FedEx i TNT Express

31 lipca 2015

Komisja Europejska poinformowała o przejściu do kolejnego etapu procesu przeglądu planowanego przejęcia TNT przez FedEx. Faza II jest zwyczajową częścią badania procesu przejęcia realizowaną przez Komisję.

Tak jak informowano kwietniu 2015 r., FedEx i TNT oczekują finalizacji transakcji w pierwszej połowie 2016 roku.

TNT spodziewa się, iż planowane przejęcie zakończy się sukcesem. Firma będzie kontynuować współpracę z FedEx i Komisją Europejską w celu finalizacji transakcji.

Po zatwierdzeniu transakcji, połączenie FedEx i TNT przyniesie korzyści dla wszystkich zainteresowanych stron. Jego celem jest zapewnienie klientom dostępu do znacznie większej, zintegrowanej globalnej sieci połączeń poprzez wykorzystanie europejskich możliwości TNT i silnej pozycji FedEx w innych regionach świata, w tym w Ameryce Północnej i Azji. Klienci TNT skorzystają z dostępu do rozwiązań FedEx – globalnej sieci połączeń lotniczych, spedycji, logistyki kontraktowej i drogowych rozwiązań transportowych.

W trakcie procesu zatwierdzenia transakcji, Firma TNT pozostaje skupiona na realizacji strategii transformacji Outlook, zgodnie z celami określonymi i zaprezentowanymi w trakcie Capital Markets Day, w dniu 18 lutego 2015 r.Zgodnie ze swoimi celami, TNT pozostaje zaangażowane w dostarczanie najlepszych usług i rozwiązań przekraczających oczekiwania klientów.

– KONIEC –

 

O TNT

TNT Express jest jedną z największych firm kurierskich świata. Każdego dnia transportuje blisko milion przesyłek: dokumentów, paczek, frachtów. Firma zarządza lotniczą i drogową siecią transportową w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach. Przychód TNT Express w 2014 roku wyniósł 6.7 mld €.

 

Kontakt:

Media

Cyrille Gibot
tel: +31 (0)65 113 3104
e-mail: cyrille.gibot@tnt.com

 

Inwestorzy

Gerard Wichers
tel: +31 (0)88 393 9500
e-mail: gerard.wichers@tnt.com