Komercrēķins

Pareiza dokumentu noformēšana ātrai piegādei

Lai atmuitošana noritētu bez problēmām, pilnīgs un pareizs rēķins ir ļoti svarīgs. Tas nepieciešams, lai muitas iestādes varētu novērtēt jebkādus piemērojamos nodokļus vai nodevas. Pareizi aizpildīts rēķins novērsīs kavētas piegādes.

Komercrēķina forma

Lai palīdzētu Jums aizpildīt rēķinu, esam sagatavojuši ērtu formu. Ņemiet vērā, ka šī forma ir paraugs ar instrukcijām. Savukārt paraksttiesīgā persona atbild par tās noformēšanu un iesniegšanu.

Svarīgākā norādāmā informācija

Kas atrodas sūtījumā?

 

Preču apraksts

Apraksts sniedz muitai precīzu informāciju, kas atrodas sūtījumā. Aprakstā jānosauc priekšmets, tā materiāls un lietošanas mērķis (ja attiecināms). Tam jābūt precīzam un jāsniedz informācija par visiem sūtījumā iekļautajiem priekšmetiem.

 

Harmonizētie tarifu kodi

Harmonizētā sistēma (HS kodi) klasificē preces, lai muitā var precīzi noteikt piemērojamos nodokļus, nodevas un pārbaudes. Tas gan nav obligāti, tomēr koda norādīšana paātrinās muitošanas procesu.

$

Norādiet precīzu preces vērtību

Pat, ja nosūtītais priekšmets ir tikai paraugs, dāvana vai atgriezta prece, tā vērtība joprojām ir mērāma vismaz ražošanas izmaksu apmērā. Norādiet pēc iespējas precīzāku vērtību. Ja muitā priekšmeta vērtība tiks apšaubīta, sūtījuma piegāde var tikt aizkavēta vai tam var piemērot sodu. Iesakām norādīt preču vērtību valūtā, kāda norādīta rēķinā.

Izcelsmes valsts

Norāda preču ražošanas valsti. Tā var atšķirties no valsts, no kuras preces tiek sūtītas. Atsevišķos gadījumos būs nepieciešams pievienot Izcelsmes sertifikātu. Lai uzzinātu vairāk par Izcelsmes sertifikātu, lūdzu, sazinieties ar Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Izvēlieties pareizos 'Incoterms' nosacījumus

Uz katra rēķina ir jānorāda pārdošanas nosacījumi (Incoterms). Incoterms® 2010 ir visā pasaulē atzīts standarts, ko izstrādājusi Starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kamera. Tādējādi muita var noteikt sūtījuma īpašnieku ikvienā tā pārvešanas posmā.

Ja Jūsu rīcībā ir pārdošanas līgums, tajā būs norādīti Incoterms. Ja Jums nav pārdošanas līguma, Jums jāizvēlas viens no Incoterms veidiem, kas piemērojams sūtījuma piegādei ar auto vai avio pārvadājumiem. Piemēram, DAP (piegādāts līdz vietai) nozīmē, ka Jūs kā sūtītājs maksājat par nosūtīšanu, bet saņēmējs sedz jebkādus nodokļus un nodevas.

Komercrēķins muitas formalitāšu veikšanai

Tagad Jūs varat redzēt, cik vienkārši ir sagatavoties muitas formalitāšu veikšanai, iesniedzot pareizu rēķinu.