Şeki̇lsi̇z parçaların hazırlanması

Güvenli̇ taşıma i̇çi̇n

Büyük, ağır veya şekilsiz cisimlerin ambalajlanması ve elleçlenmesi daha fazla dikkat gerektirir. Bunlar çoğu zaman istiflenemez ya da transit sırasında bantlı konveyörlere yerleştirilemez. Bu nedenle ek bir ücret ödemeniz gerekebilir. Gönderiniz özel elleçleme gerektiriyorsa, lütfen yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçin.

Şeki̇lsi̇z parçalar i̇çi̇n kılavuz

Tüpler

Ağır silindirler bir palete kayışla bağlanmalı, taşmadıklarına emin olunmalı ve paletin üst üste düzenlenebilir olması sağlanmalı. Daha hafif tüp biçimi parçalar üçgen bir nakliye tüpü içinde paketlenebilir.

Koli̇si̇z parçalar

Kolisiz büyük parçaların bir palete kayışla bağlanması gerekir. Bunları korumak için ahşap çerçeve içine alabilir ya da ters çevrilmiş bir sandıkla örtebilirsiniz. Açıkta kalabilecek keskin kenarları korumak için ilave dolgu malzemesi kullanmalısınız.

Si̇vri̇ çıkıntılı parçalar

Sivri parçalar, bir koliye yerleştirilmeden önce koruyucu dolgu malzemesiyle sarılmalıdır. İstiflendiği zaman zarar görebileceği veya zarar verebileceği için, koliden dışarı hiçbir kısmının taşıyor olmamasına özen gösterin. Gerekiyorsa daha büyük bir koli kullanın ya da palet kullanmayı düşünün.

Ağır/ aşırı büyük parçalar

Ağırlık ve boyut üst sınırları, hizmete göre farklılık gösterir. 2,4m x 1,2m x 1,5m'yi (U x G x Y) veya 500kg'ı aşan gönderiler için lütfen Müşteri Hizmetleriyle iletişime geçin. (444 0868).

240cm > 120cm > 150cm > 500 kg >

Eti̇ketleme

Etiketinizi ve tüm diğer elleçleme etiketlerini yapıştırmak için, gönderinizin üzerinde bulunan en düz yüzeyi tercih edin. Ahşap, kauçuk ya da kumaş gibi malzemelerde, etiketlerinizi sabitlemek/ tutturmak için bant, zımba ya da tutkal gibi etkili malzemeler kullanın.

Sağlam ve güvende

Paketlerken di̇kkat edi̇lmesi̇ gerekenler

Paketlerinizin asgari şartları karşılıyor olması gerekir.

Paketleme rehberi̇

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi alın