Büyük ve ağır gönderiler

Bir koli dolusu kitap, bir palet dolusu tuğla ya da koca bir araç filosu göndermeniz gerekiyorsa, ağır yükler konusunda bize güvenebilirsiniz.

Neler "ağır" olarak nitelendirilir?

Resmi düzenlemelere göre 23kg'ın üzerindeki tüm koliler ağır gönderi olarak sınıflandırılmaktadır. Ancak bu, gönderinin paletlenmesi gerektiği anlamına gelmez. Genellikle 70kg'ın altındaki gönderiler paletsiz yollanabilir, ancak bu gereklik, bölgeye bağlı olarak değişiklik gösterir.

> > >

Neler "büyük" olarak nitelenebilir?

Büyük ürünler için resmi bir niteleme bulunmamakta, ancak paletli taşınması gereken tüm ürünler bu kategoride sınıflandırılır.

 

Seçtiğiniz hizmete bağlı olarak büyük gönderilerde "Boyut Aşım" ücreti oluşabilir. Ekonomi hizmetlerinde, bu 2,4 x 1,2 x 1,8 metreden büyük gönderilere uygulanır. Ekspres Hizmetler için bu 1,2 x 1,2 x 1,5 metredir.

50 0 k >

Neler "aşırı büyük"/ "ölçek dışı" gönderi olarak kabul edilir?

500kg'dan daha ağır veya daha büyük paletlenmesi gereken herhangi bir gönderi, uzman ekibimizce benzersiz bir çözüm geliştirilmesini gerektirecektir. Örn. Arkadan kaldırılmayı gerektiren ürünler, endüstriyel ekipman.

Geniş veya ağır dahii olsa, ihtiyacınız olan hızda gönderin

Ekonomi Ekspres

*En iyi fiyat

Ekonomi Ekspres hizmetimiz, hızı ve bütçeyi dengelemesi gerekenlerin, büyük ve ağır gönderilerinin zorlamadan taşınmasını sağlar.

7000kg'a kadar

Ekspres

*Hızlı

Kilit konu "hız" olduğunda, Ekspres hizmetlerimiz büyük ve ağır gönderilerinizin en kısa sürede, hatta ertesi gün 9.00, 10.00 veya 12.00'den önce teslim olmasını sağlar.

500kg'a kadar

Özel Hizmetler

*Emsalsiz gönderiler

Havayolu veya karayolu gönderisi olmasına –veya acil ve özel araç gerektiriyor olmasına bakılmaksızın– gönderinize en uygun çözümü bulmaları için ekibimize güvenebilirsiniz.

Herhangi biri ve hepsi

İster büyük ister ağır paketler

Ağır koliler

70kg'a kadar olan kolileri paletsiz kabul edebiliriz ancak gönderi sürecine dahil olan herkesin bunun ağır gönderi sınıfına girdiğinin farkında olması çok önemlidir. 23kg'ın üzerindeki kolilerin "HEAVY" (AĞIR) etiketiyle belirtilmesi gönderilerin güvenle taşınmasına yardımcı olmayı sağlar.


Paletler

Mükemmel bir palet, yalnız sağlamlık ve koruma sağlamaz –aynı zamanda ek ücret oluşmasını da önler. Ücretlerimiz, ağırlık ve hacim bilgilerine bağlı olduğu için, fazladan yer kaplayan veya istiflemeye engel olan paletler ek ücretlerin doğmasına neden olabilir.

Aşırı Büyük Gönderi

Standart boyutlarda olmayan veya 500kg'ı geçen bir gönderi yolluyorsanız, paketlenmesi ve yola koyulmasında yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Lütfen bir sonraki adımınızda size yardımcı olabilmemiz için Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Gönderi kaydı verin

Bir koli dolusu kitap, bir palet dolusu tuğla ya da koca bir araç filosu göndermeniz gerekiyorsa, ağır yükler konusunda bize güvenebilirsiniz.

 

 

 

Gönderinizi takip edin

Ağır veya büyük boyutlu gönderinizle vedalaştınız mı? Harika! Göz açıp kapayıncaya kadar alıcınıza ulaşacak.

Bu arada, Gönderi Takip sayfasına gönderi (konşimento) numaranızı girerek durumunu takip edebilirsiniz. ister dünyanın uzak bir köşesine doğru yolu yarılamış olsun gönderileriniz asla görüş alanınızdan çıkmaz.

Bu sayfayı ziyaret ederek ve kullanarak, TNT ve iş ortaklarının çerez yerleştirmelerini kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi