Tehlikeli Madde gönderileri kaydı verme

Gönderinizin tehlikeli olduğundan haberiniz olmayabilir. Bu nedenle gönderinizin güvenli ve uyumlu olduğundan emin olmak için farklı sınıflandırmaları kontrol etmek önemlidir.

Neler tehlikeli olarak düşünülür?

Doğru şekilde kullanılmadığı takdirde size, kuryeye, alıcıya, diğer gönderilere veya çevreye zarar verebilecek tüm maddeler tehlikeli olarak düşünülür.

Gönderinizin tehlikeli olup olmadığından emin değilseniz, üretici veya tedarikçiden Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) isteyin. Formda UN numarası bulunması halinde ürün tehlikeli madde kapsamında kabul edilir. Alternatif olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tehlikeli maddelere örnekler

Tehlikeli maddeler olarak sınıflandırılan bazı ürünler sizi şaşırtabilir; örneğin aerosoller, parfüm veya telefon ya da dizüstü bilgisayar gibi lityum batarya içeren ürünler.

Lityum piller

Paketleme hatalı yapılırsa veya taşınma sırasında hasar oluşursa, Lityum piller kısa devre yapabilir ve ısınıp yangın çıkarabilir.

Spreyler ve aerosoller

Bu gönderileri tehlikeli hale getiren ve doğru şekilde paketlenmediklerinde patlamaya neden olabilecek sıkıştırılmış gazlardır.

Boyalar ve cilalar

Yağ bazlı boyalar, sprey boyalar ve bazı cilalar aşırı ısınabilir ve bazı koşullarda tutuşabilir.

Parfümler

Yanıcı madde olan alkol, aynı zamanda tüm parfüm ve kolonyaların içinde bulunan önemli bir bileşendir.


Farklı sınıflandırmalar nelerdir?

Tehlikeli maddeler dokuz sınıfa ayrılmıştır, birkaç alt sınıfı da vardır. Gönderinizin hangi sınıfa girdiği gönderinizin paketlenme, etiketlenme ve taşınma şeklini etkiler.

Bilmeniz gerekenler

Bu sizin sorumluluğunuz

Tehlikeli maddelerin doğru beyan edilmesi, ambalajlanması, etiketlenmesi ve menşe, transit ve varış ülkeleri için doğru belgelerin hazırlanması göndericinin sorumluluğundadır.

Ekstra ek ücretler

Tehlikeli maddeleri göndermek özel taşıma ve ilgilenme hizmetleri gerektirir. Bu da, gönderi maliyetlerinize ekstra ek ücretler yansıtılacağı anlamına gelir.  

TNT ile göndermeye başlayın

  • Her ölçekten şirketlere uygun
  • Sık gönderen göndericiler için kişiye özel fiyatlar
  • Zamandan tasarruf etmenizi sağlamak için paketinizi alıyoruz.
  • myTNT 2 ile anında çevrimiçi fiyat teklifi
Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi