TNT uruchamia połączenie lotnicze do Tunezji

30 lipiec 2015

TNT uruchomiło nowe połączenie pomiędzy lotniczym centrum przeładunkowym TNT w Liege (Belgia) a Tunisem, stolicą Tunezji.

Usługa będzie realizowana pięć razy w tygodniu poprzez Marsylię. Przyloty do Tunisu będą odbywały się w godzinach porannych, a wyloty będą miały miejsce w godzinach wieczornych.

 

Korzyści dla klientów: późne wyloty dla przesyłek eksportowych do Europy, wczesne przyloty przesyłek importowych, większe limity wagowe, krótki czas doręczenia do i z innych miast obsługiwanych przez TNT. Połączenie obsługiwane jest przez samolot typu Boeing 737-400.

 

Europa jest największym partnerem w obrotach handlowych z Tunezją. Szczególnie jest to widoczne w takich branżach jak odzieżowa, tekstylna, motoryzacyjna, części lotniczych, elektroniczna czy farmaceutyczna.

 

Bliskość geograficzna Tunezji w stosunku do Europy i jej szybkie możliwości produkcyjne to główne przewagi konkurencyjne tego kraju. Dodanie połączenia do Tunezji w ramach sieci TNT jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów. TNT oferuje szeroki wybór usług i opcji dostaw dla firm, które wysyłają paczki i frachty do i z kraju z bezpośrednim połączeniem z Europą i całym światem.

 

Połączenie lotnicze z Tunezja to jedno z wielu działań poprawiających jakość i wydajność sieci transportowej TNT, będące elementem strategii TNT o nazwie Outlook. W ostatnich miesiącach, TNT dodało do swojej sieci lotniczych połączeń Maltę, Tel Awiw, Wenecję i Hanower.

– KONIEC –

 

O TNT

TNT Express jest jedną z największych firm kurierskich świata. Każdego dnia transportuje blisko milion przesyłek: dokumentów, paczek, frachtów. Firma zarządza lotniczą i drogową siecią transportową w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach. Przychód TNT Express w 2014 roku wyniósł 6.7 mld €.

 

Kontakt:

Media

Cyrille Gibot
tel: +31 (0)65 113 3104
e-mail: cyrille.gibot@tnt.com

 

Inwestorzy

Gerard Wichers
tel: +31 (0)88 393 9500
e-mail: gerard.wichers@tnt.com