Eksporto kontrolė ir sankcijos

Kaip atitikti sankcijų ir eksporto reikalavimus?

 

Prekių siuntimą kai kuriose šalyse / teritorijose gali paveikti eksporto kontrolė ir taikomos tarptautinės sankcijos, pagrįstos prekių tipu, kilmės ir paskirties šalimi arba sandoryje dalyvaujančiomis šalimis.

TNT aptarnauja daug šalių / teritorijų, kurioms šiuo metu taikomos tarptautinės sankcijos, todėl mes gabensime tik laikydamiesi Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių / teritorijų taisyklių bei taikomų sankcijų. Žr. TNT gabenimo sąlygas norėdami sužinoti, kaip elgtis su strateginėmis prekėmis ir paskirties vietomis, kurioms taikomos sankcijos, vykdant apribotą, bet teisėtą, prekybą.

Neaptarnaujamos šalys

Neaptarnaujamų šalių sąrašai yra tarptautinių sankcijų režimų ir eksporto kontrolės reikalavimų dalis. TNT nepriima ir nesiunčia siuntų asmenims ir subjektams, kurie nurodomi kaip neaptarnaujama šalis.
 

Naudingos nuorodos:


Strateginės prekės

Strateginės prekės yra karinės arba dvejopos paskirties prekės, kurios gali būti naudojamos civiliniams arba kariniams tikslams. TNT neklasifikuoja jokių strateginių prekių – tai yra eksportuotojo atsakomybė. Mūsų paslaugų galimybės priklauso nuo vietos, bet visada reikia aiškios informacijos apie taikytinas licencijas. Norėdami sužinoti daugiau, susisiekite su vietiniu Klientų aptarnavimo skyriumi.


Naudingos nuorodos:


Sankcionuotos paskirties vietos

Siekdama laikytis tarptautinių sankcijų TNT sustabdė kai kurių paslaugų teikimą arba įgyvendino papildomus siuntimo reikalavimus. Toliau pateikiama apžvalga pagal šalis ir jose galiojančias sankcijų programas, turinčias įtakos TNT paslaugoms.
 

Naudingos nuorodos:

Krymo regionas

– Nuo 2016 m. balandžio 1 d. TNT neaptarnauja Krymo regiono

 

Kuba

– Nuo 2016 m. balandžio 1 d. TNT neaptarnauja Kubos.

– TNT neaptarnauja Kubos ambasadų arba konsulatų jokioje pasaulio šalyje

 

Iranas

– Nuo 2016 m. balandžio 1 d. TNT neaptarnauja Irano.

– TNT neaptarnauja Irano ambasadų arba konsulatų jokioje pasaulio šalyje

 

Šiaurės Korėja

– TNT neaptarnauja Šiaurės Korėjos

– TNT neaptarnauja Šiaurės Korėjos ambasadų arba konsulatų jokioje pasaulio šalyje

 

Rusija

ES ir JAV įgyvendino sankcijas Rusijai. Siekdama nepažeisdama taisyklių optimaliai aptarnauti Rusiją TNT taiko tokias priemones:

– Nepriimamos jokios karinės prekės eksportuoti į / importuoti iš Rusijos
– Nepriimamos jokios dvejopos paskirties prekės eksportuoti kariniams Rusijos vartotojams
– Su naftos ir dujų įranga susijusioms sąrašo prekėms būtina licencija, norint jas eksportuoti į Rusiją. Spustelėkite norėdami peržiūrėti dokumentą.

 

Sudanas

– Nuo 2016 m. balandžio 1 d. TNT neaptarnauja Sudano

– TNT neaptarnauja Sudano ambasadų arba konsulatų jokioje pasaulio šalyje

 

Sirija

– TNT neaptarnauja Sirijos

– TNT neaptarnauja Sirijos ambasadų arba konsulatų jokioje pasaulio šalyje