Pakowanie na paletach

Jak zapewnić wytrzymałość i stabilność przesyłki

Idealna paleta powinna nie tylko być stabilna. Jej właściwe przygotowanie do drogi pozwala uniknąć dodatkowych kosztów. Nasze dopłaty wynikają z połączenia wagi i wymiarów przesyłki. Wszystko, co wybiega poza standard lub powoduje, że paleta jest niepiętrowalna w transporcie powoduje dodatkowe koszty. 

Przewodnik właściwego przygotowania palet

1. Układaj pudła jedne na drugich, tworząc kolumny

Kolumny zapewniają największą wytrzymałość. Jeżeli zawartość pudeł jest sztywna, można je układać tak jak cegły, co będzie miało pozytywny wpływ na stabilność konstrukcji.

2. Zwróć uwagę na to, aby nic nie wystawało

Elementy konstrukcji powinny być dopasowane do rozmiaru palety. Nie powinny wystawać poza jej krawędzie. Przyjmujemy do transportu palety z elementami wystającymi, ale mogą one ulec uszkodzeniu lub uszkodzić inne przesyłki.
Preferujemy palety bez wystających elementów.

3. Zadbaj o płaską konstrukcję

Płaska powierzchnia sprawia, że konstrukcja jest wytrzymała i zwarta. Daje również możliwość układania jednej konstrukcji na drugiej. Za palety, które nie pozwalają na układanie jednej na drugiej, pobierana jest dodatkowa opłata.

4. Obwiąż lub owiń konstrukcję

Obwiąż konstrukcję lub owiń ją folią elastyczną,
tak by uniemożliwić przesuwanie się poszczególnych elementów na palecie. Jeżeli zdecydujesz się na obwiązanie, nie zapomnij objąć również palety.

5. Czytelnie oznakuj

Palety, które są piętrowalne w transporcie powinny posiadać etykietę adresową umieszczoną z boku palety, a nie na górze.

Prawidłowa paleta

Starannie pakuj przesyłki

Sposób spakowania Twojej przesyłki musi spełniać nasze podstawowe wymogi transportowe.