Şekilsiz gönderilerin hazırlanması

Güvenli taşıma nasıl sağlanır?

Büyük, ağır veya şekilsiz cisimlerin ambalajlanması ve elleçlenmesi daha fazla dikkat gerektirir. Bunlar çoğu zaman istiflenemez ya da transit sırasında bantlı konveyörlere yerleştirilemez. Bu nedenle ek ücret ödemeniz gerekebilir. Gönderiniz özel elleçleme gerektiriyorsa yardım almak için lütfen bize ulaşın.

Şeki̇lsi̇z parçalar i̇çin kılavuz

Tüpler

Ağır silindirler bir palete bağlanmalıdır. Çıkıntılardan kaçının ve paletlerin istiflenebilir olduğundan emin olun. Tüp şeklindeki daha hafif gönderiler üçgen prizma şeklinde bir gönderi tüpüne yerleştirilebilir.

Kolilenmemiş parçalar

Kolilenmemiş parçaların kolilenmeleri ve/veya bir palete kayışla bağlanmaları gereklidir. Açıkta kalabilecek keskin kenarları korumak için ek destekler kullanabilirsiniz. 

Si̇vri/çıkıntılı parçalar

Sivri parçalar, bir koliye yerleştirilmeden önce koruyucu dolgu malzemesiyle sarılmalıdır. Koli içeriğinin herhangi bir şeklide çıkıntı yapmasına, istiflendiğinde hasar riski taşıyacağından dolayı asla izin verilmemelidir. Gerekirse daha büyük bir kutu kullanılmalı ya da paletten yararlanılmalıdır.

Ağır/aşırı büyük parçalar

Maksimum ağırlık ve boyutlar hizmete göre farklılık gösterir. 2,4 x 1,2 x 1,5 m (U x G x Y) veya 500 kg'nin üzerindeki gönderiler için lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

240cm > 120cm > 150cm > 500 kg >

Etiketleme

Etiketinizi ve tüm diğer elleçleme etiketlerini yapıştırmak için, gönderinizin üzerinde bulunan en düz yüzeyi tercih edin. Ahşap, plastik veya kumaş gibi materyaller için etiketlerinizi sabitlemek amacıyla ek bant, zımba veya yapıştırıcı kullanın. 

 

Profesyonel ipucu: Etiketin bir kopyasını kutunun içine yerleştirin. 

Sağlam ve güvende

Paketlerken özen gösterin

Paketleriniz asgari şartlarımızı karşılamalıdır.

Paketleme kılavuzu

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi