Lityum Pil nedir?

Dünya ile bağlantımızı sağlayan güç kaynaklarıdır. Şarj edilebilir Lityum İyon Piller cep telefonlarımızın ve dizüstü bilgisayarlarımızın çalışmasını sağlar. Şarj edilemeyen metal lityum piller saatlerimizi ve araba uzaktan kumandalarını çalıştırır.

Lityum Piller neden tehlikeli?

Tek kelime ile anlatacak olursak, Yangın

Gittikçe daha güçlü hale gelen Lityum Piller cihazları saatlerce veya günlerce çalıştırabilecek düzeyde tasarlanmıştır. Bundan dolayı yüksek seviyede elektrik enerjisi içerirler. Paketleme hatalı yapılırsa veya taşınma sırasında hasar oluşursa, Lityum Piller kısa devre yapabilir ve ısınıp yangın çıkarabilir.

 

Düşük kaliteli ve sahte piller en fazla risk oluşturanlardır çünkü gerekli olan sıkı testlerden geçmemişlerdir.

Lityum Piller nerede bulunur?

Lityum Pil içeren en yaygın 10 gönderi şunlardır:

1. Dizüstü bilgisayarlar ve tabletler

2. iPhone ve iPad

3. Cep telefonları

4. Ölçüm aletleri

5. Tıbbi cihazlar

6. Uçan kaykaylar

7. Elektrikli bisikletler

8. Elektrikli aletler

9. Otomatik Harici
Defibrilatörler

10. Uzaktan kumandalı hava araçları

Daha fazla bilgiyi nerede bulabilirim?

Lityum Pillerin taşınmasıyla ilgili ayrıntılar için PDF kılavuzumuzu indirebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden kim sorumlu?

Tehlikeli maddelerin menşei,transit ve teslim adresi için doğru sekilde beyan edilmesi, paketlenmesi ve uygun evraklar ile etiketlenmesi gönderici firmanın sorumluluğundadır.

 

Bizim yapabileceğimiz bu kuralları takip etmenizi olabildiğince kolaylaştırmaktır. Kısa süreli bir ekip çalışması ile, vakit kaybetmeden tehlikeli malzemenizi alabiliriz.

Sorunuz var mı?

Gönderinizin tehlikeli madde sınıfına girip girmediği konusunda şüpheniz var ise, aşağıda yer alan butonu tıklayarak uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Tehlikeli malzemeler hakkındaki tüm sorularınıza yanıt verecekler ve taşınması süresince rehberlik edecekler.

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi