Dočasný příplatek

Nedávno jsme oznámili, že od 6. dubna až do odvolání zavádíme dočasný příplatek na všechny mezinárodní zásilky FedEx Express a TNT. Příplatek se nevztahuje na vnitrostátní zásilky.

Níže uvedené příplatky se vztahují na zásilky přepravované mezi těmito místy odeslání a místy doručení bez ohledu na to, kde je placena faktura. Příplatky budou aplikovány u exportu i importu.

Příplatek jsme implementovali kvůli řadě omezení a restrikcí souvisejících s pandemií COVID-19 v zemích po celém světě. Všechny tyto restrikce narušují celosvětový dodavatelský řetězec. Kapacita pro nákladní přepravu je omezená, proto jsme museli upravit naše mezinárodní logistické procesy tak, abychom mohli v tomto limitujícím prostředí i nadále přepravovat tolik potřebné zboží a poskytovat s tím spojené služby.

S platností od 29. dubna zvyšujeme příplatek na většinu mezinárodních zásilek a nákladní přepravy FedEx Express a TNT odesílané z Číny, a to z 0,9 EUR za kilogram na 1,8 EUR za kilogram. Příplatek bude přepočítán dle aktuálního měnového kurzu, jak je znázorněno v níže uvedené tabulce. Toto navýšení příplatku nám umožní pokračovat v poskytování nejlepších možných služeb našim zákazníkům během této bezprecedentní doby.

Příplatek platí až do odvolání. Pokud máte dotazy související s jakýmikoli příplatky, obraťte se na svého obchodního zástupce nebo zákaznický servis FedExu.

Dočasné příplatky na mezinárodní služby TNT

Výše příplatku (CZK za kilogram)

Země odeslání Cílová země
Čína Zbytek regionu APAC Zbytek světa
Čína 25.00 50.00
Zbytek regionu APAC 25.00 5.00
Zbytek světa 5.00


Minimální poplatek na zásilku: 25 CZK / zásilka

Dočasný příplatek za služby TNT International Economy (48N) – jen v rámci Evropy

Výše příplatku (CZK za kilogram)

Země odeslání Cílová země
Evropa
Evropa  3.00


Bez minimálního poplatku

Často kladené dotazy