Przygotowanie palet do wysyłki

Jak zapewnić wytrzymałość i stabilność konstrukcji palet

Idealnie przygotowana do wysyłki paleta zapewnia nie tylko stabilizację i ochronę. Odpowiednie postępowanie pozwala uniknąć dodatkowych kosztów. Nasze standardowe opłaty są naliczane na podstawie wymiarów i wagi przesyłki. W przypadku przesyłek niestandardowych, np. palet niepiętrowalnych, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty.

Przygotuj przesyłkę w 5 prostych krokach

1. Umieść elementy na palecie w kolumnach

Kolumny zapewniają stabilność konstrukcji. Płaska powierzchnia sprawia, że konstrukcja jest wytrzymała i zwarta. Daje możliwość układania jednej palety na drugiej.

2. Zwróć uwagę na to, aby nic nie wystawało

Elementy konstrukcji powinny być dopasowane do rozmiaru palety. Nie powinny wystawać poza jej krawędzie. Przyjmujemy do transportu palety z elementami wystającymi, ale mogą one ulec uszkodzeniu lub uszkodzić inne przesyłki.
Preferujemy palety bez wystających elementów.

3. Zadbaj o kompozycję

Dopilnuj, by konstrukcja elementów była płaska. Płaska powierzchnia sprawia, że konstrukcja jest wytrzymała i zwarta. Daje to również możliwość układania jednej palety na drugiej. Za palety niepiętrowalne pobierana jest dopłata.

4. Obwiąż lub owiń konstrukcję

Obwiąż konstrukcję lub owiń ją folią elastyczną,
tak by uniemożliwić przesuwanie się poszczególnych elementów na palecie. Jeżeli zdecydujesz się na obwiązanie, nie zapomnij objąć również palety.

5. Oznacz paletę

Etykiety należy umieszczać z boku, nie na wierzchu, ponieważ palety są układane do transportu jedne na drugich. Palety niepiętrowalne muszą być oznaczone etykietami lub stożkami. 

 

Wskazówka: w przypadku palet piętrowalnych, warto umieścić kopię etykiety w jednym z opakowań umieszczonych na palecie. W przypadku palet niepiętrowalnych, zawierających przedmioty o nieregularnych kształtach, etykietę należy umieścić na towarze, a jeśli zostanie zapakowany, należy to zrobić przed zapakowaniem.

Wskazówki dotyczące przygotowania palet

Zachowaj ostrożność podczas pakowania

Sposób zapakowania przesyłki musi spełniać nasze minimalne wymagania.