TNT nugabeno saulės energija varomą automobilį į Australijoje vyksiančias varžybas „World Solar Challenge“

2015 m. spalio 14 d.

TNT nugabeno saulės energija varomą automobilį, pavadintą „Stella Lux“, iš Nyderlandų į Australiją. Keturvietis prototipas spalio 18–25 d. dalyvaus varžybose World Solar Challenge – 3000 km lenktynėse tarp Darvino ir Adelaidės.
 

Pirmiausia TNT atgabeno automobilį iš Eindhoveno į Lježą, esantį Belgijoje, tada jis buvo nuskraidintas į Singapūrą ir galiausiai pasiekė Melburną. Šio automobilio ličio baterijos buvo gabenamos laivu. Kadangi tai pirmosios tokio tipo baterijos ir jų dokumentai iš anksto nebuvo parengti, TNT papildomai kreipėsi į vietinės valdžios institucijas, kad būtų užtikrintas operatyvus muitinės formalumų sutvarkymas bei sklandus importas į Australiją. Ir automobilis, ir jo baterijos tikslą pasiekė laiku ir puikios būklės.
 

Automobilį „Stella Lux“ sukonstravo studentų komanda iš Nyderlandų Eindhoveno technologijų universiteto. Pleišto formos elektrinis automobilis pakraunamas saulės elementais, pritvirtintais ant jo stogo. Vienąkart įkrovus, juo galima nuvažiuoti 1000 km (621 mylią) didžiausiu 125 km/val. (77,7 myl./val.) greičiu. Automobilyje yra navigacijos sistema, kuri parenka maršrutus pagal orų prognozes.
 

„TNT Benelux“ vykdomasis direktorius Erik Uljee: „Džiaugiamės galėdami prisidėti prie „Solar Team Eindhoven“ komandos – puikios studentų inžinierių grupės, antrą kartą laimėjusios „World Solar Challenge“ varžybas. Automobilių sektorių TNT laiko prioritetine pramonės šaka ir mes džiaugiamės galėdami remti mokslinius tyrimus bei inovacijas, kuriomis siekiama kelių transportą padaryti saugesnį ir tvaresnį.“
 

TNT turi sukaupusi didelę trapių krovinių gabenimo patirtį. Šių metų birželį TNT gabeno apie 66 mln. metų senumo tiranozauro kaukolę iš Nevados, Jungtinių Valstijų, į Vokietiją ir atgal. Šią vasarą TNT pristatė lenktyninio automobilio R1 prototipą „Gryphon Racing“ iš Frankfurto (Vokietijos) į Majamį (JAV).
 

Nuotraukas pasižiūrėti ir atsiųsti galima adresu: http://www.tnt.com/corporate/en/site/home/press/presslibrary.html

 

Apie TNT
 

TNT yra viena iš didžiausių skubių siuntų pristatymo paslaugų teikėjų pasaulyje. Kasdien bendrovė nugabena apie milijoną dokumentų, siuntinių bei krovinių. Bendrovė yra išvysčiusi gabenimo kelių ir oro transportu tinklais Europoje, Viduriniuosiuose Rytuose ir Afrikoje, Azijos ir Ramiojo vandenyno regione bei Šiaurės ir Pietų Amerikoje. 2014 m. TNT apyvarta siekė 6,7 mlrd. eurų.