TNT atgabeno tiranozauro kaukolę į Europą

2015 m. birželio 4 d.

Tarptautinė skubių siuntų bendrovė TNT saugiai pergabeno „Naturalis Biodiversity Centre” (Olandija) priklausančią tiranozauro (lot. Tyrannosaurus rex) kaukolę iš „Black Hills Institute of Geological Research” (Pietų Dakota, JAV) į „Fraunhofer EZRT” mokslinių tyrimų institutą Fiurte (Vokietija).

 

Gerai išsilaikiusi kaukolė priklauso 66 mln. metų amžiaus tiranozauro patelei, kuri buvo atkasta 2013 m. Montanoje, ją 2014 m. įsigijo „Naturalis”. Tikrasis skeletas bus eksponuojamas 2016m. spalį Olandijos Leideno mieste įkurtame „Naturalis” centre.

 

Atgabenus fosiliją į Fiurtą, „Fraunhofer EZRT” mokslinių tyrimų institute buvo atlikta didelės raiškos kompiuterinė tomografija, siekiant gauti išsamias jos struktūros 3D rentgeno nuotraukas. Kiek vėliau šį mėnesį „Naturalis Biodiversity Centre” ir „Fraunhofer EZRT” pristatys tyrimo išvadas. 2015 m. birželio pradžioje TNT išgabens šį tiriamąjį pavyzdį atgal į JAV.

 

690 kg sverianti kaukolė įveikė 7 800 km kelionę iš JAV supakuota į 1,9 m ilgio tinkamai paruoštą ir sandarią medinę dėžę. Iš pradžių kaukolę TNT gabeno 2 785 km keliais iš Pietų Dakotos į Niujorko JFK oro uostą, tada „Boeing 747” lėktuvu skraidino į siuntų rūšiavimo ir paskirstymo centrą Lježe ir galiausiai sunkvežimiu pristatė į Fiurtą. Kelionės metu buvo nuolat teikiama naujausia informacija apie būklę. TNT ženklu pažymėtą sunkvežimį, kuriame įdiegta naujausia sekimo technologija, vairuoja specialias paslaugas teikiantys vairuotojai.

 

„Didžiuojamės galėdami padėti „Naturalis Biodiversity Centre” atgabenti labai retą tiranozauro kaukolę į Europą, – sakė TNT pasaulinių specialiųjų paslaugų direktorius Grantas Cochrane’as. – TNT turi reikiamą kompetenciją ir patirtį gabenti išskirtinio dėmesio reikalaujančius krovinius. Tačiau pirmą kartą pasitaikė galimybė pasirūpinti priešistoriniu eksponatu, kuris turi tokią didelę tiriamąją vertę.“

 

TNT vadovas Baltijos šalims Aivaras Sebeckis antrina: „Faktas, kad TNT nugabeno šį išskirtinio dėmesio reikalaujantį krovinį tik parodo, kad TNT bendrovei nėra per didelių, per sudėtingų, per sunkių, per tolimų ir t.t. krovinių. Specialiosios paslaugos leidžia mūsų klientams išlikti lankstiems bet kurioje situacijoje. Tarp besinaudojančių specialiosiomis paslaugomis Lietuvoje – aviacijos technikos ir remonto, tekstilės, elektronikos, transporto priemonių, medicininės, prekybinės įrangos gamintojai, transporto, medicinos paslaugų teikėjai, farmacijos įmonės.“

 

Didelės raiškos nuotraukas galima atsisiųsti iš https://www.tnt.com/corporate/en/site/home/press/presslibrary.html

 

Daugiau informacijos apie „Naturalis” gautą Tyrannosaurus rex rasite http://www.naturalis.nl/en/

 

Vaizdo klipą apie krovinio gabenimą galite atsisiųsti iš https://youtu.be/ZET2GNyXqa4