Odprawa celna

W przypadku wysyłki towarów za granicę mogą pojawić się opóźnienia spowodowane odprawą celną. Zobacz, czego należy oczekiwać w przypadku wysyłki międzynarodowej i jak ograniczyć czas oczekiwania na granicy.

Podstawowe informacje na temat odprawy celnej

Sprawdź przepisy dotyczące wysyłki

Przepisy eksportowe mogą się różnić w zależności od kraju. Zadbaj o sprawdzenie informacji dotyczących licencji, warunków specjalnych oraz towarów zabronionych i podlegających ograniczeniom w kraju docelowym.

Przygotuj dokumentację

Wcześniejsze przygotowanie wymaganej dokumentacji jest konieczne, jeśli chcesz uniknąć opóźnień na granicy. Zadbaj o podanie na fakturze handlowej wszystkich wymaganych informacji, aby umożliwić urzędom celnym klasyfikację przesyłki i realizację procedur związanych z odprawą.

Cła i podatki

W przypadku przesyłek międzynarodowych często stosowane są cła i podatki importowe — nie daj się im zaskoczyć. Sprawdź, za co Ty lub odbiorca będziecie musieli zapłacić, ponieważ opłaty te różnią się w zależności od miejsca docelowego i wartości przesyłki.

Zacznijmy nadawać przesyłki międzynarodowe

Nie daj się biurokracji

Weryfikacja adresu

Urząd celny musi z reguły zweryfikować pochodzenie i adres dostawy Twojej przesyłki. Nasza baza danych umożliwia automatyczną weryfikację adresów,
dzięki czemu od razu wiesz, czy Twoje towary będą mogły dotrzeć do miejsca przeznaczenia.

Elektroniczna faktura handlowa

Kompletna faktura handlowa odgrywa kluczową rolę w bezproblemowym przejściu przesyłki przez odprawę celną. Utworzenie elektronicznej faktury handlowej za pośrednictwem myTNT lub pobranie szablonu z naszej strony przyśpieszy tę procedurę.

Śledzenie przesyłki „od drzwi do drzwi”

Twoja przesyłka nie znika po przekroczeniu granicy — dlatego oferujemy możliwość podglądu jej lokalizacji w dowolnym momencie. Funkcja śledzenia przesyłki umożliwia znalezienie przesyłki w dowolnym miejscu na świecie i sprawdzenie,
kiedy zostanie doręczona.

Tematy dotyczące eksportu i importu