערכה של חיובים בגין החזרה יחד עם החיובים המקוריים, אלא אם המשלוח לא ניתן למסירה באשמת TNT. בנוסף, ייכללו כל החיובים שנגרמו ל-TNT בתהליך ההחזרה. עבור החזרה של משלוחים שלא ניתנים למסירה אשר מכילים סחורות מסוכנות, השולח נדרש לספק שטר מטען מלא עבור משלוח ההחזרה ואת כל יתר המסמכים הנדרשים.

19. הגבלות חבות. 

19.1 הגבלות חבות סטנדרטיות עבור שירותי הובלה. החבות של TNT לאובדן, לנזק או לעיכוב בהקשר לאספקת שירותי ההובלה תוגבל לסכום המסופק על‑ידי האמנות הרלוונטיות (אלא אם כן השולח בחר לשלם חיוב נוסף עבור חבות מורחבת או ביטוח ושילם את התשלום הנדרש כמתואר בסעיפים 19.3 ו‑19.4). TNT גם תיישם  הגבלות אלה על כל התביעות הנובעות ממתן שירותי הובלה מקומיים בהיעדר כל הגבלות חבות מחייבות או נמוכות יותר בחוקי ההובלה הרלוונטיים של המדינה (אלא אם כן השולח בחר לשלם חיוב נוסף עבור חבות מורחבת או ביטוח ושילם את התשלום הנדרש כמתואר בסעיפים 19.3 ו‑19.4). החבות של TNT בגין כל אובדן, נזק ועיכוב מוכחים או בגין כל תביעה מוכחת אחרת ביחס למשלוח לא תחרוג מעלות התיקון של המשלוח, מהערך שלו בניכוי פחת או מעלות התחליף שלו, הנמוך מביניהם. TNT זכאית לדרוש ראיות עצמאיות ובלתי תלויות לערך של תכולת המשלוח שעבורו הוגשה תביעה.

19.2 הגבלות חבות עבור תביעות אחרות. במקרים שאינם תחת תחולת סעיף 19.1 (הגבלת חבות סטנדרטית עבור שירותי הובלה), החבות של TNT לאובדן, לנזק, לעיכוב או לכל תביעה אחרת הנובעת מאספקת שירותים נוספים, או כל הפרה אחרת של החוזה תוגבל ל-3.40 אירו לכל ק"ג, ולא תחרוג בשום מקרה מהחבות המרבית של 10,000 אירו לכל אירוע או סדרה של אירועים קשורים.

19.3 חבות מרבית: חבות מורחבת (מוצעת במיקומים מסוימים בלבד – לפרטים נוספים צרו קשר עם שירות הלקוחות של TNT).

א. במיקומים שבהם TNT מציעה חבות מורחבת, השולח יכול לבחור לשלם חיוב נוסף ולציין בשטר המטען ערך מוצהר לחבות מורחבת, מעל המגבלות המצוינות בסעיפים 19.1 ו-19.2 לעיל. 

ב. החבות המורחבת שצוינה מייצגת את החבות המרבית של TNT בקשר למשלוח. החבות המורחבת חלה רק במקרה שבו TNT נושאת בחבות בהתאם לאמנות או לחוקי ההובלה הלאומיים הרלוונטיים והחלים באופן מחייב על משלוח.

ג. אלא אם כן צוין אחרת על-ידי TNT, סכום החבות המורחבת הוא 25,000 אירו למשלוח (ואינה כוללת משלוחי מסמכים – ראה למטה). 

ד. החבות של TNT בקשר למשלוחי מסמכים בגין אובדן או נזק מוכחים או כל תביעה מוכחת אחרת, לא תחרוג מערך הקימום (reconstruction) של המשלוח, בסכום שאינו עולה על 500 אירו למשלוח מסמכים, אלא אם כן צוין אחרת על-ידי TNT. חבות מורחבת זמינה עבור משלוחי מסמכים מסוימים בלבד. לקבלת מידע נוסף על זכאות, עיין בכתובת TNT.com או צור קשר עם שירות הלקוחות של TNT.

19.4 ביטוח (מוצע במיקומים מסוימים בלבד – לקבלת פרטים צרו קשר עם שירות הלקוחות של TNT).

א. במיקומים שבהם TNT מציעה ביטוח, השולח יכול לבחור לשלם חיוב נוסף ולציין בשטר המטען ערך מוצהר לביטוח, מעל המגבלות המצוינות בסעיפים 19.1 ו-19.2 לעיל.

ב. הביטוח שצוין מייצג את הסכום המרבי של הסיכון ש-TNT לוקחת על עצמה בקשר למשלוח. 

ג. אלא אם כן צוין אחרת על-ידי TNT, סכום הביטוח המרבי הוא 25,000 אירו למשלוח. 

ד. הכיסוי הביטוחי של TNT יוגבל לכיסוי הניתן במסגרת כיסוי מסוג כל הסיכונים (Institute Cargo Clause A).

ה. החבות של TNT בקשר למשלוחי מסמכים בגין אובדן או נזק מוכחים, או עבור כל תביעה מוכחת אחרת, לא תחרוג מערך הקימום (reconstruction) של המשלוח, בסכום שאינו עולה על 500 אירו למשלוח מסמכים, אלא אם כן צוין אחרת על-ידי TNT. ביטוח זמין עבור משלוחי מסמכים מסוימים בלבד. לקבלת מידע נוסף על זכאות, עיין בכתובת TNT.com או צור קשר עם שירות הלקוחות של TNT.

19.5 אם השולח בוחר חבות מורחבת או ביטוח, התנאים הבאים חלים:  

א. השולח נושא באחריות לחשיפה אל וסיכון של אובדן כלשהו החורגים מהערך המוצהר.

ב. התשלום ייקבע בהתבסס על הערך המוצהר ועשוי להשתנות בהתאם למקום ממנו המשלוח נשלח. לקבלת פרטים צור קשר עם שירות הלקוחות של TNT. 

ג. החבות של TNT בגין כל אובדן, נזק ועיכוב מוכחים או בגין כל תביעה מוכחת אחרת ביחס למשלוח לא תחרוג מעלות התיקון של המשלוח, מהערך שלו בניכוי פחת או מעלות התחליף שלו, הנמוך מביניהם. TNT זכאית לדרוש ראיות עצמאיות ובלתי תלויות לערך של תכולת המשלוח שעבורו הוגשה תביעה. 

ד. אין פיצוי עבור (i) הפסד או אובדן בנסיבות טבעיות, או (ii) עיכובים או אובדן הנובעים מכך שהשולח מפר איזו מהמחויבויות שלו במסגרת תנאים אלה.

ה. אין פיצוי עבור הפסד או אובדן הקשורים לשירותים נוספים. 

ה. כל ניסיון להצהיר על ערך לחבות מורחבת, לביטוח או למכס, החורג מהסכום המרבי המורשה בתנאים אלה הוא בטל וחסר תוקף. ערך מוצהר כזה יופחת אוטומטית להגבלות המורשות עבור המשלוח. עצם זה ש-TNT מאשרת הובלה של משלוח עם ערך מוצהר גבוה מהסכומים המרביים המותרים לא מהווה ויתור על תנאי מתנאים אלה. TNT לא יכולה לכבד בקשות לשינוי פרטי הערך המוצהר הנקוב בשטר מטען לאחר מסירת המשלוח לידי TNT. 

ז. אם השולח לא ציין את הערך המוצהר לחבות מורחבת או לביטוח של כל חבילה בשטר המטען, אלא ערך מוצהר כולל של כל החבילות יחד, הערך המוצהר של כל חבילה ייקבע על-ידי חלוקת סך הערך המוצהר במספר החבילות שנכללות בשטר המטען. הערך המוצהר של חבילה כלשהי במשלוח לא יעלה על הערך המוצהר של המשלוח בשום מקרה.

19.6 פריטים ייחודיים. החבות של TNT לגבי משלוחים המכילים פריטים ייחודיים, באופן מלא או חלקי, מוגבלת בהתאם לאמנה הרלוונטית או לחוקים המקומיים הרלוונטיים והחלים באופן מחייב. חבות מורחבת וביטוח אינם ישימים למשלוחים המכילים פריטים ייחודיים.

20. חבויות שאינן חלות. 

20.1 TNT לא תישא בכל חבות עבור:

א. בכפוף למגבלות הנוספות שנקבעו בתנאים אלה, כל נזק החורג מהחבות המורחבת או מהביטוח (כפי שהוגבל על-ידי סעיף 19.3 (חבות מרבית: חבות מורחבת) ועל-ידי סעיף 19.4 (ביטוח)), או העולה על מגבלת החבות, כפי שנקבעה באמנה הרלוונטית, או בעניין משלוחים בין מיקומים נקובים בתוך מדינה אחת, עולה על המגבלות שנקבעו על-ידי החוק המקומי המחייב והרלוונטי, הגבוה מביניהם, וזאת בין אם TNT ידעה או הייתה צריכה לדעת שנזקים כאלה עשויים להיגרם, ובין אם לא. 

ב. אובדן או נזק מיוחדים, מקריים, תוצאתיים או עקיפים, לרבות, עלויות של דרכי הובלה חלופיות, אובדן הכנסות, אובדן שימוש או רווחים, חסכונות צפויים, מוניטין או הפסד הזדמנות; וכן 

20.2 השולח לוקח על עצמו את כל החשיפה אל אובדן, נזק או עיכוב והסיכון להם, מעבר למה שמוטל במפורש על TNT בתנאים אלה. ככל שהשולח מעוניין בביטוח, עליו להסדיר עבור עצמו כיסוי ביטוחי. TNT אינה מספקת כיסוי ביטוחי.

20.3 TNT לא תישא בחבות, ולא תבצע כל התאמה, החזר כספי או זיכוי מכל סוג שהוא על כל אובדן, נזק, עיכוב, מסירה שגויה, אי-מסירה, מידע שגוי או אי מתן מידע, שנגרמים או נובעים מכל אחד מהאירועים הבאים (לא רשימה ממצה):

א. מעשה, מחדל או השמטה של השולח, הנמען או כל צד אחר בעל עניין במשלוח;

ב. טיבו של המשלוח, או כל פגם, מאפיין שלו או כשל טבוע בו או שבריריותו;

ג. הפרה של תנאים אלה, או תנאים והגבלות אחרים החלים על המשלוח, לרבות שליחת פריט אסור, סחורות מסוכנות, הצהרה לא נכונה של המטען, אבטחה, סימון או כתובות של המשלוחים.

ד. הפרה של חוקים ו/או תקנות בקרות יצוא או סנקציות המוטלים על ידי ארצות הברית או גורם רלוונטי אחר;

ה. קנסות, עונשים או סכומי כסף אחרים שנתבעים מהשולח או מהנמען על-ידי רשות רגולטורית או צד שלישי;

ו. כל אירוע מחוץ לשליטת TNT, לרבות מגיפה (פנדמיה או אפידמיה), סכנות האוויר, אויבי ציבור, רשויות ציבוריות או רגולטוריות הפועלות מתוקף סמכות ממשית או נחזית, פעולות או השמטות של פקידי מכס, פרעות, שביתות או שביתות צפויות, או סכסוכים מקומיים אחרים, מהומות אזרחיות, סכנות הנובעות ממצב מלחמה או תנאי מזג האוויר, או הפסקות פעילות לאומיות, בינלאומיות או מקומיות של רשתות המשלוח האוויריות או היבשתיות, פעולות פליליות של אדם או ישות כלשהם, לרבות פעולות טרור, אסונות טבע, כשל או הפרעה במערכות תקשורת או מידע (לרבות מערכות TNT), עיכוב מכני או תנאים שמעמידים את כוח האדם של TNT בסכנה;

ז. אריזה לא מתאימה או לא מספיקה, לרבות היעדר שימוש של השולח באריזה שאושרה על-ידי TNT, כאשר אישור כזה נדרש או מומלץ. באופן ספציפי, מחשבים, מוצרי אלקטרוניקה, פריטים שבירים ואלכוהול דורשים אריזה בהתאם להנחיות TNT הזמינות ב-TNT.com. מסירה של חומרי אריזה, ייעוץ, סיוע או הכוונה לגבי האריזות המתאימות למשלוחים על-ידי TNT לא מהווה קבלת חבות על-ידי TNT, אלא אם כן TNT מציינת במפורש אחרת בכתב;

ח. ציות להנחיות מסירה בעל-פה או בכתב מהשולח, הנמען או אנשים שטוענים לייצג את השולח או הנמען;

ט. עיכוב במסירה שנגרם עקב הקפדה על מדיניות של TNT בנוגע לתשלום חיובים או פעולות לפיה; 

י. חוסר היכולת של TNT לספק עותק של רשומת המסירה או עותק של החתימה שהתקבלה במסירה;

יא. מחיקת נתונים, אובדן נתונים או חוסר יכולת לאחזר נתונים שמאוחסנים בסרטים מגנטיים, קבצים או אמצעי אחסון אחרים, או מחיקה או נזק לתצלומים או רצועות שמע מחשיפה של סרטי צילום (film);

יב. כשל של TNT לכבד סימון גרפי של "כיוון האריזה" (למשל חצים כלפי מעלה, סימון מסוג "הצד הזה למעלה");

יג. כשל של TNT או עיכוב בהודעה לשולח או לנמען על עיכוב, אובדן או נזק של משלוח, כתובת לא שלמה, שגויה או לא מדויקת של נמען או סוכן מכס, תיעוד שגוי, לא שלם או חסר או אי תשלום של מכסים ומסים הדרושים לשחרור משלוח;

יד. אובדן או נזק של פריט יחיד שעבורו אין ל-TNT רשומת קבלה ניתנת לאימות, כולל בנסיבות שבהן, במועד אספקת המשלוח ל-TNT, הטובין נטענו מראש בנגרר, נערמו על משטח או נארזו באופן כזה שמספר הפריטים או תכולת המשלוח לא ניתנים לבדיקה באופן סביר;

טו. האובדן של מידע אישי או פיננסי, לרבות מספרי זהות, תאריכי לידה, מספרי רישיונות נהיגה, מספרים של כרטיסי אשראי או כרטיסי חיוב ופרטי חשבונות בנק;

טז. אי יכולתו של השולח למחוק את כל המשלוחים שהוזנו במערכות או התקני השילוח של TNT כאשר המשלוח לא הועבר אל TNT;

יז. נזקים שיש להם אינדיקציה באמצעות מחווני טלטלה, מדי הטיה או מדי טמפרטורה; וכן  

יח. כשל לעמוד בזמן ההתחייבות למסירה שלנו עבור משלוחים כלשהם עם כתובת לא מלאה או לא מדויקת (עיין בסעיף 18 [משלוחים שאינם ניתנים למסירה]).

20.4 אם TNT אינה אחראית, לרבות בגין כל חבות החורגת מהחבות ש-TNT לקחה על עצמה במפורש בתנאים אלה, השולח יהיה אחראי ומסכים לשפות את TNT ולהגן על TNT מפני כל אחריות לנזק שנגרם ל-TNT או לצד שלישי על-ידי המשלוח או בשל כל תביעה על-ידי צד שלישי, במיוחד על-ידי הנמען. 

כל תשלום ש-TNT תשלם עקב תביעה של השולח או של צד שלישי לא ייחשב כקבלת חבות, ולא יהווה ויתור על התנאים המופיעים בסעיף 20 זה.

21. היעדר אחריות.

למעט כפי שמוגדר בזאת במפורש, לא חלה על TNT כל אחריות שהיא, מפורשת או משתמעת.

22. תביעות. 

TNT תכיר בהגשת תביעה הקשורה למשלוח, רק אם התובע עומד בהוראות האמנה הרלוונטית ופועל בהתאם להליך המפורט להלן, ואם לא, לא ניתן להגיש תביעה נגד TNT: 

22.1 מתן הודעה על תביעה. 
א. יש להודיע ל‑TNT על כל התביעות בנוגע לאובדן, לנזק (גלוי או נסתר), לעיכוב (לרבות תביעה או טענה לקלקול) או לתכולה חסרה, בתוך 21 ימים (i) לאחר מסירת המשלוח ליעד (במקרה של נזק או עיכוב), או (ii) ממועד המסירה הצפוי (במקרה של אובדן, אי‑מסירה או מסירה שגויה). 

ב. קבלת המשלוח על-ידי הנמען ללא הודעה כזאת על נזק במסמך קבלת המסירה היא הוכחה לכאורה לכך שהמשלוח סופק במצב תקין. 

ג. יש להודיע על כל התביעות הללו דרך האתר TNT.com או על-ידי יצירת קשר עם שירות הלקוחות של TNT. 

22.2 מידע נדרש.כל ההודעות על התביעה מוכרחות לכלול מידע מלא על השולח והנמען, וכן את מספר המעקב של TNT, תאריך המשלוח, מספר הפריטים ומשקל המשלוח. כתנאי מקדים לכך ש-TNT תשקול תביעה כלשהי בגין נזק, הנמען נדרש לאפשר ל-TNT לבדוק את התכולה, את קרטוני המשלוח המקוריים ואת האריזות באתר הנמען או במתקן של TNT, עד ליישוב התביעה. 

22.3 הגבלות. TNT לא מחויבת להגיב לכל תביעה שהיא עד לתשלום כל החיובים. התובע לא יכול לנכות את סכום התביעה מחיובים אלה. ניתן להגיש תביעה אחת בלבד ביחס לכל משלוח. קבלת תשלום עקב תביעה תבטל את הזכות לקבל פיצויים נוספים או לתבוע פיצויים נוספים ביחס לאותו משלוח. לשולחים או לנמענים שהחבילות שלהם נמסרו ל-TNT דרך סוכן איחוד מטענים של חבילות אין זכות לסעד חוקי או מן הצדק כנגד TNT. 

22.4 פעולות משפטיות. הזכות לתבוע נזקים בגין פעולה הקשורה להובלה מ-TNT תיאסר, אלא אם כן התביעה הובאה בפני בית משפט מורשה תוך שנתיים ממועד המסירה בפועל (במקרה של נזק, חוסר או עיכוב) או ממועד המסירה הצפוי (במקרה של אובדן, אי-מסירה או מסירה שגויה), או במסגרת הגבלות חוקיות רלוונטיות, הקצר מביניהם.

23. קבלנות משנה.

TNT שומרת לעצמה את הזכות להעביר לקבלן משנה את כל השירותים הללו או חלק מהם. 

24. הגנה על נתונים. 

24.1 מונחים כגון 'בקר', 'נתונים אישיים', 'בעל הנתונים' וכן 'עיבוד' יקבלו את המשמעות שנקבעה להם במסגרת התקנה הכללית להגנה על נתונים (EU) ‎2016/679 ‏("GDPR") וכל החוקים והתקנות להגנה על נתונים החלים על עיבוד נתונים אישיים ("נתונים אישיים") במסגרת תנאים אלה (ביחד, "החוק להגנה על נתונים").

24.2 TNT והשולח מאשרים כי שניהם בקרים בזכות עצמם ביחס לעיבוד של נתונים אישיים כלשהם על-ידי או בין צדדים במסגרת תנאים אלה.

24.3 ביחס לעיבוד של נתונים אישיים במסגרת תנאים אלה, השולח מצהיר שהוא ציית לחוק ההגנה על הנתונים, כולל אספקת המידע לבעלי הנתונים בהתאם לחוק ההגנה על הנתונים, אספקת המידע כפי שמופיע בהודעת הפרטיות של TNT ב-tnt.com וקיבל בסיס משפטי בהתאם לחוק ההגנה על הנתונים, כגון ביצוע החוזה, אינטרסים לגיטימיים או הסכמה.

24.4 השולח ישפה את TNT ביחס לכל העלויות, התביעות, הנזקים וההוצאות שייגרמו לה או שיוצאו על ידיה בקשר לכשל של השולח לציית לתנאים המפורטים בסעיף 24 זה.

24.5 השולח מצהיר שהבסיס המשפטי שנקבע במסגרת סעיף 24.3 (גם) מאפשר העברת נתונים אישיים אל TNT, החברות הקשורות שלה, הסניפים, היועצים, המבקרים או כל גורמי הצד השלישי שנשכרו על-ידי TNT לביצוע מחויבויותיה לשולח במסגרת תנאים אלה בכל מדינה שהיא, הן בתוך האזור הכלכלי האירופי ("EEA") והן מחוצה לו.

24.6 כל העברה של נתונים אישיים מהשולח ל-TNT או להפך, מהאזור הכלכלי האירופי או משוויץ למדינה מחוץ ל-EEA או לשווייץ, כפופה לסעיפים החוזיים הרגילים מסוג בקר-לבקר (החלטה (EU) 2021/914 – מודול I)  ‏("SCCs")  כמשמעותם בסעיף 46‏(2)(c) ל-GDPR, אותם ניתן למצוא כאן: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/HTML/?uri=CELEX:32021D0914&from=EN. לשם כך, סעיפי ה-SCCs משולבים במלואם בתנאים אלה באמצעות הפניה. מעצם קבלתם של תנאים אלה, הצדדים (א) נחשבים כמי שחתמו על סעיפי ה-SCCs, (ב) מסכימים לתוכנם המלא של סעיפי ה-SCCs, (ג) יצייתו באופן מלא לתנאים הכלולים בהם וכן (ד) מסכימים לכך שכל שינוי או החלטה עוקבת ו/או כתובת URL יחולו ויחליפו את ההחלטה ו/או כתובת ה-URL, כפי שמתייחס לכך סעיף 24.6. במסגרת סעיפי ה-SCCs, ‏TNT כבקר תפעל כמייצא נתונים, גם מטעם החברות הקשורות שלה, והשולח כבקר יפעל כמייבא נתונים, או להפך, כשרלוונטי. האמור לעיל לא יגרע מזכותה של TNT להחליט באופן בלעדי להשתמש במנגנון העברה מתאים אחר בהתאם לחוק ההגנה על הנתונים. הנתונים האישיים המועברים עשויים לכלול פרטי קשר של שולחים ונמענים יחידים, כגון שמות וכתובות, הנחוצים כדי לאפשר אספקה יעילה של שירותי TNT, כדוגמת מסירה של חבילות והפעלת תכונות מעקב המשלוחים, כפי שנקבע ביתר פירוט או אחרת בתנאים אלה ובהתאם לנספחים לסעיפי ה-SCCs.

24.7 אם בית משפט מוסמך של האיחוד האירופי, רשות פיקוח מקומית או רשות ממשלתית דומה קובעים כי כל אחד מתנאים אלה במסגרת סעיף 24 ו/או סעיפי ה-SCCs אינם, או שמעתה לא יהיו, אמצעי חוקי לביצוע העברות של נתונים אישיים מחוץ ל-EEA או לשווייץ, הצדדים ינהלו משא ומתן בתום לב על אמצעי חלופי לביצוע העברות כגון אלה באופן חוקי.

25. ההסכם המלא.

תנאים אלה מייצגים את ההסכם המלא בין הצדדים ובכפוף לסעיף 1 (יישום), גוברים על כל ההתניות והתנאים האחרים, בעל-פה או בכתב. לא ניתן לעקוף תנאים אלה, למעט באמצעות הסכם מפורש בכתב בין הצדדים. 

26. הקצאה.

אין להקצות את הזכויות או את החובות של כל אחד מהצדדים במסגרת תנאים אלה ללא האישור מראש בכתב של הצד השני, למעט כאשר TNT עשויה להקצות את כל זכויותיה או חלק מהן ולהקצות את חובותיה במסגרת תנאים אלה לכל אחת מהחברות הקשורות שלה. מבלי להגביל את הנאמר לעיל, תנאים אלה מחייבים ומשמשים לטובת הצדדים, יורשיהם ונמחיהם המאושרים.

27. אי-ויתור על זכויות.

כל כשל של TNT באכיפה או ביישום של הוראה במסגרת תנאים אלה אינו מהווה ויתור על ההוראה האמורה ואינו גורע באופן אחר מזכותה של TNT לאכוף את ההוראה האמורה.

28. החוק המחייב.

תנאים אלה לא יחריגו כל חבות שהיא שהחוק אוסר להחריגה. אם יימצא כי תנאי כלשהו הכלול או הנזכר בתנאים אלה מנוגד לאמנות בינלאומיות מחייבות רלוונטיות, חוקים מקומיים, תקנות, צווים או דרישות ממשלתיים כלשהם, תנאי זה יוגבל למידה המרבית המותרת, בהתאם להגבלה, יישאר בתוקף כחלק מההסכם בין TNT לשולח. חוסר התקפות או היעדר יכולת האכיפה של תנאי כלשהו לא ישפיעו על חלקים אחרים בתנאים אלה.

29. הדין החל וסמכות שיפוט.

למעט כפי שנקבע על פי אמנה חלה כלשהי, תנאים אלה ומחלוקות הנובעות מתוך או בקשר עם השירותים המתבצעים על-ידי TNT בכפוף אליהם יהיו כפופים לחוקים ולבתי המשפט של המדינה או הטריטוריה שבהן התקבל המשלוח על-ידי TNT לצורך ביצוע השירותים.

בעצם הביקור והשימוש באתר זה, אתם מסכימים להצבת קבצי עוגיות (Cookies) ידי TNT ושותפיה. גלו עוד