Gümrük işlemleri

Yurtdışına mal gönderirken, gümrükleme gecikmelere neden olabilir. Uluslararası gönderi yaparken ne beklemek gerektiğini ve sınırda zamanın nasıl kısaltılacağını görün.

Gümrükleme için temel bilgiler

Düzenlemeleri kontrol edin

Düzenlemelerde farklılıklar ihracatın ülkeden ülkeye değişiklik göstermesine neden olabilir. Gönderi yapacağınız ülkedeki lisanslama, özel hükümler, kısıtlı ve yasak ürünler konusunda tam bilgi sahibi olun.

Belgeleri hazırlayın

Gümrükte gecikmelerden kaçınmak için, gerekli belgeleri önceden hazırlamak büyük önem taşır. Gümrük yetkilileri gönderinizi buna göre sınıflandırıp işleyecekleri için, ticari faturanızın tüm beklenen bilgileri içerdiğine emin olun.

Vergi ve harçlar

Uluslararası gönderiler çoğu zaman ithalat vergi ve harçlarına tabidir, ancak bu durum hazırlıksız yakalanacağınız anlamına gelmez. Bu vergi ve harçlar varış noktası ve gönderi değerine bağlı olduğundan, sizin ya da alıcının ne ödeyeceği konusunda eksiksiz bilgi sahibi olun.

TNT ile zorlukları ve formaliteleri azaltın

Adres doğrulama

Gümrük yetkilileri genellikle gönderinizin kaynağını ve varış noktasını doğrulamak ister. Veritabanımızın adresleri otomatik olarak doğrulaması, mallarınızın varış noktasına varmalarının mümkün olup olmadığını önceden bileceğiniz anlamına gelir.

Dijital ticari fatura

Gümrük işlemlerinin kolayca tamamlanabilmesi için, eksiksiz ve kapsamlı bir ticari fatura büyük önem taşır. myTNT üzerinde bir dijital ticari fatura oluşturabilir ya da sitemizden ticari fatura şablonunu indirerek süreci hızlandırabilirsiniz.

Kapıdan kapıya takip

Gönderiniz yola çıktığında her an nerede olduğunu görebilmelisiniz. Gönderi Takip özelliğimiz gönderinizi dünyanın her yerinde her an takip etmenizi sağlar ve varış noktasına olası varış zamanını verir.

İhracat ve ithalatla ilgili konular

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi