Paletlerin hazırlanması

Sağlam ve dengeli bir palet nasıl yapılır?

Mükemmel bir palet oluşturmak sadece sağlamlık ve koruma ile ilgili değildir. Doğru palet kullanımı ek masraf doğmasının da önüne geçilmesini sağlar. Ücretlerimiz ağırlık ve hacim bilgilerine bağlı olduğu için, fazladan yer kaplayan veya istiflemeye engel olan paletler ek ücretlerin doğmasına neden olabilir.

Doğru palet hazırlama kılavuzu

1. Üst üste istifleyin

Üst üste istifleme azami istifleme direnci sağlar. Gönderi içeriği sağlamsa daha fazla sağlamlık için "tuğla örme tarzı"nı kullanabilirsiniz.

2. Hizalayın

Ürünler paletlerin üzerinde çıkıntı oluşturmadan, düzgünce oturmalıdır. Çıkıntı oluşturan paletleri kabul etmiyoruz

3.Yüzeyi̇n düz olmasını sağlayın

Paletin en üst yüzeyi eşit, güçlü ve istiflenebilir olmalıdır. İstiflenemeyen paletler ek ücrete tabi olacaktır.

4. Kayışla bağlayın ya da sarın

Gönderilerinizi yerinde tutmak için her iki tarafta da iki kayış ve/veya streç ile sarma işlemi kullanın. Bağlama ve sarma işlemlerine palet de dahil edilmelidir.

5. Anlaşılır şeki̇lde eti̇ketleyin

Farklı bir paletin sizin paletinizin üstüne istiflenebileceğinden dolayı etiketler paletin üstüne değil yanlarına takılmalıdır. İstiflenemeyen paletler etiket ile belirtilmelidir. 

 

Profesyonel ipucu: İstiflenebilir paletler için paletteki kutulardan birinin içine etiketin bir kopyasını yerleştirin. Şekilsiz gönderiler içeren istiflenemeyen paletler için etiketi bir ögenin üzerine yerleştirin. Ürünler sarılacaksa etiketi sarma işleminden önce ögeye yerleştirin.

Doğru paletleme

Paketlerken özen gösterin

Paketleriniz asgari şartlarımızı karşılamalıdır.

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi