Wysyłka do USA

Stany Zjednoczone to największa gospodarka na świecie, więc dla wielu firm, niezależnie od wielkości, jest to docelowa destynacja ich przesyłek. Jeśli chcesz wysłać towary do Stanów Zjednoczonych, skorzystaj z naszych szybkich i niezawodnych usług, a Twoja przesyłka dotrze do właściwego adresata bez opóźnień.

Wysyłka do USA? Zajmiemy się tym.

Wybierz jedną z usług Express obejmujących teren całych Stanów Zjednoczonych. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na szybkości, czy dobrej cenie, nasza elastyczna oferta spełni Twoje potrzeby.

 12:00 ExpressExpressEconomy Express
ZasięgCały krajCały krajCały kraj
Maksymalna waga70 kg500 kg1000 kg

Jak nadać przesyłkę do USA?

Korzyści oferowane przez TNT

  • Wybierz wymagany czas realizacji
  • Kontroluj koszty i termin realizacji
  • Korzystaj z usług dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb

Jesteśmy wiodącą firmą realizującą ekspresowe przesyłki do ponad 220 krajów i terytoriów. Co oferujemy? Znajomość lokalnych uwarunkowań i usługi o globalnym zasięgu.

Pamiętaj o starannym przygotowaniu faktury handlowej!

W przypadku przesyłek nadawanych do Stanów Zjednoczonych należy dołączyć fakturę handlową do dokumentów przewozowych. Oto kilka ważnych kwestii, o których należy pamiętać podczas przygotowywania takiej dokumentacji:

Dołącz faktury w języku angielskim

Opisz precyzyjnie swoje towary

Określ kraj produkcji swoich towarów

Podaj numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN)

Nie zapomnij o kodzie HS

Do wszystkich przesyłek należy dołączyć fakturę handlową. Aby pobrać szablon takiego dokumentu, kliknij tutaj. Należy go wypełnić w języku angielskim.

Pamiętaj, że Twoja faktura handlowa musi zawierać pełny i dokładny opis przesyłanych towarów. Unikaj zbyt ogólnych opisów zawartości.

Twoja faktura handlowa powinna informować o kraju pochodzenia Twoich towarów. Należy podać kraj, w którym zostały wyprodukowane, a nie kraj, z którego są wysyłane.

Faktura handlowa musi zawierać kod EIN importera podany przez nadawcę, pracownika urzędu celnego lub odbiorcę. Jeśli korzystasz z naszego szablonu i znasz kod EIN, wpisz go w polu „Additional Information” (Dodatkowe informacje) na dole. Przyspieszy to proces importu.

Pamiętaj o podaniu kodu HS przesyłki na fakturze handlowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat kodów HS, kliknij tutaj. Postaraj się także podać dane kontaktowe odbiorcy — jeśli będziemy mieć jakieś pytania, znacznie przyspieszy to realizację doręczenia.

Omówienie wymogów FDA

Przepisy amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) regulują import wielu towarów. Każdy produkt podlegający tym wytycznym jest objęty elektroniczną kontrolą przed dopuszczeniem na teren Stanów Zjednoczonych.

Jakie produkty podlegają przepisom FDA?

Jak mogę uzyskać zatwierdzenie swoich towarów?

Jaką pomoc może zaoferować TNT?

Wszystkie produkty wymienione poniżej (z wyjątkiem większości produktów mięsnych, w tym drobiu) wymagają uprzedniego zatwierdzenia przez FDA:

 

  • Żywność
  • Leki
  • Substancje biologiczne
  • Kosmetyki
  • Urządzenia medyczne
  • Urządzenia elektroniczne emitujące promieniowanie

 

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę FDA poświęconą importowi, dostępną tutaj.

Przed rozpoczęciem procesu importowania wszystkie przesyłki muszą zostać przetworzone elektronicznie.

 

W pierwszej kolejności należy przesłać szczegółowe informacje dotyczące produktów podlegających przepisom FDA, korzystając z systemu U.S. Customs and Border Protection (CBP).

 

Czynności, które należy podjąć, aby zapewnić zgodność ze wszystkimi wymogami dotyczącymi importu towarów, zostaną określone po podaniu kodu HS danego produktu.

Nasza firma jest autoryzowanym agentem celnym na terenie Stanów Zjednoczonych, dlatego możemy wyręczyć Cię w dopełnieniu tych formalności. Dzięki temu nie musisz się martwić o kwestie związane z przepisami FDA.

 

Pozwól, by nasi eksperci pomogli Ci w bezpiecznym i terminowym dostarczeniu przesyłki do Stanów Zjednoczonych.

 

Wyręczymy Cię w dopełnieniu formalności celnych, a Ty skoncentrujesz się na swojej działalności.

W zależności od rodzaju przesyłanych towarów konieczne może być podanie dodatkowych informacji

W przypadku niektórych produktów niezbędne jest podanie bardziej szczegółowych informacji (zarówno nam, jak i pracownikom amerykańskiego urzędu celnego).

 

Zazwyczaj wystarczy je uwzględnić na fakturze handlowej, chyba że produkty wymagają dodatkowego zezwolenia lub certyfikatu. Jeśli zabraknie Ci miejsca na fakturze, utwórz osobny arkusz i dołącz go do dokumentów przewozowych.

 

Jeśli Twoja przesyłka zawiera dowolne z produktów wymienionych poniżej, kliknij pogrubiony tekst, aby uzyskać więcej informacji.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Oczywiście. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące nadawania przesyłek do Stanów Zjednoczonych.

Przesyłka jest już gotowa do nadania?