TNT täiustab pidevalt oma turvateenuseid, keskendudes riskide vähendamise meetmetele, mille abil ära hoida kokkupuuteid kuritegevuse ja terrorismiga ning kaitsta oma töötajaid, vara ja klientide kaupa.
Rahvusvahelisel tasandil haldab turvaküsimusi TNT üleilmne turvaosakond, mis tegeleb kõikide turvalisusega seotud aspektidega, sealhulgas üleilmse turvastrateegia ja standardite väljatöötamine ja rakendamine, süsteemide väljatöötamine, turvalisusega seotud tulemuslikkuse juhtimine, parima tava jagamine, lennundusega seotud turvanõuete juhtimine, turvatöötajate toetamine ja kontaktpunktide loomine strateegilistele võtmeklientidele.
Turvalisuse eest vastutab TNT üleilmse tolli- ja turvaküsimuste osakonna direktor, kes annab otseselt aru TNT üleilmse võrgustiku tegevdirektorile. Igal tegevusüksusel ja riigil on kohaliku tasandi turvastandardite ja riskide haldamiseks oma turvaosakonna juht, turvaosakond ja väljakujunenud pädev turvastruktuur.
Suure riskiga valdkondades rakendab TNT täiendavaid turvameetmeid, mis võivad hõlmata turvakontrolli keskuseid, GPS-süsteeme, turvaekipaaže, tugevdatud kohapealset kontrolli jms. Oma töötajate, vara ja klientide kauba kaitsmiseks on TNT üksikasjalik turvakorraldus rangelt konfidentsiaalne.
TNT on mitme tolli- ja turvaküsimustega tegeleva rahvusvahelise ühingu aktiivne liige, tehes pidevalt koostööd reguleerivate asutuste ja teiste ettevõtetega, et suurendada tarneahelas turvalisust. Lisaks on TNT välja töötanud mitmesugused ettevõttesisesed turvaprogrammid, suunised, protsessid ja süsteemid, sealhulgas järgmised.
TNT rakendab kogu võrgustikus turvastandardeid, mis hõlmavad kõiki turvalisusega seotud aspekte: sõidukite turvalisust, juurdepääsu piiramist, videovalvet, turvatöötajaid, häiresüsteeme, koolitust jms. TNT turvastandardid põhinevad TAPA (Transported Asset Protection Association) C-tasemel. TNT-l on üle maailma 100 põhikeskust ja hoidlat, millel on TAPA A-sertifikaat. Lisaks vastavad paljud TNT tegevuskohad TAPA A-taseme standardile, kuigi neil ei ole vastavat sertifikaati. TNT võrgustikku kuuluvate tegevuskohtade turvalisuse tase põhineb turvariskide hinnangutel ning neis rakendatakse asjakohaseid riske vähendavaid turvakontrolle.
TNT eesmärk on vastata kõikjal maailmas mitmesugustele tolliasutuste kehtestatud turvalise tarneahela programmidele. TNT-l on järgmised sertifikaadid: USA Customs-Trade Partnership Against Terrorism ehk C-TPAT (heaks kiitnud USA tolli- ja piirivalveamet, lisaks C-TPAT-i väline valideerimine) ning 25 volitatud ettevõtja (AEO) sertifikaati EL-i liikmesriikides.
Lisaks on TNT-l volitatud ettevõtja sertifikaat Norras, Šveitsis ja Hiina erihalduspiirkonnas Taiwanis, sertifikaat Secure Trade Partnership + (STP+) Singapuris ja Partners in Protection (PIP) Kanadas. TNT järgib kõiki asjakohaseid riiklikke tolli ja turvalisusega seotud tarneahelaprogramme, mida käivitatakse, et osutada pidevalt turvalist tarneahela teenust.
TNT on välja töötanud põhjaliku lennundusjulgestuse programmi, milles keskendutakse pidevale parandamisele ja täiustamisele, võttes arvesse uusimaid regulatiivseid nõudeid ja tehnoloogilist arengut, samuti parimat tava. TNT jaoks on äärmiselt oluline suhtlemine reguleerivate asutuste ja tööstuse esindajatega ning me osaleme aktiivselt aruteludes, et täiustada lennundusjulgestuse standardeid kõikjal maailmas.