Pridėtinis kuro mokestis Europoje

(Išskyrus Jungtinę Karalystę ir Airiją)

Kuro kainos nuolat kinta, todėl TNT taiko indeksuojamą pridėtinį kuro mokestį visoms siuntoms. Pagal šį metodą klientams taikomas skaidrus apmokestinimo už kurą mechanizmas, pagal kurį pridėtinis kuro mokestis didėja arba mažėja atsižvelgiant į kuro kainų pokyčius.

Galiojantys pridėtinio kuro mokesčio tarifai:

2017 m. spalio 29 d.- gruodžio 2 d. – 14,00%
2017 m. spalio 1 d.- spalio 28 d. – 13,75%
2017 m. rugsėjo 3 d.- rugsėjo 30 d. – 13,25%

Indeksuojamas pridėtinis kuro mokestis Europoje skaičiuojamas pagal dabartinių „Brent“ žaliavinės naftos sandorių kainą Londono biržoje. Kas mėnesį jis koreguojamas atsižvelgiant į vidutinę suapvalintą dabartinių sandorių kainą už žaliavinės naftos barelį, kurią skelbia Pasaulio bankas. Norėdami atsisiųsti naujausius mėnesinius duomenis iš jo svetainės, spauskite čia. Ši kaina yra tinkamas pagrindas indeksui, kuris taikomas oro ir kelių transportui, skaičiuoti, nes žaliavinė nafta yra pagrindinė reaktyvinio kuro ir sunkvežimių dyzelino gamybos žaliava.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad pridėtinio kuro mokesčio indeksas bus taikomas kitą mėnesį nuo jo paskelbimo dienos. Pavyzdžiui, vidutinė balandžio mėnesio „Brent“ žaliavinės naftos kaina skelbiama antrąją gegužės savaitę ir naudojama nustatant birželio mėnesį taikomą pridėtinį kuro mokestį.

TNT pasilieka teisę keisti pridėtinio kuro mokesčio indeksą ir lentelę be išankstinio informavimo. TNT savo nuožiūra nustato pridėtinio kuro mokesčio dydį ir galiojimo laiką. Atnaujintą informaciją visuomet rasite šioje svetainėje.

Pastaba. Šie tarifai taikomi Europos šalyse išrašytoms sąskaitoms (išskyrus Jungtinę Karalystę ir Airiją). JK ir Airijai taikomas kitoks pridėtinio kuro mokesčio skaičiavimo modelis. Naujausią informaciją apie TNT šiose šalyse taikomą indeksuojamą pridėtinį kuro mokestį rasite Jungtinės Karalystės svetainėje.